Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ja mam taki problem z centralnym jak kupiłem pasacika dizłały wszystkie dzwi a teraz mi nie działają od kierowcy i lusterko elektryczne co może być powodem i jak sprawdzić ten moduł komfortu dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xxgrzesiekxx

Witam posiadam PASSATA B5 FL z 2004 roku od jakiegoś czasu mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie z otworzeniem tylnych drzwi. Po naciśnięciu pilota wszystkie drzwi się otwierają lub zamykają poza tymi jednymi. Po podłączeniu pod vaga wyświetla mi się błąd 0931 Uszkodzony Mechanizm zamka centralnego, drzwi tylne prawe -F223. W chwili obecenej mam wielki problem z otworzeniem tych drzwi żeby dostać się do zamka sprawdzałem już styki w słupku według mnie wszystko wygląda na ok. Czytałem że może to być wina przetartego przewodu (zwarcie z masą) bądz też uszkodzony moduł komfortu. Proszę o radę jak mogę otworzyć w/w drzwi, czy jest sposób aby nie uszkodzić tapicerki, co może być tego przyczyną. Mam jeszcze jedno pytanko czy w innych passatach seryjny centralny zamek sterowany z pilota ma tak krótki zasięg (ok. 5metrów) za wyczerpujące odpowiedzi i pomoc w otworzeniu tych drzwi bardzo dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o radę jak mogę otworzyć w/w drzwi, czy jest sposób aby nie uszkodzić tapicerki

 

Przyczyny nie znam, ale drzwi pewnie możesz rozebrać jak w 3B, czyli odkręcasz dwie śruby w uchwycie od środka, następnie szyba w dół, podnosisz lekko tapicerkę do góry odginasz i masz dostęp do zamka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam proble, tzn. przy zamykaniu od zewnątrz wszystko było ok, ale gdy zamykałem od wewnątrz to lewe tylne drzwi zamykały się i zaraz otwierały samoczynnie. Przy otwarciu tych drzwi nie świeciło rónież oświetlenie wnętrza.

 

Rozwiązanie to dobry elektryk. Facet wyciągną zamek, przelutował ścieszki w zamku, bo były skorodowane i wszstko chodzi aż miło. Powiedział przy tym, że to normalna usterka w Paskach i wymiana zamka może zmylić bo jeżeli założymy używanay zamek, to w nim również ścieszki mogą być uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przejrzałem cały wątek i nie natrafiłem na komentarz do problemu poruszanego przez "szczupaka" a dotyczącego niedziałającego lusterka od kierowcy i zamku centralnego od kierowcy . Mam ten sam dokładnie - problem. Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak oglądnąłem wszystkie fotki instrukcji jak wyjąć zamek i mam pytanie czy trzeba wyjmować szybę. Niestety czeka mnie ta naprawa zamka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybę trzeba wyjąc . W przednich drzwiach luzujesz! dwie śruby ( klucz nr.10) i szybę wyciągasz do góry. W tylnich drzwiach wpychasz lub wyciągasz tulejki plastykowe trzymające szybę ( są dwie - jedna w drugiej) szyba ma otwór przez który właśnie te tulejki przechodzą i ją trzymają . Innej możliwości niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość violator1100

Witam mam problem z centralnym zamkiem w tylnych drzwiach, a mianowicie z 6 kabli które idą do drzwi są podłączone tylko 3 grube. pozostałe 3 są jakby odcięte. próbowałem podłączyć ale zamek milczy. Może któryś z forumowiczów wie który kabel jest do czego. Podświetlanie pod drzwiami działa, podświetlanie otwierania szyby działa , szyba elektryczna działa, centralny nie. Dodatkowo ciekawą sprawą jest fakt iż żeby podczas zamykania zapaliła się dioda w przednich drzwiach rygiel w drzwiach z którymi jest problem musi być w pozycji otwartej. potem jak się zapali dioda w drzwiach ręcznie wciskam rygiel i drzwi zamknięte.

Pomóżcie proszę bo nie wiem co z tym zrobić.

Dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z zamkiem drzwi kierowcy, otwierając i zamykając z kluczyka zamek przekręca się w zasadzie bez żadnego oporu, centralny działa OK i drzwi sie normalnie otwierają i zamykają, po stronie pasażera jest inaczej tzn. przekręcając kluczyk czuć wyraźny opór i chyba tak powinno być - przekręcam kluczyk i sam odbija do położenia wyjściowego. Co może być tego przyczyną, czy może jakaś sprężynka w bębenku czy coś podobnego pomóżcie - chodzi oczywiście o ten zamek działający bez oporów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie jest tak, że otwierając samochód czy to z pilota, czy z kluczyka, czy też z wnętrza samochodu, otwierają się wszystkie drzwi, problem pojawia się przy zamykaniu ze środka lub pilotem z zewnątrz zamykają się tylko 3 drzwi (tylne i kierowcy, z prawej strony - wersja angielska), otwarte pozostają drzwi pasażera (po lewej stronie), które musze zamykać kluczykiem. Poza tym używając kluczyka w drzwiach pasażera bezproblemowo moge otwierać i zamykać wszystkie drzwi. Prosze, pomocy, nie wiem co robić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calvin

Witam,

Mam następujący problem; tylne prawe drzwi po otwarciu nie chciały się zamknąć ale po kilku trzaśnięciach zam kły się i problem był odwrotny nie chciały się otworzyć, po kilku dziesięciu minutach było wszystko Ok zamykały się i otwierały normalnie natomiast lampka oświetlenia w wewnątrz auta jak jest ustawiona w lewo na świecenie przy otwartych drzwiach świeci cały czas jak by było jakieś drzwi otwarte chociaż wszystkie są pozamykane. Bardzo proszę o jakaś porady może ktoś z was miał taki dziwny przypadek będę bardzo wdzięczny za jakieś porady czym może być to spowodowane.

Dodam ze jest to passat z 1998 roku 3B.

pozdrawiam

Calvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calvin sprawdź czy nie masz luźnych śrub przy zamku.A jak lampka świeci sie cały czas to możesz mieć odsunięty na maksa zamek i wtedy krancówka nie załącza się.może to pomoże:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calvin
calvin sprawdź czy nie masz luźnych śrub przy zamku.A jak lampka świeci sie cały czas to możesz mieć odsunięty na maksa zamek i wtedy krancówka nie załącza się.może to pomoże:p

 

Ok, dziękuję za podpowiedz jutro to sprawdzę.

pozdrawiam

Calvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z pilota chodzą wszystkie drzwi (poza klapą chyba uszkodzony zamek) ,zaświeca się światło w aucie.Z klucza otwiera się tylko od strony kierowcy i przy otwarciu drzwi... ciemno.Moduł komfortu?!W aucie sucho.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calvin, opel-kant - krańcówka sterująca lampką jest przymocowana do zamka, luźne śruby nic do tego nie mają, no chyba że tak zamek jest źle wyregulowany iż nie zamyka się do końca. Łatwo to sprawdzić, można zamknąć zamek przy otwartych drzwiach, za pomocą pręta. Prawdopodobie uszkodzona jest krańcówka, lub po prostu nie odbija.

 

Marijan34 - gdy otwierasz z pilota to światło się zaświeci, choćbyś miał uszkodzone krańcówki - przecież ono się świeci przy zamkniętych drzwiach. Masz uszkodzoną krańcówkę drzwi - przy otwarciu drzwi nie świeci się górne światło i to światło od dołu w drzwiach. Jeśli z kluczyka otwierają ci się tylko jedne drzwi, to masz uszkodzone również mikrostyki w zamku kierowcy odpowiedzialne za sterowanie impulsem otwierającym inne drzwi. Z pilota otwierasz, bo impuls podajesz radiowo do modułu, a przy otwieraniu drzwi kluczykiem ten impuls podajesz za pomocą styków w zamku. Zamek musisz wyjąć, może wystarczy poprawienie lutów i ścieżek na płytce zamka z mikrowłącznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięk!I tak będę zmieniał zamki bo w klapie nie chodzi!no i krańcóweczka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miziooo

Witam

Jestem posiadaczem audi A2 z 2000 roku. Mam problem z zamkiem w tylnych drzwiach. W żaden sposób nie reagują na otwarcie czy zamknięcie auta kluczykiem(mogę je jedynie zamykać i otwierać ręcznie) również oświetlenie z tyłu nie reaguje. Problem opisywałem tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic997491.html ale nadal nie znalazłem przyczyny a elektryk nie może dostać instalacji elektrycznej auta więc na razie nie chce się zbierać za auto. Od czego powinienem zacząć bo z pewnością nie jest to wina modułu komfortu a mi się już ręce załamują. Autko było podłączane pod kompa i wciąż to samo brak komunikacji z tylnymi drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamki w tylknych drzwiach są na 100% elektryczne, a nie pneumatyczne czy hydrauliczne?. Brak jest tylko modułów które sterują elektrycznymi szybami i zamkami w full elektryce. Na elektrodzie pisałeś że na kompie wyświetla się informacja o otwarciu wyłącznie drzwi kierowcy, a otwarcia przednich drzwi pasażera nie sygnalizuje - zacznij od tego, pewnie krańcówka w drzwiach jest padnięta. Co do tylnych drzwi to ewidentnie jest przerwa w przewodach. Wcale nie chodzi o to, byś podpinał tam się z prądem. Faktycznie, najlepiej byłoby mieć instalację, sprawdzić gdzie idą przewody z tylnych drzwi i przedzwonić je miernikiem. Instalacja powinna być podobna do passata z 2 el. szybami, ale nie ręczę za to, kolory przewodów mogą być inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności