Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, borus84 napisał:

twinsen a wiesz może jak zmienić kodowanie żeby klima tak nie chłodziła ?

Mam nadzieję, że to oczywiste, ale najprościej to zrobić, wchodząc w MENU klimatyzacji (środkowa gałka klimatronika). Znajdziesz tam coś takiego jak "profil klimatyzacji", jest to ustawienie mocy dmuchawy w trybie AUTO. Masz wybór pomiędzy "delikatnie", "średnio" i "intensywnie".

Zwykle to powinno wystarczyć, ale jeśli to za mało, to dopiero sięgamy do kodowania. Warto jednak być świadomym, co się zmienia, bo namieszać można bardzo łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione na delikatnie dlatego potrzebuje kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kur2 napisał:

Że tak powiem programista ze mnie żaden. Jak jest dobry opis można coś pozmmieniać/przekodować w aucie. TJA zostawię w spokoju, wyższa szkoła jazdy. Popatrzyłem dalej co mówi ta instrukcja, niestety w innych sterownikach bity które trzeba zmienić też nie są widoczne.

Bo masz instrukcję do Audi która nie działa w Passacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, borus84 napisał:

Mam ustawione na delikatnie dlatego potrzebuje kodowanie

W sterowniku klimy długie kodowanie i szukaj "cośtam for hot countries" i sobie ustaw.

10 godzin temu, JanekM napisał:

Mam nadzieję, że to oczywiste, ale najprościej to zrobić, wchodząc w MENU klimatyzacji (środkowa gałka klimatronika). Znajdziesz tam coś takiego jak "profil klimatyzacji", jest to ustawienie mocy dmuchawy w trybie AUTO. Masz wybór pomiędzy "delikatnie", "średnio" i "intensywnie".

Zwykle to powinno wystarczyć, ale jeśli to za mało, to dopiero sięgamy do kodowania. Warto jednak być świadomym, co się zmienia, bo namieszać można bardzo łatwo.

To działa tylko z oryginalnym panelem klimy, u mnie niestety trzeba było kodować. W sensie - miałem dokładane Webasto i do tego jest inny panel. Webasto działa, ale traci się np. profile klimy.

Ja straciłem też ustawienie "Ręcznie/Auto/OFF" z ekranu. Klawisze panela działają, jest AUTO, przekręcenie czegoś przestawia na manual a temperatura max w lewo to OFF.

Zgaduję, bo ekspertem nie jestem - że w wielu autach gdzie coś się dokłada, nie jest to opcja przewidziana przez VAG w opcjach wyposażenia (w zestawie opcji, które sprzedają).

I co prawda wszystko działa bo CAN zawsze będzie działał jak w gateway zakodujemy sterowniki, natomiast możemy stracić pewne opcje których po prostu nie ma w oprogramowaniu.

Bo np. auto bez Webasto z REST, ma profile klimy, a np. Webasto występuję np. w Alltracku gdzie jest inny panel, i tam to w oprogramowaniu jest. Przełożysz panel - opcji nie będzie.

Chyba że źle to rozumiem @Eldar :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podpowiedzcie mi czy da radę zmienić grafikę na analogowych zegarach?

W Passasie z 2015r miałem zegary kolorowe "trójwymiarowe" np obraz auta po otwarciu drzwi wygląda m.in. tak

obraz.png.578864bad6919cf190c6baaaffe522c0.png

 

od wczoraj mam wersję poliftową z 2020r i zegary są jakby z poprzedniej generacji, płaskie, czarno-białe, o takie

obraz.png.e6e555ea04848dae0c2a1a4c70f49621.png

 

Proszę, powiedzcie że da się to zmienić bo czuję się jakbym się do passata b6 przesiadł...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba cały licznik zmienić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra. Normalnie VW by się wstydziło by w takim aucie takie zegary wstawiać :/ Kolejnym zaskoczeniem była jednostka radia - niby discovery media z navi, AA itd a w schowku jednostka bez zmieniarki CD czy slotów na kartę SD :/

No nic, auto w leasingu więc wymiana zegarów raczej odpada :( Ale z ciekawości dopytam czy na nich też jest ochrona komponentu czy to byłby prosty swap? @Eldar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, shibby napisał:

masakra. Normalnie VW by się wstydziło by w takim aucie takie zegary wstawiać :/ Kolejnym zaskoczeniem była jednostka radia - niby discovery media z navi, AA itd a w schowku jednostka bez zmieniarki CD czy slotów na kartę SD :/

No nic, auto w leasingu więc wymiana zegarów raczej odpada :( Ale z ciekawości dopytam czy na nich też jest ochrona komponentu czy to byłby prosty swap? @Eldar?

MIB3 jest online więc nie trzeba przestarzałych slotów  :D :D :D 
Używani licznik to 2 dni zabawy z wymianą bo trzeba pisać maila do VW o zgodę na dopisanie używanego komponentu immobiliser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eldar napisał:

więc nie trzeba przestarzałych slotów  :D :D :D

niby tak ale jednak sporo starszej muzy mam na karcie SD :D Jak na złość wszystkie porty USB są już w standardzie USB-C, więc i pena nie podłączę (nie bez adapterków). Muszę zobaczyć czy AA zadziała przez Hub USB :D Wtedy do podłokietnika poleciałby HUB, do niego pendrive i Motorola MA1 (bezprzewodowe AA).
 

4 minuty temu, Eldar napisał:

Używani licznik to 2 dni zabawy z wymianą bo trzeba pisać maila do VW o zgodę na dopisanie używanego komponentu immobiliser.

No to tym bardziej odpada... Jeszcze jakby to był prosty swap, gdzie w każdej chwili łatwo mogę sam przywrócić stan oryginalny to może i bym się zdecydował a tak to muszę przełknąć "downgrade" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2023 o 15:50, Kur2 napisał:

. Doczytałem że w mqb do aktywacji tja vcds nie wystarczy. Rezygnuję z operacji. Pozdrawiam

 

Samo OBD11 też nie wystarczy, bo do TJA trzeba zrobić parametryzację kamery, do czego potrzebne jest VCP. Natomiast umie to zrobić aplikacja CarScanner ze złączem ELM327 - ja zrobiłem i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś czy mozna zakodowac aby Lane Assist nie wymuszal na nas w tak krótkim czasie złapania kierownicy podczas jazdy ? U mnie po 10 sek system krzyczy zeby złapac kierownice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pliki parametryzacji które wydłużają czas do 60s. Trzeba wgrać i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 654H i działa, może być że też zależy jaka wersja softu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2023 o 10:19, tomolowski napisał:

Są pliki parametryzacji które wydłużają czas do 60s. Trzeba wgrać i gotowe

Możesz dodać namiar na kogoś kto to robi?

Czy do kamery 2Q0980653 też jest?

Edytowane przez Kucharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja car scanner np. Kupujesz jakiś lepszy interfejs elm327 i sam sobie zrobisz. Co do kamer 2q0 to nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tomolowski napisał:

Aplikacja car scanner np. Kupujesz jakiś lepszy interfejs elm327 i sam sobie zrobisz. Co do kamer 2q0 to nie wiem. 

jaka konkretnie pozycja w aplikaacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie potrzebuje pomocy . Bawiłem sie kodowaniem w Car scanerze i troche w Obd11 . Zrobiłem backup w Car scanerze i wywaliło błędy : 

Usterka układu start-stop

Zakłócenia wycieraczek , nie działają przednie spryskiwacze ale wycieraczki reagują.

Zakłócenie : oświetlenia samochodu:

Swiatła świecą cały czas nawet w pozycji zero i przednie migacze nie działają . Ale do jazdy dzie

W tylnich światłach nie swiecą neony 

W klimatroniku nie świeci sie AC ale przycisk reaguje MaxAC działa i wydaje Mi sie ze klima coś słabo chłodzi. 

Boje sie sam kopać w kodowaniach może ktoś pomoże .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jelon napisał:

Witam Panowie potrzebuje pomocy . Bawiłem sie kodowaniem w Car scanerze i troche w Obd11 . Zrobiłem backup w Car scanerze i wywaliło błędy : 

Usterka układu start-stop

Zakłócenia wycieraczek , nie działają przednie spryskiwacze ale wycieraczki reagują.

Zakłócenie : oświetlenia samochodu:

Swiatła świecą cały czas nawet w pozycji zero i przednie migacze nie działają . Ale do jazdy dzie

W tylnich światłach nie swiecą neony 

W klimatroniku nie świeci sie AC ale przycisk reaguje MaxAC działa i wydaje Mi sie ze klima coś słabo chłodzi. 

Boje sie sam kopać w kodowaniach może ktoś pomoże .Pozdro

nie wiem jak w obd11 ale w carscanerze masz opcje przywrócenia poprzednich kodowań. Przywróć wszystkie poprzednie kodowania po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności