Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi


Witam
Czy jest możliwość zakodowania funkcji...  żeby klapa bagażnika (sedan RM.2k18)  zamykała się za pomocą przycisku na pilocie, działa tylko otwieranie z kluczyka, a żeby zamknąć trzeba wcisnąć przycisk na klapie bagażnika ??

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam wykupioną w ASO usługę app connect z której korzystam z AA. Na kierownicy mam przycisk do poleceń głosowych jednak po naciśnięciu nie odnosi się on do AndroidAuto a do systemu volkswagen. 

Czy ktoś zmieniał funkcję tego przycisku aby wywoływała AA gdy on jest aktualnie wykorzystywany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś czytałem, musisz przycisnąć dłużej, wtedy odezwie się Google Assistant :) 

Ale - czemu nie powiesz po prostu "OK Google"? Telefon to usłyszy, u mnie słyszy nawet jak jest głośno.

Edytowane przez twinsen
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę dłuższe przytrzymanie. Dzięki za info.

 

Odnośnie „ok google" jakoś mam przyzwyczajenie z wcześniejszego samochodu naciśnięcia przycisku na kierownicy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie sprawdzałem ale faktycznie działa. Krótkie naciśnięcie przycisku obsługi głosowej uruchamia panią z VW, a gdy jestem podłączony telefonem przez AA i przytrzymam dłużej ten przycisk uruchamia się asystent google. 😁👍

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce włączyć asystenta świateł drogowych. Mam do wyboru listę widoczną na screenie. Jeżeli teraz mam "OFF" to daje "ON" bez zadnej wersji v1,v2 czy v3 ?

Screenshot_20230205_130509_OBDeleven VAG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie automatycznego podgrzewania kierownicy .

Funkcję można następnie aktywować/dezaktywować z pomocą menu klimatyzacji.

Kodowanie VCDS/OBD Eleven:

Ustaw STG 08 -> Kodowanie -> Bajt 13 -> Bit 2-3 na "08 Ogrzewanie kierownicy, tryb samochodowy, temperatura zewnętrzna"

 

Osobiście uruchomiłem tę funkcję za pomocą Car Scannera w wersji Pro i działa. W menu klimatyzacji, w ustawieniach pojawiło się dodatkowe okno do włączenia/wyłączenia funkcji. Można zakodować w zależności od temperatury zewnętrznej lub temperatury wewnętrznej w aucie. Podgrzewanie włączy się automatycznie poniżej temp. ostrzegającej o możliwości oblodzenia.

 

 

Screenshot_20230225_134049_com.ovz.carscanner.jpg

IMG_20230225_210251.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (MY2016) po włączeniu tej opcji bez zmian w menu klimatyzacji.

 

EDIT:

Dziś niespodzianka. Odpalam rano na mrozie i kierownica sama od siebie grzeje. Sprawdzam menu klimy i jest ta nowa opcja.

Wcześniej mimo restartowania Discovery Pro opcja była niewidoczna.

Opis dla OBDEleven:

wchodzimy w Jednostka sterująca: 08 Elektronika układu klimatyzacji > Dlugie kodowanie > Tryb auto ogrzewania kierownicy > zmieniamy na Temperatura zewnętrzna i zatwierdzamy wybór

 

 

 

Klima.jpg

S1.jpg

S2.jpg

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie opcja w menu klimy też się pojawiła dopiero po jakimś czasie.

Freddie czy funkcja "Połącz ogrzewanie siedzeń i kierownicy" pojawiła się samoczynnie, czy kodowałeś? U mnie to się nie pojawiło i zastanawiam się czy trzeba kodować czy dlatego, że mam tylko podgrzewane przednie fotele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to "w standardzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przez OBD zrobić żeby był widoczny nawiew z tyłu? Posiada najnowszy soft.

331915140_146701408277848_3900639511517298568vw_n.jpg

Edytowane przez tomaszM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ustawienie temperatury z tyłu pojawiło się po aktualizacji radia także nie wiem czy nie zależy to od wersji jednostki multimedialnej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuje aktywować poprzez VCDS Developer mode w module 5F ale nie przyjmuje mi kodu dostępu S12345. Czym to jest spowodowane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś to potrzebne to znalazłem rozwiązanie na digital-eliteboard.

Trzeba znać numer VAG jednostki sterujacej 5F.

Np. moja to 3G0 035 043J 

Teraz wystarczy wejść do katalogu ROSSTECH\VCDS\LABELS i wyszukać odpowiedni plik z rozszerzeniem ".clb" 

U mnie był tylko taki o nazwie „3G0-035-MIB-HGH2.clb”  więc kopiowałem go z nową nazwą. z "3G0-035 - MIB-HGH2.clb" na "3G0-035-043-J.clb" 

I tym sposobem VCDS przyjął mi kod S12345.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po zmianie z B7 na B8 jak mam używać VCDS tylko włączonym silnikiem skoro jest keyless?

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jak w B7. Keyless nic nie zmienia. Nie musisz uruchamiać silnika. Naciskając START bez hamulca uruchamiasz sam zapłon i wszystko powinno działać. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nie wiem czemu nie próbowałem nacisnąć tak po prostu. Czy ktoś pamięta czy przewijał się wątek rozkładania lusterek dopiero po włączeniu silnika. Drażni mnie, że rozkłądają się zawsze po odblokowaniu a przecież nie zawsze chcemy jechać autem.

Edytowane przez jakbli
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To składaj lusterka z przełącznika.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu silnika nie słyszałem ale po zapłonie jest taka opcja.

09 - Central electrics
Adaptation
Access control 2
Funk Spiegelanklappung Modus -> by look command via remote control key
Funk Spiegelanklappen -> active
Menuesteuerung Funk Spiegel anklappen -> active
Signalisierung_Spiegelanklappung -> not active 

Od razu uprzedzam, że rozkładanie po zapłonie akurat w b8 działa z jakiegoś powodu losowo. Raz rozkładają się po zapłonie, raz po odblokowaniu drzwi.. 

 

 

 

 


 

Edytowane przez kamillo890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Tylko ostatnia opcja była do zmiany. Póki co zero różnicy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności