Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Kur2 napisał:

Trochę poczytałem tej instrukcji. Mam pytanie odnośnie aktywacji Traffic Jam Assist (TJA). Czy ktoś może to testował w manualnej skrzyni?

Ja aktywowałem sobie TJA w Pastuchu z manualem (MY16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podpowiesz jak to się sprawuje. I tak majtanie biegami musi być. Gra warta świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warta świeczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem możliwość odblokowania TJA poprzez Car Scannera, używam go do drobnych zmian (test wskazówek, wyłączenie START-STOP, lusterka rozkładają się po włączeniu zapłonu i wiele innych prostych zmian). Zastanawia mnie jednak instrukcja dotycząca TJA. Mam Line Assist, mam ACC oraz wskazaną kamerę. Teraz pytanie co może pójść nie tak? :)

 

Screenshot_20230527_195021.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześ witam wszystkich :) 

 

Kupiłem ostatnio paska z 12.2017, chciałbym zmienić w nim kilka opcji :
- aktywować android auto oraz car play, w menu radia mam App Connect, lecz nie jest aktywowana.
- auto posiada Side Assist, funkcja jest włączona lecz przy odpalaniu wyskakuje komunikat że opcja jest niedostępna. W ustawieniach nie da się nawet zmienić, żeby wyłączyć funkcje ( jest włączona) w celu "zrestartowania"

Jest tutaj ktoś z okolic Bielska-Białej, kto zajmuje się kodowaniem Android Auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sopel18 napisał:

Cześ witam wszystkich :) 

 

Kupiłem ostatnio paska z 12.2017, chciałbym zmienić w nim kilka opcji :
- aktywować android auto oraz car play, w menu radia mam App Connect, lecz nie jest aktywowana.
- auto posiada Side Assist, funkcja jest włączona lecz przy odpalaniu wyskakuje komunikat że opcja jest niedostępna. W ustawieniach nie da się nawet zmienić, żeby wyłączyć funkcje ( jest włączona) w celu "zrestartowania"

Jest tutaj ktoś z okolic Bielska-Białej, kto zajmuje się kodowaniem Android Auto?

Żeby odblokować App Connect potrzebny jest kod swap cena 1000 - 1200 zł , lub „ przeróbka „. MIB ( ja bym się nie zdecydował ).
Co do side assist  to masz coś zwalone … uszkodzenie jakiegoś elementu lub brak kalibracji . Z jednym i drugim może Ci pomóc kolega @Eldar , masz do niego nie daleko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ysebulba napisał:

Żeby odblokować App Connect potrzebny jest kod swap cena 1000 - 1200 zł , lub „ przeróbka „. MIB ( ja bym się nie zdecydował ).
Co do side assist  to masz coś zwalone … uszkodzenie jakiegoś elementu lub brak kalibracji . Z jednym i drugim może Ci pomóc kolega @Eldar , masz do niego nie daleko .

Czyli rozumiem że rozsądnie będzie jak podjadę do serwisu VW i zostawię im trochę kasy za to :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sopel18 napisał:

Czyli rozumiem że rozsądnie będzie jak podjadę do serwisu VW i zostawię im trochę kasy za to :)
 

Jak masz radio Delphi to wystarczy karta pamięci żeby odblokować Android Auto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to jest discovery media mib 2.5
image.thumb.png.5ce29b9c65a2bed976ccd41d92c7fa98.png

@Eldar - próbowałem się odezwać w wiadomości prywatnej, jednak się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Sopel18 napisał:

Cześ witam wszystkich :) 

 

Kupiłem ostatnio paska z 12.2017, chciałbym zmienić w nim kilka opcji :
- aktywować android auto oraz car play, w menu radia mam App Connect, lecz nie jest aktywowana.
- auto posiada Side Assist, funkcja jest włączona lecz przy odpalaniu wyskakuje komunikat że opcja jest niedostępna. W ustawieniach nie da się nawet zmienić, żeby wyłączyć funkcje ( jest włączona) w celu "zrestartowania"

Jest tutaj ktoś z okolic Bielska-Białej, kto zajmuje się kodowaniem Android Auto?

Zapraszam do Tychów, daleko nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sopel18 napisał:

raczej to jest discovery media mib 2.5
image.thumb.png.5ce29b9c65a2bed976ccd41d92c7fa98.png

@Eldar - próbowałem się odezwać w wiadomości prywatnej, jednak się nie da.

To nie wyklucza możliwości że producentem jest Delphi (50% szans) i nie można sobie tego samodzielnie odblokować za free ;)

 

Eldar ma normalną firmę, możesz do niego uderzać przez jego stronkę, mailowo i telefonicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, saper_wroc napisał:

To nie wyklucza możliwości że producentem jest Delphi (50% szans) i nie można sobie tego samodzielnie odblokować za free ;)

 

Eldar ma normalną firmę, możesz do niego uderzać przez jego stronkę, mailowo i telefonicznie

Można za free odblokować, mam Delphi i odblokowałem łącznie ze Sport HMI.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie mi powiedzieć co to za radio ? 

IMG_0953.jpeg

IMG_0954.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.  Jestem tu nowy i mam pytanko czy zna ktoś kogoś kto mógłby mi odblokować  parę rzeczy w moim nowo zakupionym passacie b8 2019 rok 2.0 tdi 150 koni jestem z Malborka. Prośba jeżeli ktoś kogoś zna z tych okolic to proszę o namiar dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, proszę o pomoc przy ponownej aktywacji systemu start stop. Kiedyś wyłączyłem start stop aplikacją. Obecnie mam wersję pro i chciałem ją już aktywować ręcznie, ponieważ aplikacja na start stop kosztuje teraz miliony kredytów... Z tego co wyczytałem są dwa sposoby na wyłączenie przez zmianę napięcia lub temp. zewnętrznej. Aplikacja okazuje się że działała na temperaturę, ponieważ napięcie graniczne mam nie ruszone i ustawione na 7,8V. Temperaturę minimalną mam ustawioną na 50 oC, tak samo jak maksymalną. Przy próbie zmiany minimalnej na 0 (możliwość tylko w zakresie 0 - 255) wyskakuje błąd (31) function not available. Wartość domyślna minimalnej temp. według instrukcji kodowania to - 50 i również sterownik tego nie przyjmuje. Czyszczenie danych aplikacji łącznie z cashem nic nie daje, otwarta maska również nie pomaga. Macie jakieś pomysły jak mogę to zmienić? Czy gotowa aplikacja od obd mogła coś zablokować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBDeleven (oraz inne aplikacje) mają często problemy z przeliczaniem liczb pomiędzy systemami, a raczej z tym że sterownik oczekuje danych w różnych formatach. Ty podajesz wartość 50, a cholera wie co idzie do sterownika, a co on oczekuje.
Albo np aplikacja podaje dziwne odczyty z czujnika temperatury i myślimy, że jest on uszkodzony, a tak na prawdę czujnik jest ok, tylko dane ze sterownika są przesyłane w formacie niezrozumiałym dla aplikacji. 
Najszybciej będzie podjechać do kogoś z bardziej legitnym oprogramowaniem i to ustawić (np warsztat z VCDS).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przy potwierdzaniu danej temperatury wartość jest akceptowana i wpisana przez program. Dopiero po próbie zakodowania do sterownika zielonym przyciskiem na dole po prawej wychodzi błąd (31) function not available. 

Jest może jakiś przelicznik wartości w zakresie 0 - 255, które podaje obd11 na realne temperatury, które mógłby przyjąć sterownik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zabrałem się za aktywację tja. Już na początku problem. Instrukcja mówi 

1. Wybież sterownik A5

2. Bajt 16, bit 5(sta)

Jestem w sterowniku a5 no i nie widzę Bit5 tylko bit 4, bit6 i bit7

Zdjęcie do wglądu

20230624_144558.jpg

Edytowane przez Kur2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności