Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

a co bylo robione u blacharzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefanbatory

prawy przedni kant, niby nic nie wymagało spawania ale jak vagiem czytałem(odnosnie zamka nic nie poiwdział) to pokazał kilka błędów z adnotacja "zwarcie do masy" wiec moze posżło jakies przepięcie i cos się upaliło ??? bo dodoac zapomniałem ze zamek odzyskał moc na jakies 3 dni(jak otorzyłem na stacji klapke od wlewu paliwa) i stracił ją jak przekrędiłem kluczyk przy otwartych drzwiach... no czarna magia i rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej czeka Cie sprawdzenie instalacji.

Wpierwp sprawdz na laczeniu drzwi jesli tam nic nie zlokalizujesz to musisz niestety leciec po kablach od silownika w kierunku do budy i dalej az napotkasz usterke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefanbatory

chyba bedzie trzeba, tylko jeśli to kwestia jednego zamka to dlaczego dzieje sie tak we wszystkich pozostałych które według tej teorii powinny być sprawne(nawet zamek w bagażniku zamykał wszystkoie drzwi centralnym i uzbrajał alarm a teraz tego nie robi), moze zacząc szukać od strony komfortu, czy są tam po drodze jakieś przekaźniki(jakies kostki itp) moze to wina czegoś takiego, np tych które sa za konsolą bezpieczników jak się reke głębiej wsadzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze zamek kierowcy jest typu master (glowny) moze lokowac reszte jesli mechaniory cos pogrzebaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefanbatory

Oki dzieki za radę, weekend idzie to zaszyję sie w garazu i moze cos sie rozjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lemon

Witam serdecznie,

przeczytalem 9 stron i nie znalzalem takiego problem jaki mam z moim passatem. Nie dziala centralny z pilota, drzwi mozna zamknac tylko od srodka bo kluczykiem tez nie dziala. Wyciaglem modul komfortu chociaz byl suchy polezal 1 noc na grzejniku i po zamontowaniu teraz mam jeszcze jeden problem jakby z centralnym bylo malo a mianowicie po otwarciu drzwi zawsze wlaczaja sie swiatla awaryjne przez jakies 10 sek. a potem same gasna. Dodam ze nie mam alarmu tylko sam immo. Nie wiem czy wymieniac komfort czy kopac w kablach a jesli w kablach to od czego zaczac. Pod dywanikami z przodu i nie znalazlem zadnej wilgoci. Jak zamykam centralny od srodka TO WYSKAKUJE RYGIEL LEWych przednich drzwi. Dodam ze mam wersje angielska. Help

 

Passat tdi afn 1998 wersja se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość omek21

Witam

Panowie, ja też mam podobny problem, więc tak:

z pilota mogę zamknąć i otworzyć wszystkie drzwi i jest wszystko ok, tylko że przy otwarciu drzwi od kierowcy i z tyłu drzwi za kierowcą nie włącza mi się oświetlenie wewnętrzne ani lampki pod drzwiami, a cała prawa strona jest ok.

Natomiast przy blokowaniu drzwi ze środka z konsoli na drzwiach prawa strona się zamyka, lewa drzwi od kierowcy i drzwi z tylu w ogóle się nie blokują - mają chęć, ale odbijają. W czym może być problem? i przy okazji nie działa mi podgrzewanie lusterek, czego to może być winą?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

SPRAWDZIŁEM JUŻ W KILKU ZAMKACH !!!!!!!!!

Wystarczy wyciągnąć zamek rozkręcić część z siłownikiem i PRZELUTOWAĆ STYKI OD KABLI WCHODZĄCYCH .

Po złożeniu przesmarować części mechaniczne i mamy nowy zameczek na następne kilka latek...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie za to tyl dziala a przod nie:(bylem u elektryka mowi ze modul komfortu ok,za to silnik szyby kierowcy do wymiany bo przy nim jest jakas kostka co rozsyla impuls po poszczegulnych drzwiach,odpowiada tez za lusterka,szyby i wlew paliwa.u mnie nie dziala centralka z przodu i lusterka.zaufac elektrykowi???prosze o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Passata B5 99' od nowości żadnych napraw oprócz czynności serwisowych ( olej , pasek, itp ) i od dziś mam problem nie działa centralny zamek, z pilota działa tylko domykanie szyb ( po przytrzymaniu)...sterowanie szybami, lusterkami w drzwiach nie działa ( w drzwiach pozostałych również ) po próbie zamknięcia z panelu drzwi zamykają się tylko kierowcy ..jedynie kluczyk w drzwiach kierowcy i pasażera otwiera i zamyka te drzwi ( tylne zablokowane)

Po kliknięciu kluczykiem słychać charakterystyczny dźwięk siłowników ale centralny nie zamyka i otwiera niczego nawet bagażnik trzeba z kluczyka ... po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie słychać dźwięku z zamków( wcześniej centralny zamykał)...dioda w drzwiach nie miga. Wszystkie bezpieczniki wymieniłem na nowe nic to nie dało, wiązka sucha, moduł komfortu też...jedynie co dziwnego zauważyłem to od 3 dni po otwarciu drzwi przy włączonym silniku włączała się syrena od alarmu

 

proszę o pomoc lub polecenie jakiegoś szpeca z okolic Wa-wy/Łodzi/Płocka

 

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hornetmg

Witam

w moim passku było to samo, w zamku od strony kierowcy obrywaja sie dwa luty przez to dzieją sie cuda z zamkiem centralnym i z alarmem. mnie naprawa kosztowała całe 20zł i do dzisiaj mam spokój. Elektryk który mi to robił mówił, ze to problem każdego vw z tym zamkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:669:Szukam i niemoge znalesc ,do dzis 2 piloty otwieraly i zamykaly zamki dzis jeden oszalal,nie otwiera zamykac zamyka a otworzyc niechce co moze byc przeszukalem juz wszystko i nic nie znalazlem Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qrzysieq

Witam a ja szukam odpowiedzi związanej z bardzo drobną usterką: mam B5 przy zamykaniu,otwieraniu sygnalizuje mi tylko prawą stroną kierunków lewa milczy pare razy sygnalizował obiema stronami. Jak sądzicie co jest przyczyną?? nie jest to może uciązliwe ale jakoś wole jak wszystko chodzi prawidłowo z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ma pobremlem wlasnie z zamkiem centralnym chodzi o to ze:

1.jak otwieram drzwi kierowcy na wyświetlaczu ich w aucie nie widać nie świeci sie światlo w kabienie nie działa brzeczek od swiateł - czyt na forym ze to microstyk w zamku ale dziś znalazłem problem nr 2

2. nie dziala cnetralny zamek (z pilota ok) jak otwieram kluczykiem otwierają mi się tylko drzwi kierowcy nie działa opuszczanei szyb z kluczyka anie ich domykanie czy za to tez jest odpowiedizalny mikrostyk

PROSZE O POMOC Z 2 problem czy a to tez microstyk jakis odpowiada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ma pobremlem wlasnie z zamkiem centralnym chodzi o to ze:

1.jak otwieram drzwi kierowcy na wyświetlaczu ich w aucie nie widać nie świeci sie światlo w kabienie nie działa brzeczek od swiateł - czyt na forym ze to microstyk w zamku ale dziś znalazłem problem nr 2

2. nie dziala cnetralny zamek (z pilota ok) jak otwieram kluczykiem otwierają mi się tylko drzwi kierowcy nie działa opuszczanei szyb z kluczyka anie ich domykanie czy za to tez jest odpowiedizalny mikrostyk

PROSZE O POMOC Z 2 problem czy a to tez microstyk jakis odpowiada??

Hej.

Mam tak samo dokładnie. Zastanawiam sie nad rozebraniem zamka i wymiana mikrostyków wszytkich. Wiadomo że takich samoch nie dokupie ale może cos dobiorę z elementów elektronicznych. Biore pod uwage rónież zakup uzywanego zamka z allegro, tylko nie mam wtedy gwarancji że wszytko z nim jest ok. Jak dostaniesz jakieś info jak siedobrac do zamka ( fotki najlepiej) to podeślij na priva.Troche przeraza mnie rozebranie zamka, a jak go nie złoże to passiu bedzie nie zamkniety ;(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

To są te mikro styki? Takie 3 małe i czarne na 3 nóżkach?

111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie kosztowała naprawa u "speca..." 280pln wlasnie coś ze stykami .. i masą, tyle drzwi dostawały za mało napięcia i nawet po resecie blędow w kompie za chwile się pokazywały te same związane z tylnymi zamkami ... po 12 h w warsztacie jest oki :)

 

oczywiście z naprawą nie czekałem tyle czasu ale niestety praca i brak czasu na klikanie zmusiło mnie dopiero teraz do napisania czego kolwiek.

 

 

P.S orientuje się ktoś gdzie można dokupić obudowę do pilota?? bo ze starości pękła..i czym najlepiej zmyć ślad po folii ochronnej tylnego błotnika tej na nadkolu zaraz za drzwiami ...

 

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zebros

Ja mam problem bo mój się zamyka z kluczyka a z pilota jakieś 2 dni temu przestał czytałem i widziałem że jest jakiś sposób na programowanie kluczyka. Jeżeli to ten który jest opisany w instrukcji czyli wcisnąć przycisk na kluczyku i zamknąć bądź otworzyć drzwi to nie wysyłajcie ale jeżeli inny to bardzo was proszę o to mój mail [email protected] . A bym zapomniał może jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć dlaczego jak wyjąłem moduł komfort trzymając go w ręku nadal mogłem zamykać drzwi z kluczyka (oczywiście wszystkie centralny działał). Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edserwis

Mam podobny problem i też nakłaniali mnie na kupno zamka do drzwi od strony kierowcy niestety po wymianmie zamka jak drzwi sie otwierały tak w dalszym ciągu sie otwierają, wiec juz bez watpienia stwierdziłem, że przyczyną jest moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności