Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem drzwi z pilota otwieraja się tylko od kierowcy i bagażnik, a pozostałe sie nie otwierają, jedynie ze środka. czasami załapie i sie otworzą

A jak Ci się otworzą te drzwi kierowcy i naciśniesz wtedy drugi raz przycisk otweirania na pilocie to reszta się otwiera?

Jak tak to musisz zmienić kodowanie w module komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

... i znowu problemy z passatem, a był spokój przez pół roku :)

 

FIS pokazuje mi cały czas otwarte drzwi kierowcy, no i co za tym idzie, cały czas świeci mi się podświetlanie drzwi, ale co najbardziej mnie dziwi to to, że w ogóle auto nie reaguje na guzik zamykania z plota, natomiast otwieranie działa.

 

Auto oczywiście w takiej sytuacji jedynie da się zamknąć wciskając guzik na drzwiach blokujący centralny zamek a następnie można zamknąć drzwi kierowcy z kluczyka

 

Jak myślicie czujnik drzwi czy może moduł komfortu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym strzelał w czujnik w zamku - typowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jednym nacisnięciu otwierają sie drzwi kierowcy a po dwóch pozostałe drzwi tylko ze nie zawsze, raz sie otworzą a raz nie, pewnie moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja mam od wczoraj jeszcze nowy problem :/ tzn najpierw wyladowal mi sie akumulator ale jak to sie zrobilo wczesniej to nie bylo tego problemu nastepnie jeszce tego samego dnia pare godzin pozniej zamknalem sie w aucie na SAVE aby sie zdrzemnac i po niedlugim czasie wlaczyl mi sie alarm z tym ze nie wydawal dzwieku - migaly same swiatla awaryjne - po wyjsciu z samochodu i zamknieciu na SAVE nie ma juz tego pikniecia :/ a po sprawdzeniu alarmu okazalo sie ze nie dziala - PYTANIE czy rozladownie akumulatora rozlaczylo w jakis sposob alarm czy modol komfortu juz jest na "padnieciu" bo niezamykajacej "na raz" lewej strony auta nie udalo mi sie naprawic i problem wciaz istnieje - zamykam z pilota ta lewa strone po 3y krotnym wduszeniu przycisku ZAMKNIJ

 

a moze jak @KIP napisal wystarczy zmienic tylko kodowanie komfortu bo zamyka na SAVE ale po 3y krotnym zamknieciu - tylko ze pozostaje jeszcze kwestia niedzialajacego alarmu :/

Edytowane przez Dzolero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzolero, szczerze mówiąc to jeśli musisz trzy razy naciskać pilota do zamknięcia to raczej nic Ci nie da zmiana kodowania. Standardowe pytanie - sprawdzałeś czy nie masz powodzi pod podłogą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem sprawdzalem - nic tam nie ma ani dziury ani rdzy - ale jak podnosilem dywanik to byl on lekko wilgotny a jak podnosilem auto na lewarku to z tych okolic spod auta troche wody wyplynelo :/

 

a ze sie tak zapytam: czy alarm jest podlaczony do modolu czy tylko jest podpiety gdzies tam pod kable bo zapomnialem dodac ze jeszcze od jakiegos miesiaca przednie lewe drzwi (wersja angielska) przestaly w ogole reagowac na alarm jak - chce go wylaczyc wkladajac kluczyk w drzwi to ta lewa strona nie wylacza alarmu jak i rowniez nie otwiera wszystkich drzwi centralnego zamka tylko te jedne

 

jezeli udaloby mi sie dopasc uzywany MK pasujacy do mojego auta czy wie ktos jaka jest mniej-wiecej jego cena i czy trzeba go zaprogramowac pod kluczyk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,kolegów mam też problem z tylnymi lewymi drzwiami.

Kiedy wkładam kluczyk do przednich lewych drzwi i przekręcam kluczyk w lewo i chwile go tam przetrzymam to otwierają mi się wszystkie drzwi i szyby oprócz tylnych lewych.

Jak zamykam drzwi z pilota,czy z panelu sterowania od szyb to tylne lewe drzwi też się nie zamykają i odwrotnie,czyli się nie otwierają.Wszystkie szyby i zamki działają Ok oprócz tych tylnich.

I też chyba i mam taką nadzieje że jest problem z alarmem,u mnie alarm włącza się jak nacisnę raz kłutke to zamykają się drzwi,jeszcze raz to blokuje lewą stronę,i znowu jeszcze raz to blokuje prawą strone i włacza alarm.Od kiedy tylne drzwi się zepsuły to alarm też przestał działać-czy ten nie działający alarm ma związek z tylnymi drzwiami??

Wspomnę jeszcze o tym że w tych tylnych lewych drzwiach szyba działa przy włączonej blokadzie,ale kiedy nacisne przycisk w tylnych drzwiach.

Co to może być?jakiś bezpiecznik?i czy alarm jest jakoś powiązany z drzwiami,ze teraz mi nie chce działać?

Te tylne lewe drzwi zamykać i otwierać teraz muszę sam ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamki się nie zamykają, czyli bolec się chowa i zaraz wyskakuje czy w ogóle nie reaguje ? Zimne luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamki się zamykają i bolce się chowają i na odwrót,ale w tych tylnych lewych drzwiach zamek i bolec wcale nie reaguje,no i ten alarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farcisz

Ja na twoim miejscu sprawdził bym kostkę z kablami w słupku drzwi pod gumą maskującą.Ja miałem podobny problem tylko mi drzwi się zablokowały i nie mogłem ich w

żaden sposób otworzyć.Otworzyłem drzwi kierowcy poruszałem kablami i wszystko zaczęło działać później ściągnąłem gumę i rozpiąłem kostki i napryskałem WD i działa do dziś.A jeżeli chodzi o alarm to prawdopodobnie centralka nie widzi zamkniętych drzwi i dla tego ci się nie uzbraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco podobny problem tylko, że z drzwiami od kierowcy. Nie wiedziałem czy w moim Passacie jest alarm, więc kierowałem się wskazówkami które znalazłem na forum. Zamykałem się od środka w samochodzie i po 30-45 sek. próbowałem otworzyć drzwi. Później zaczęły się problemy. Mianowicie, gdy wieczorem zamknąłem samochód wszystko było dobrze, wszystkie drzwi się zamykały. Następnego dnia podchodzę do samochodu otwieram go z centralnego a tu wszystkie drzwi otwarte oprócz kierowcy:eek:. Co może być tego przyczyną??:638: Dodam, że jeżeli zamknę drzwi na ok. 15-30 min. jest ok, jeżeli są zamknięte na dłużej to się nie otwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam Passata od 3 dni jest to 1.9 TDI AHU 99r wersja angielska i juz pojawil sie problem z centralnym.A mianowicie;tylne lewe drzwi sa zablokowane i nie mozna ich otworzyc:mad: mimo ze bolec pokazuje ze powinny byc odblokowane.Reszta drzwi dziala ok .Moze ktos wie jak otworzyc te drzwi bez uzycia loma:638: Przy przekrecaniu kluczyka, w tych drzwiach nic sie nie dzieje kompletna cisza:confused:.Z gory dziekuje za pomoc:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrib

Sprobuj poprostu pociangnac za klamke od srodka a powinny sie otworzyc.

Ja tez juz przerobilem klopoty z centranym. Poprostu opisze co sie dzialo i jak naprawilem a moze komus pomoge. Zamki we wszystkich drzwiach zaczely wariowac(oprocz klapy bagaznika). Najpierw raz sie otwierale, a raz nie. Potem przestaly dzialac calkiem, a za nimi alarm, lusterka i wlew paliwa:eek:. Cwiczylem przy zamkach dwa dni. Zaczelam o zimnych lutow, ktore faktycznie byly, ale nic nie dalo. Dalej kostki i kable. Okazalo sie ze kable pod dewanikiem zawilgotnialy i plus ktory wychodzi do zasilania zamkow na wysokosci drzwi kierowcy rozdziela sie na wszystkie zamki i w miejscu polaczenia poprostu zniknal(tak skorodowal). Poucinalem, polutowalem i wszystko zaczelo dzialac:)

Pozdrawiam i mam nadzieje ze to komus zaoszczedzi kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety od srodka tez sie nie daja otworzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki a od skody fabii pasują ? Bo wizualnie po oględzinach widzę, że tak :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość btm

Witam Forumowiczów !

 

Znalazłem w Krakowie dobrego i w miarę niedrogiego fachowca od zamków, nr tel to 0-508-385-853

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topsam

Ja na twoim miejscu sprawdził bym kostkę z kablami w słupku drzwi pod gumą maskującą.Ja miałem podobny problem tylko mi drzwi się zablokowały i nie mogłem ich w

żaden sposób otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz .Otworzyłem drzwi kierowcy poruszałem kablami i wszystko zaczęło działać później ściągnąłem gumę i rozpiąłem kostki i napryskałem WD i działa do dziś.

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam sukces:)))) mój centralny zamek działa jak nowo-narodzony;) prawe lusterko jest znów podgrzewane a klapka wlewu ponownie otwiera się z wnętrze.... a tak poważniej niestety powodem problemów było to co każdy Passat ma w pewnym wieku- czyli wiązka instalacji elektrycznej blisko modułu komfortu. Sam moduł jest jak najbardziej Ok, ale wiązka już przegniła... i tu polecam w Krakowie elektryka, mechanika P. Marka Zemełka. Jak ktoś będzie chciał namiary to piszce na Priva. Osobiście znalazłem go na forum Audi i postanowiłem spróbować. Koleś a dokładnie jego pracownik (chyba Krzysiek miał na imie) wziął się do roboty konkretnie i jako jedyny nie poddał się po godzinie i nie skwitował " no panie coś jest nie tak" ale co już nikt nie potrafił powiedzieć, tylko szukał do póki nie znalazł powodu problemów. Zatem Panowie warto śmignąć do tego speca.. pozatym z tego co chwile tam postałem to widać, że koleś ma łeb na karku i jak ktoś sobie nie radzi to do niego dzwoni o poradę zarówno w sprawach elektrycznych jak i mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iksy

Witam.mam malutki problem z centalnym zamkiem w moim passat kombi 3b6 z 2005 roku.

Zamek centralny otwiera tylko dzrzwi kierowcy,pozostale dzwi musze otworzyc przyciskiem na dzwiach kierowcy.zamykanie z centralnego dziala OK.w czym jest problem?ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności