Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość razan

Witam , mam małe pytanko jak wam "chodzą" centralne w 3BG? Bo mój tak głośno zamyka i otwiera, że jak pierwszy raz zamknąłem drzwi siedząc w środku to prawie się przestraszyłem :D

 

Już mi nawet znajomi zwracali uwagę że głośno mi zamyka/otwiera dzwi, i nie jest to kwestia jakiegoś jednego elementu, wszsystkie zamki tak "walą po uszach"

 

czy to jest normalne w 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam małe pytanko jak wam "chodzą" centralne w 3BG? Bo mój tak głośno zamyka i otwiera, że jak pierwszy raz zamknąłem drzwi siedząc w środku to prawie się przestraszyłem :D

 

Już mi nawet znajomi zwracali uwagę że głośno mi zamyka/otwiera dzwi, i nie jest to kwestia jakiegoś jednego elementu, wszsystkie zamki tak "walą po uszach"

 

czy to jest normalne w 3BG?

 

Tak, to jest normalne w 3BG, dla porownania jechalem nowa Skoda Roomster i jest identycznie:D

 

 

Co do zamkow z tylu, ja nie moglem otworzyc tylnych prawych drzwi z pilota i kluczyka, tylko recznie moglem tak wiec trzeba bylo wymienic caly zamek (zamek jest razem z elektrycznym otwieraniem, nie da sie kupic osobno), koszt w ASO 420 zl + wymiana = 500 zl na okraglo. Dodam jeszcze ze zeby wymienic zamek z tylu nalezy wyciagnac szybe, nie polecam robic tego samemu:/

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miziooo

Napisałem, że komputer sygnalizuje tylko otwarte drzwi kierowcy ale żeby było ciekawiej jeśli zamknę przednie drzwi od kierowcy a otworze drzwi przednie od pasażera to komputer sygnalizuje otwarte drzwi przednie od kierowcy. Kolejna sprawa po odłączeniu modułu komfortu mogę zamknąć drzwi centralny zamyka prawe przednie i lewe przednie drzwi nawet fabryczny alarm się załącza mruga dioda od drzwi kierowcy. Bez modułu komfortu działają mi również ustawienie elektrycznych lusterek (a myślałem ze moduł komfortu też tym steruje). Za to po dołączeniu nie działa mi oświetlenie w kabinie, otwarcie wlewu paliwa, klapa z tyłu. O kolorach kabli mogę już powiedzieć dużo bo pozdejmowałem plastiki. z przodu pomarańczowe czerwone i brązowe królują wraz z różnego rodzaju paskami a z tyłu fioletowe z paskami. Od czego najlepiej zacząć rozbierać drzwi przednie od pasażera ? Czy rozwijać tą parcianą taśmę i przeglądać fioletowe przewody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam passata b5 rok produkcji 2000 i mam tylko centralny zamek z kluczyka co musiałbym zrobić zeby zrobić na pilota? w domu mam pewny zestaw centralnego zamka kupiony z allegro mam 5 silowników i centralke jej nazwa to stig ...no i tu mam pytanie bo oczywiście mogłbym wywalić stare siłowniki wstawić te nowe podłączyć centralke i gotowe ale czy da sie jakoś podpiąć tą centralkę gdzieś żeby ona działała a żeby te stare siłowniki zostały??czekam na odpowiedż pozdrawiam

Edytowane przez emires7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yogi2404

Witam jestem nowy na forum mam następujący problem:

Centralny z pilotem w kluczyku... (nowa bateria) po naciśnięciu guzika dioda na pilocie mryga ale zadnej innej reakcji, centralka dziala z kluczyka, passat 1.9tdi 110KM 1998r wersja angielska.Prosze o pomoc z gory dzieki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Iceeman
Witam jestem nowy na forum mam następujący problem:

Centralny z pilotem w kluczyku... (nowa bateria) po naciśnięciu guzika dioda na pilocie mryga ale zadnej innej reakcji, centralka dziala z kluczyka, passat 1.9tdi 110KM 1998r wersja angielska.Prosze o pomoc z gory dzieki!!

 

Skoro jesteś nowy to poczytaj ten temat, ja tez jestem nowy ale wczoraj przeczytałem całe 15stron i twój problem już był gdyby nie moja skleroza to bym ci napisał co tam było ale tam chyba było ze pilot jest zepsuty (nie gwarantuje poczytaj) i ze swiecenie diody nie oznacza ze pilot jest w 100% sprawny

 

A teraz mój problem ..... niedawno kupiłem passata B5, 97r. 110KM czytając ten temat to wszystkie problemy i rozwiązania sa takie same czyli sprawdzenie (osuszenie) modułu konfortu przejrzenie kabli (czy nie poprzecierane) sprawdzenei zamków i zimnych lutów ja także mam podobny problem

1) oswietlenie otwartych drzwi

przednie swiatło jak jest ustawione na pozycje ze ma się palic gdy drzwi otwarte to pali się non-stop wcale nei gasnie natomiast tylne swiatła gasną aż po 10minutach od zamkniecia drzwi ale wkoncu gasną (strasznie długo)

2) centralny zamek z kuczyka (tylko taki mam niedługo moze ząłoze alarm to bedzie z pilota) ale na poczatku wada była nie wykrywalna bo wszystko działało ale teraz po czestrzym uzywaniu zauwazyłem ze tylne drzwi (prawe i lewe) nie zawsze sie otwierają wszystko słychac ze działa cypelki wychodza do góry i drzwi raz się otwierają raz nie (tylnie prawe i lewe, przednie prawe i lewe wszystko zawsze OK) jesli się tylne drzwi nie odblokują to wystarczy je docisnąc (słychać jakies pstryk) potem pociągnąc za klamke (słychac druge pstryk) puscic klamke i dopiero za drugim razem sie otworza

 

jak ktoś miał taki problem proszę o poradę niechce na wariata wszystkiego rozbieraż w pierwsze dni posiadania passata i nie znam tych mechanizmów ..czy za te oswietlenia i centralny zamek odpowiada ten moduł konfortu bo czytając ten temat bardzo czesto jest on uzywany.

 

pytania dodatkowe.

1) za co dokładnie odpowiada moduł konfortu

2) co oznacza dokładnie mrygająca dioda przy szybie na drzwiach kierowcy czy to jest seryjny alarm passata? (było to pytanie ale nie została udzielona dokładna odpowiedz)

3) czy można zmienić czas gasnięcia swiatełka po zamknieciu drzwi jak pisałem mam az 10minut a chciał bym zeby gasły prawie odrazu po zamknieciu drzwi np. 2-5sekund

 

z góry dziekuję za odpowiedzi i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość goldek76

podłącze sie do tematu ponieważ mam spory problem

witam

Dzis stała się bardzo dziwna rzecz. Nagle nie mogłem zamknąć auta z pilota. Załapało dopiero za 5 razem. Potem po jakiś 3 godzinach normalnie je otworzyłem pilotem podjechałem kawałek, zgasiłem i lipa......nie mam podświetlenia kabiny. Przełączam ten włącznik na podsufitce i nic, ciemność. Nie mam żadnego światła nawet pod drzwiami. Próbuję zamknąc drzwi pilotem i nic..... Po włożeniu kluczyka do zamka centaralny zamek działa ale nie zamyka bagaznika..... Więc ciskam dalej pilot i po jakiś 10 próbach nagle załapuje i zamyka auto. Jak tylko zamknął to spróbowałem je otworzyć pilotem i nagle pieknie zapala sie światło w aucie ale tylko na chwilę. I nagle znów nie działa pilot.....

Może opisałem to chaotycznie ale nie wiem co robić. Czyżby moduł komfortu?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceeman

 

Moduł komfortu obsługuje:

- centralny zamek

- zdalne sterowanie centralnym zamkiem

- sterowanie lusterek zewnętrznych

- sterowanie opuszczania szyb

- oświetlenie wewnętrzne

- sterowanie szyberdachu

- sygnalizacja alarmowa lub sygnał akustyczny instalacji alarmowej

- programowalna regulacja siedzeń i lusterek

- centralny zamek klapy tylnej

- zasilanie oświetlenia bagażnika

- zasilanie i czasy automatycznego wyłączania oświetlenia wewnętrznego, świateł do czytania i świateł do makijażu.

 

Mrugająca dioda w drzwiach kierowcy informuje o zablokowaniu centralnego zamka drzwi ( SAFE function ).

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Iceeman

dziękuję bardzo, nic tylko znaleść wolną chwile i się dobrać do modułu czy wszystko z nim ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość goldek76

witam ponownie

Dziś sprawdziłem moduł komfortu. Zdjąłem listwy, zerwałem wykładziny i jedyne co zobaczyłem to wnętrze nowego auta. Ani grama wilgoci. Wiązka w super stanie a sam moduł po rozebraniu wygląda jak nówka. Po złożeniu wszystkiego do kupy dopiero się wkurzyłem...... Teraz nie mam ani oświetlenia wnętrza, nie działa mi centralny, padło sterowanie szyb i lusterek , nie działa szyberdach. Czy moduł może po prostu paść? Czy może to być jakaś inna przyczyna?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie

Dziś sprawdziłem moduł komfortu. Zdjąłem listwy, zerwałem wykładziny i jedyne co zobaczyłem to wnętrze nowego auta. Ani grama wilgoci. Wiązka w super stanie a sam moduł po rozebraniu wygląda jak nówka. Po złożeniu wszystkiego do kupy dopiero się wkurzyłem...... Teraz nie mam ani oświetlenia wnętrza, nie działa mi centralny, padło sterowanie szyb i lusterek , nie działa szyberdach. Czy moduł może po prostu paść? Czy może to być jakaś inna przyczyna?

pozdrawiam

 

Jak widac Tobie wlasnie padl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Iceeman

A u mnie wszystko zaczeło dobrze działać (po wizycie u mechanika) miałem problemy własnie z oświetleniem wnetrza po otwarciu drzwi sie zapalały swiatełka ale po zamknięciu już nie gasły (przednie wcale tylne po 10minutach) teraz jak wrócił od mechanika po wymianie rozrządu pompy wody i takich tam podstawowych rzeczy wszystko działa jak nalezy, mechanik mówił ze poprostu komputer zwariowal, czesto uzywany przegladany w komisie az mu sie odechciało działac jak trzeba ;) a wymiana rozrzadu innych czesci wyliczyłem na 1200 złoty (dodatkowo termostat) ale ku mojemu (bardzo miłemu) zaskoczeniu skasował mnie tylko 800zl z groszem to chyba dobra cena?

 

Niestety czeka mnie jeszcze dorobienie kluczyka z immo ASO wola sobie 250 (kluczyk) + 150(programowanie immo) + 2 tygpdnie czekania ;( czy mozna dorobić go gdzies taniej??

 

EDIT: No i pochwaliłem dzień przed zachodem słońca było dobrze pozniej zaczeła sobie lampka (oswietlenie wewnetrzne przednie) mrygac włanczac wyłanczac. jak auto sobie stało na parkingu .....jakies sugestnie ? moduł komfortu?

Edytowane przez Iceeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety czeka mnie jeszcze dorobienie kluczyka z immo ASO wola sobie 250 (kluczyk) + 150(programowanie immo) + 2 tygpdnie czekania ;( czy mozna dorobić go gdzies taniej??

 

Normalna cena takie kluczyka z immo to około 200- 250 zł z zakodowaniem , czas około 30 minut, oczywiście poza ASO. Nie wiem jakie ceny są u was ale na południu kraju jest taka cena jak podaję, ja robię po 250 zł.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Iceeman

czy może mi ktoś z łaski swojej wskazać link do demotażu tylnych drzwi?? kilka dni temu sie na niego natknąłem a wczoraj przez 2h nie moge znaleść chodzi oczywiscie o dostanie się do zamka i krancówek, tapicerke już zdjąłem teraz nie mogę zdjąć tej blachy .... co dalej sruby zamka odkręcic ? czy tylko poluzowac, szybę tez zdejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może mi ktoś z łaski swojej wskazać link do demotażu tylnych drzwi?? kilka dni temu sie na niego natknąłem a wczoraj przez 2h nie moge znaleść chodzi oczywiscie o dostanie się do zamka i krancówek, tapicerke już zdjąłem teraz nie mogę zdjąć tej blachy .... co dalej sruby zamka odkręcic ? czy tylko poluzowac, szybę tez zdejmować

 

Tego szukasz?

 

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=340&exhibition=4&pass=public&lang=eng

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=22725&highlight=tapicerka+tylnych+drzwi

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Iceeman

nie ;/ to jest bardzo fajny opis przednich drzwi z tylnymi troszkę inaczej i gdzieś było ze zdjeciami, ale i tak już skończyłem miałem cały zalany mikrostyk potwierdzający zamkniecie/otwarcie drzwi, się z nim nabawiłem wszystko juz było zielone (zasniedziałe) kabelek (jeden z dwóch) po dotknieciu sie skruszył i odleciał rozłozyłem wszystko na częsci pierwsze wyczysciłem wszystko nozykiem i papierem sciernym złozyłem i działa ;)

 

czy ten mikrostyk potwierdzający zamkniecie drzwi co naprawiłem to równiez odpowiada za zgaszenie swiatła tzn przednie górne swiatło nadal mi nie gaśnie czy to ten sam mikrostyk i usterka poprostu tkwi w innych dzwiach czy to co innego ...(troszke zamieszałem ale nie wiedziałem jak to opisac z sensem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzim

mam podobny problem....z kluczyka centralny działa ale z panelu sterowania szyb to jak chce zamknąć to sie zamykają i od razu otwierają...jaka może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem....z kluczyka centralny działa ale z panelu sterowania szyb to jak chce zamknąć to sie zamykają i od razu otwierają...jaka może być przyczyna?

 

Mikrowyłącznik w zamku lub pęknięta ścieżka na płytce drukowanej. Miałem dokładnie to samo. Po naprawie w/w rzeczy problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zan

witaam. nowy forumowicz....

przeczytalem dokladnie watek i nie znalazlem odpowiedzi na moj" maly " problem.

a oto lista:

woda przy aku. odplywy zatkane.- zrobione.

nie dziala centralny. otwiera tylko klape tylnia.

nie dziala sterowanie lusterek.

wlasciwie nic nie dziala:)

tylne drzwi zaryglowane na amen. nie moge otworzyc.

vag pokazuje ze modul nie dostaje sygnalu.

moje dzialania.

sprawdzilem modul komfortu od innego auta i to nie to dalej to samo. \

teraz tak czy to wiazka.(byla wilgoc) czy cos innego. dodam ze najwiekszy problem dla mnie to tylnie drzwi. bo jade na swieta w 4 osoby do polski i nagle mam 3 - drzwiowa werseje sedana.

prosze o pomoc.

musze odryglowac tylnie drzwi.

czy da sie to zrobic w vagu? jesli tak to jaki jest kod. znam niestety tylko do a4.

no i oczywiscie jezeli nie modul komfortu to co????

blagam o pomoc. nie chce jechac do aso bo kasuja jak zloto i na bank wymienia mi komfort i pewnie wszytskie wiazki. czytaj swieta do bani bez sylwestra:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zan

auto w serwisie. ja sie poddalem. niech robia.ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności