Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Kodowałem w golfie 7,car scaner ma gotowe procedury, wszystko idzie z automatu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) ma ktoś kodowanie do High Beam Assist w passacie 8.5 z lampami basic led 2021r? W programie niby jest one click, dałbym 100 kredytów, ale jaka jest pewność że zadziała? Wolałbym w tym wypadku kodowanie, mam wersje pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sPiDeK napisał:

Witajcie :) ma ktoś kodowanie do High Beam Assist w passacie 8.5 z lampami basic led 2021r? W programie niby jest one click, dałbym 100 kredytów, ale jaka jest pewność że zadziała? Wolałbym w tym wypadku kodowanie, mam wersje pro.

Ja to kiedyś kliknąłem to skończyłem z "brak nastaw podstawowych" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie....i dalej jezdzisz bez HBA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. żeby być dokładnym, to na moich lampach pisze "IQ.Light" i przypuszczalnie nie mam takiej funkcjonalności w ogóle, stąd popsucie nastaw lamp po użyciu tego.

U mnie po prostu jak dam długie, to włącza się tryb automatyczny gdzie jak jest odpowiednio ciemno to się z białego robi na niebieski ikonka i wycina wiązkę.

Przypuszczam że HBA to to samo bez wycinania wiązki w tych słabszych lampach LED.

EDIT: na problem z brakiem nastaw znalazłem manuala gdzieś kiedyś na vwvortex czy czymś takim i to sobie zrobiłem, po tym błąd zniknął.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa no i wszystko jasne :) ja mam zwykłe lampy basic led także to HBA powinno zadziałać. Działa to dokładnie tak jak napisałeś, włącza tylko długie jak nie jedzie nic z naprzeciwka, bez wycinania. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie aktywowałem HBA poprzez Obdeleven. Działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który rok auta ? Aktywowałeś opcja za 100 kredytów czy sam kodowałeś ?

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RM2020, 2.0tsi, wgrałem gotową aplikację za 100 kredytów. Była promocja ostatnio 150 za 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie chodzi o kase, ale żeby zadziałało bo potem ciężko te kredyty odzyskać. Dzięki za info, czyli masz wersje po fl to u mnie też powinno zadziałać. W polifcie są zupełnie inne kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz widze ze tworce obd11 calkiem na łeb jeb.... Mam wersje PRO i mam sporo darmowych kredytów ale teraz widze ze 100zl da ci 100 kredytow i ceny dongla i licencja na rok to kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja widzi jakie auto jest podpięte więc chyba jeżeli miałoby nie działać to nie powinno być aplikacji? do HBA ... Aczkolwiek mam większość usprawnień które są w obd11 i pokazuje nie je jako aplikacje. Sprawdziłem też komponenty i niektóre mają już nowsze oprogramowanie ..

 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2022 o 12:53, twinsen napisał:

Przypuszczam że HBA to to samo bez wycinania wiązki w tych słabszych lampach LED.

HBA to high beam assist czyli asystent świateł drogowych, a po naszemu to po prostu automatyczne przełączanie "krótkie-długie" i chyba nic ponad to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być ? Opisałem działanie wyzej. Jedziesz sam to włączy długie, nadjeżdża samochód wyłącza, przejedzie to znowu włącza itp. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz HBA w obd11 ? polecam aktywować sobie większą czułość pedału gazu. Wreszcie jest normalnie ? ... Może nawet zbyt responsywnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wielu sie wypowiadalo ze to nic nie daje. 

Ja zmienialem ustawienia w 1,8tsi DSG i bez roznicy.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem w OBD11 gotową aplikacją i w 2.0 TSI DSG od razu poczułem różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu to działa. U mnie w roczniku 2020 nic to kodowanie nie daje. Ja się posiłkuję PedalBoxem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym sie wieśvag kierował wprowadzając te dwa ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działało, kiedyś. W starszych autach wiem że to działa, koledze z paskiem z 2015 chyba to działało.

Ale mnóstwo opcji zostało historycznie, ale już firmware danej jednostki sterującej tego nie obsługuje, albo jest to zablokowane poziom wyżej.

Są chyba 4 poziomy dostępu do parametrów w sterownikach, do 2 z nich mają dostęp interfejsy typu OBD11 czy VCDS. Do dwóch pozostałych nie.

Jeśli przenieśli niektóre ustawienia poziom wyżej, to sterownik po prostu dane ustawienie olewa. Część z tych rzeczy jest wymuszona np. przez prawo.

I tak np. pikanie na otwarte drzwi przy włączonym silniku jest obecnie zablokowane w ustawieniach w których można grzebać. Czasami koderzy są

w stanie zmodyfikować parametry poprzez reflash obszaru pamięci w których te stałe ustawienia siedzą. A pewne rzeczy nie działają, bo nie ma ich

obsługi w firmware starownika, no to jak tam nie ma to ustawienie tego gdziekolwiek nic nie daje. Tak mi to ktoś kiedyś tłumaczył.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności