Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Funkcja rozkładania lusterek po zapłonie, działa tylko przez pewien czas. Szyna CAN może być w stanie aktywnym, albo standby. Nie wiem ile ten czas wynosi, ale opcja działa doskonale zaraz po zgaszeniu silnika i jeśli zapomnimy coś z auta i je otworzymy, lusterka się nie rozłożą = oszczędzamy cykle rozkładania/składania czyli silniczki. Natomiast po pewnym czasie CAN przechodzi w standby i wtedy już lusterka się rozkładają i ja osobiście uważam że tak jest najlepiej. Modyfikacja ta pomaga oszczędzać silniczki, ale jest też użyteczna bo jak po nocy przychodzimy do auta, to raczej żeby gdzieś jechać, więc czemu mają się nie rozłożyć same? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu może być kwestia rocznika auta bo w moim przypadku nie ma to znaczenia.  Nawet nie wiem czy częściej nie rozkładają się po dłuższym postoju niż zaraz po zamknięciu. Ale nie jest to tylko problem u mnie także nie drążyłem tematu co powoduje tę losowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się, czy jest możliwość zamknięcia z zewnątrz pilotem uruchomionego samochodu? Można to jakoś zakodować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MichKot, jak najbardziej się da, ja u siebie tak zrobiłem bo przydaje się to np. gdy auto wypala dpfa a musze wyskoczyć na 2-3 min do sklepu to zamiast wyłączać silnik i przerywać wypalanie dpfa, po prostu zamykam auto na pracującym silniku, dpf sie wypala, idę sobie do sklepu na chwile a potem normalnie otwieram i jadę dalej. Nie pamiętam skąd miałem informacje jak to zakodować ale na szybko znalazłem jakiś filmik na youtube - wystarczy do tego vcds: 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A macie jakiś patent na brak płynu w spryskiwaczu? Ostrzeżenie o tym obudzi umarłego, a jak płyn jest na granicy, to w zasadzie co parę minut ostrzega. Da się wyłączyć chociaż dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2023 o 08:40, twinsen napisał:

Hej,

 

A macie jakiś patent na brak płynu w spryskiwaczu? Ostrzeżenie o tym obudzi umarłego, a jak płyn jest na granicy, to w zasadzie co parę minut ostrzega. Da się wyłączyć chociaż dźwięk?

Najlepiej uzupełnić płyn 😜.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2023 o 08:40, twinsen napisał:

Hej,

 

A macie jakiś patent na brak płynu w spryskiwaczu? Ostrzeżenie o tym obudzi umarłego, a jak płyn jest na granicy, to w zasadzie co parę minut ostrzega. Da się wyłączyć chociaż dźwięk?

Możesz całkowicie wyprogramować czujnik poziomu płynu spryskiwaczy (ale nie wiem jak to się przełoży na działanie spryskiwaczy reflektorów np), z tym że o braku płynu dowiesz się...jak go zabraknie 😜

Karkołomna ale również skuteczna opcja to zmiana AID na klasyczny licznik, bo ma cichszy głośniczek i wszystkie gongi są zdecydowanie mniej zawałogenne 😛

Nic innego nie pozostaje (poza dolewaniem płynu co chwila, żeby poziom nie spadł aż nadto) 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, saper_wroc napisał:

Możesz całkowicie wyprogramować czujnik poziomu płynu spryskiwaczy (ale nie wiem jak to się przełoży na działanie spryskiwaczy reflektorów np), z tym że o braku płynu dowiesz się...jak go zabraknie 😜

Karkołomna ale również skuteczna opcja to zmiana AID na klasyczny licznik, bo ma cichszy głośniczek i wszystkie gongi są zdecydowanie mniej zawałogenne 😛

Nic innego nie pozostaje (poza dolewaniem płynu co chwila, żeby poziom nie spadł aż nadto) 😆

Ja nie mam spryskiwaczy świateł, bo to MY2020, tam jest IQ.LED więc nie dawali bo i w sumie po co. 

Także nie jestem przeciwny ostrzeżeniom, ale to co zrobiono w AID po 2020, to jest chyba na złość kierowcom których pasażerowie np. śpią. Spać mogą i dorośli i dzieci, a ostatnio jak wjechałem na A4, to do najbliższej stacji gdzie zalałem płyn, co 5 minut miałem ostrzeżenie o braku płynu... 

 

A może ktoś by się podjął wyjęcia AID i zalepienia tego głośniczka plasteliną? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś listę kodowań do VCDS OBD11 ELEVEN w formacie PDF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem tej instrukcji. Mam pytanie odnośnie aktywacji Traffic Jam Assist (TJA). Czy ktoś może to testował w manualnej skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Kur2 napisał:

Trochę poczytałem tej instrukcji. Mam pytanie odnośnie aktywacji Traffic Jam Assist (TJA). Czy ktoś może to testował w manualnej skrzyni?

Ja aktywowałem sobie TJA w Pastuchu z manualem (MY16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podpowiesz jak to się sprawuje. I tak majtanie biegami musi być. Gra warta świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warta świeczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem możliwość odblokowania TJA poprzez Car Scannera, używam go do drobnych zmian (test wskazówek, wyłączenie START-STOP, lusterka rozkładają się po włączeniu zapłonu i wiele innych prostych zmian). Zastanawia mnie jednak instrukcja dotycząca TJA. Mam Line Assist, mam ACC oraz wskazaną kamerę. Teraz pytanie co może pójść nie tak? :)

 

Screenshot_20230527_195021.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześ witam wszystkich :) 

 

Kupiłem ostatnio paska z 12.2017, chciałbym zmienić w nim kilka opcji :
- aktywować android auto oraz car play, w menu radia mam App Connect, lecz nie jest aktywowana.
- auto posiada Side Assist, funkcja jest włączona lecz przy odpalaniu wyskakuje komunikat że opcja jest niedostępna. W ustawieniach nie da się nawet zmienić, żeby wyłączyć funkcje ( jest włączona) w celu "zrestartowania"

Jest tutaj ktoś z okolic Bielska-Białej, kto zajmuje się kodowaniem Android Auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sopel18 napisał:

Cześ witam wszystkich :) 

 

Kupiłem ostatnio paska z 12.2017, chciałbym zmienić w nim kilka opcji :
- aktywować android auto oraz car play, w menu radia mam App Connect, lecz nie jest aktywowana.
- auto posiada Side Assist, funkcja jest włączona lecz przy odpalaniu wyskakuje komunikat że opcja jest niedostępna. W ustawieniach nie da się nawet zmienić, żeby wyłączyć funkcje ( jest włączona) w celu "zrestartowania"

Jest tutaj ktoś z okolic Bielska-Białej, kto zajmuje się kodowaniem Android Auto?

Żeby odblokować App Connect potrzebny jest kod swap cena 1000 - 1200 zł , lub „ przeróbka „. MIB ( ja bym się nie zdecydował ).
Co do side assist  to masz coś zwalone … uszkodzenie jakiegoś elementu lub brak kalibracji . Z jednym i drugim może Ci pomóc kolega @Eldar , masz do niego nie daleko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ysebulba napisał:

Żeby odblokować App Connect potrzebny jest kod swap cena 1000 - 1200 zł , lub „ przeróbka „. MIB ( ja bym się nie zdecydował ).
Co do side assist  to masz coś zwalone … uszkodzenie jakiegoś elementu lub brak kalibracji . Z jednym i drugim może Ci pomóc kolega @Eldar , masz do niego nie daleko .

Czyli rozumiem że rozsądnie będzie jak podjadę do serwisu VW i zostawię im trochę kasy za to :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności