Skocz do zawartości

jakbli

  • Liczba zawartości

    209
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

Informacje osobiste

  • Imię
    jan
  • Płeć
    Kobieta
  • Miejscowość
    uk

Samochód

  • Generacja
    B8
  • Silnik
    B8 2.0 TDI 150KM
  • Rok produkcji
    2018

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Ja niestety po dwoch latach znow wymiana plynu i nagrzewnicy. Teraz wiem ze dalem plyn G13 zamiast G12 evo co obecnie zastosowalem. Nagrzewnica zapchana ponownie i chyba troche szwankuje wymiennik ciepla oleju poniewaz mam zbyt wysoka temperature oleju.
  2. Kolego mołgbyś wrzucić listę części z numerami? Znalazłem kanapę już z grzaniem za 150 funtów więc w miarę tanio ale do oparcia muszę chyba sam dokupić wkłady i zamontować. czy takie coś na Ali by pasowało pod platformę MQB? https://www.aliexpress.com/w/wholesale-mqb-heated-pads.html?spm=a2g0o.detail.search.0
  3. Może spróbuj ponownej synchronizacji?
  4. jakbli

    Częste wypalanie dpf

    on podnosi temperaturę co powoduje uruchamianie pośredniego wypalania w trakcie jazdy na odcinkach na których normalnie taki proces by nie mógł zajść inaczej niż jadąc autostradą może utrzymywać poziom sadzy na jednym poziomie przez długi czas. Pytanie czy to zdrowe?
  5. Webasto masz wyłączone w trakcie kodowania?
  6. Trzeba poświęcić czas na podgląd rzeczywisty wartości z czujników. Inaczej to błądzenie po omacku
  7. Ja też mam 84% zapełnienia ale częsta wymiana oleju 2x w roku powoduje inne zachowania auta. Ciśnienie różnicowe spada czasami poniżej 10mBar co jest wyznacznikiem stanu systemy wydechowego. Nalatane mam 200k i spalanie na trasie czasami uzyskuję na poziomie 5.5l co jest obłędem przy tak dużym aucie
  8. jakbli

    Hak holowniczy B8

    Ja kupiłem 317141600001
  9. jakbli

    Auto Hold nie puszcza

    Temat wałkowany na forum, Ten typ tak ma i ja także w swoim pomimo regenarcji pompy czy nowych zacisków, przewodów itp.
  10. jakbli

    Hak holowniczy B8

    Mój moduł to dokładnie WH2S-G13. Zapłaciłem za całość 330 funtów z dostawą z polski. Trzeba było rozpruć cały bagażnik a moduł przymocowałem na silikon. Lewy kierunek, światło stopu i drogowe udało się podpiąć z lewej wiązki tylnych świateł. Z racji, że główna wiązka jest z samych białych musiałem pociągnąć przewód z prawej strony aby mieć prawy kierunek. Tak samo z cofania i przeciwmglielnych, po zdjęciu plastików z klapy są tam kostki i w tedy już po kolorze przewodów można rozpacować co jest co. Zasilanie pociągnąłęm z akumulatora. Za skrzynką z bezpiecznikami po lewej stronie jest główna mufa w ścianie grodziowej tam nie było szans przepchnąć kabla ale znalazłem pod spodem mniejszą zaślepioną gumą zapewne wykorzystywaną z innym wyposażeniem. Przebiłem szpikulcem i przeciągnąłem kabel uprzednio winąłem go taśmą parcianą i dałem peszel. Miałem wszystkie zdjęcia ale usnąłem nie wiem czemu niestety. Wyciągam bezpiecznik kiedy nie używam haka. Moduł po wykryciu sygnału przekazuje zasilanie z akumulatora na odpowiedni pin z gnieżdzie dlatego nie ma błędów. Jedyny mankament to taki, że przy wrzuceniu wstecznego od razu trzeba deaktywować czujnik bo auto samo hamuje myślać żę walę w scianę. Wtyk można schować w zderzak i po wyciągnięciu kuli nic nie widać.
  11. jakbli

    Hak holowniczy B8

    Udało się parę tygodni temu. Roboty na dwa dni z panelami i wiązką. Niestety kable są białe, wszystkie i dopiero na klapie były wtyki a po nich kolory więc mogłem rozpracować według schematów serwisowych. Oczywiście mówię o mgielnych i cofania. Pamiętajcie że cofania nie działają przy otwartej klapie więc straciłem parę godzin czemu na wtyczce haka brak plusa. To nie jest po CAN dlatego śmieszna cela ale minus taki, że auto nie wie, że masz hak. Instalacja zatem bezpośrednio do zasilania świateł a główny plus można zamiast do akumulatora pociągnąć do gniazda zapalniczki w bagażniku jeśli się nie planuje zasilać lodówki w przyczepie itp. Update Wczoraj pożyczyłem przyczepę, elektryka działa idealnie i na pierwszy raz przytargałem i30 z copartu. Adrenalina jak po pigule
  12. jakbli

    Hak holowniczy B8

    Panowie zamontowałem zdjemowany hak Westfalia ale wybrałem z uniwerslanym modułem do podłączenia pod światła. Tyle mi wystarczy. Będę robił elektrykę na weekend i z tego co zauwałym światła cofania są na klapie i tu moje pytanie czy wiązka będzie szła lewą stroną auta czy prawą?Dzięki
  13. jakbli

    Częste wypalanie dpf

    Pytanie jaka tam jest różnica ciśnień i jak to będzie współpracować z twoją mapą
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności