Jump to content

shibby

 • Content Count

  349
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Samochód

 • Generacja
  B8
 • Silnik
  B8 2.0 TDI 150KM
 • Rok produkcji
  2015

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To menu aktuwuje się po zakodowaniu w 5F w adaptacji Car_Function_List_BAP_Gen2 "VPS_0x0B". Dodaje nowe widoki jak parkowanie równoległe, widok na hak (mimo że nie mam haka) i najlepszy ze wszystkich rybie oko, który daje widok prawie 180st - świetne ułatwienie gdy trzeba wycofać tyłem a nie ma się Side Asisst (tak jak u mnie).
 2. w przedlifcie bez problemu można dograć app connect w serwisie, jeżeli tylko wersja radia na to pozwala. W wersji poliftowej to już forumowi "magicy" muszą się powiedzieć @Major @Eldar Co do sensu dokupowania App Connect to każdemu wg potrzeb. Ja jeżdżę tylko do Wrocławia i spowrotem i raz do doku nad morze. Dla mnie wydawanie 1000-1300 a funkcję z której nie będę korzystał to wywalanie pieniędzy w błoto. Ale gdybym jeździł po Polsce, byłaby to część mojej pracy to bez dwóch zdań bym zapłacił za ten komfort.
 3. też jestem w szoku. Pamiętam, że czytałem iż 3-strefowy climatronik jest w każdej wersji modelowej
 4. @diverse91 obadaj sobie mój post
 5. a zakodowałeś kamerę poprawnie? U mnie też po zamontowaniu kamery nie było linii, dopiero poprawienie kodowania dla 6C je uaktywniło.
 6. Ja mam czasami podobny problem. Losowo potrafi pojawić mi się ten błąd na ekranie radia. Mówię losowo, bo często pojawia się on podczas ruszania, rzadziej podczas wbijania wstecznego. Dzieje się tak może 1 na tydzień-dwa... Przeskanowałem przed momentem i mam tylko jeden błąd: Próba jego usunięcia sprawia że od razu pojawia się na nowo. Kamera z 5ma kablami dokładana samodzielnie. Były podejmowanie próby zaprogramowania nastaw podstawowych przez fachowca, niestety nieudane. Uszkodzona kamera? czy coś innego? @fb3
 7. @zibi1961 ty masz Discovery Pro. Tam karta oryginalna nie jest potrzebna do aktualizacji. W Discovery Media jest wymagana. Ewentualnie taka ze zmiennym CID jak pisał @mbieg i pewna znajomość linuxa by "przygotować" sobie kartę tak by udawała oryginalną.
 8. @sfra a widzisz to mnie delikatnie santander wprowadził w błąd tam mi wykresami pokazuje na co wydaję pieniążki więc zaznaczyłem poprzedni miesiąc, wygrałem kategorię samochód i transport paliwo i pokazało mi 868pln. Dlatego napisałem, że wydaję ok 900/mc na paliwo. Teraz wszedłem w szczegóły i okazało się, że miałem 3 tankowania po ok 300pln każde, z tym że pierwsze 2go stycznia, drugie 15go i trzecie 31go Tak że trochę przypadek, że akurat taką kwotę mi pokazało. Mea Culpa za wprowadzenie w błąd. Wychodzi na to, że jednak koło 650-700pln/mc wydaję na paliwo obecnie patrząc na średnią z poprzedniego roku...
 9. W B8 silnik jak pod awatarem czyli 2.0 TDI 150hp. Spalanie mam poniżej 6l na tej samej trasie i rzekłbym bardziej dynamicznej jeździe
 10. mam to samo. Podczas jazdy (nawet nie przy cofaniu), czasami potrafi wyskoczyć mi ten komunikat. Klikam wtedy OK i tyle. Akurat u mnie kamera zawsze działa więc nie wiem co jest przyczyną tego błędu. Stawiam, że brak kalibracji - mam błąd w obd11 o braku nastaw pocątkowych. Niestety u mnie kalibracja coś nie chce przejść. Zatem skoro mimo błędu kamera działa to odpuściłem temat.
 11. nie wiem jak to się stało ale mam wrażenie że wyparował mój post z montażu, tak więc zamieszczam raz jeszcze. W październiku (po blisko 10mc od otrzymania paczki od @Ysebulba ) i ja zamontowałem swoje oświetlenie
 12. @Jericho to auto flotowe, akurat wróciło z trasy wrocław-poznań-wrocław. Ja go wziąłem na wrocław + obwodnica wschodnia. @sfra hmm ok 25kkm robię rocznie. 100km dziennie x 22 średnio dni pracujące w miesiącu x 12 miesięcy daje 26,4kkm. ale to suche liczby. Wiadomo że ma się urlop, jakieś chorobowe i się wtedy nie jeździ ale i jakieś wakacje nad morzem... Może inaczej, kupiłem paska jak miał 41k (listopad 2017). Dziś ma 98k czyli liczmy 27 miesięcy go użytkuję i zrobiłem 57kkm czyli wychodzi średnio 2100km miesięcznie, czyli 25kkm rocznie
 13. @1285 i taki właśnie był cel mojej prośby. Nie chwalenie się magicznymi wartościami TSI na krótkich odcinkach a średnią długoterminową. Takie chwilowe pomiary mogą dać mylne poczucie, że TSI pali praktycznie tyle co TDI, a to nie prawda. Dzięki Panowie. Teraz śmiało to mogę zestawić ze swoim TDI 150HP na którym mam średnią 5.7-5.8 (b8 w kombi, 4 osoby dojeżdżające dzień w dzień do pracy 50km w jedną stronę). Tym samym rozwialiście moje wątpliwości co do TSI. Skoro przy obecnym spalaniu przepalam ok 900pln miesięcznie na dojazdy do pracy, do śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że gdybym miał dojeżdżać TSI to musiałbym z kieszeni wyłożyć kolejne 350pln c miesiąc.
 14. ja bym chciał zobaczyć długookresowe spalanie w TSI. Takie z 4000km... bo tylko takie będzie miarodajne, a nie chwilowe z krótkiej trasy. BTW jeździłem trochę ostatnio Octavią 1.4TSI w automacie... Średnie spalanie ~7.8l/100, zasięg na pełnym baku pokazało mi 550km... podziękowałem.
 15. OBD11 gen2 ma cenę mocno zaporową. Gen1 kosztuje blisko polowe tej kwoty... https://allegro.pl/oferta/interfejs-diagnostyczny-obdeleven-pro-vag-wsparcie-8829561563 oficjalne źródło bo od naszego kolegi Eldara, oczywiście apka na Androida.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy