Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wskazówkę, Pogoda się poprawi to póde sprawdzić jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam mały problem z kodowaniem nawigacji a mianowicie po wymianie jednostki nie wyświetla mi trasy ani kompasu na zegarach jak podepnę starą wszystko działa , a druga rzecz to kodowanie śiwiateł led basics tak aby włączały się drogowe w automacie kamerka w szybie jest . 

pomoże ktoś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 2,5 godziny i udało mi się wspólnie z kolegą ogarnąć:

Ryglowanie zamków,

Zamykanie i otwieranie szyb z pilota

Lusterko prawe obniża się przy włączeniu biegu wstecznego

i wisienka na torcie- LA, które działa i było sprawdzone na drodze :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, youras88 napisał:

i wisienka na torcie- LA, które działa i było sprawdzone na drodze :)

Zrób sobie tak jak ja ustawiłem - że pamięta ostatni stan. Ja generalnie jeżdżę bez tego, bo w mieście strasznie to wkurza, zwłaszcza jak jakieś linie są źle namalowane. Włączam w zasadzie tylko na autostradach :)

Domyślnie miałem tak, że za każdym odpaleniem było to aktywne i doprowadzało mnie do szału ;--)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@twinsen, powiem Ci że z tej całej euforii jaką wczoraj miałem nie zwróciłem uwagi czy po zgaszeniu i odpaleniu silnika jest załączony LA. Wiem że to działa powyżej 60 km/h a po mieście staram się jeździć przepisowo, to od razu zapytam jak ustawić aby nie załączało się za każdym razem ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostka A5 driver assistance, długie kodowanie, parametr "Configuration_for_lane_departure_warning_KI15" - ustawić na "last setting" :) 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy dokładał ktoś Virtual Cockpit do Passata po FL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ;) 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie NIe potrzebuje nikt kamerki z 3Q0980654H oddam za cenę zakupu 200zł 

Cześć panowie NIe potrzebuje nikt kamerki z 3Q0980654H oddam za cenę zakupu 200zł 

 

W dniu 31.01.2022 o 07:30, youras88 napisał:

Wczoraj 2,5 godziny i udało mi się wspólnie z kolegą ogarnąć:

Ryglowanie zamków,

Zamykanie i otwieranie szyb z pilota

Lusterko prawe obniża się przy włączeniu biegu wstecznego

i wisienka na torcie- LA, które działa i było sprawdzone na drodze :)

 

 

Czy po kilku cofaniach lusterko wracana swoje miejsce czy zaczyna zmieniać pozycje?

Kodował ktoś z was może przycisk MODE wcześniej go nie miałemale zmieniłem panel i już był więc fajnie by było jak by działał 

Edytowane przez mkpol
nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dodać użyj przycisku EDYTUJ, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz lusterka z pamięcią ( większa ilość pinów , ale teraz nie pamietam ile ) to nie będzie wracać idealnie na miejsce i po kilku takich cofaniach będzie totalnie rozregulowane .

Przycisku MODE nie da się po prostu zakodować , trzeba mieć specjalny kod z ASO . Jest już o tym gdzieś na forum , robił to komuś chyba @wagen i szeroko to opisał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yocker, sprawdzałem dwa razy i wracało poprawnie, oraz od razu po zgaszeniu silnika również wracało do swojego miejsca, jeżeli jest tak jak mówią przedmówcy że po większej ilości załączania się lusterko rozreguluje się to po prostu ustawię na pozycję 0 i nie będzie działać lub całkowicie wyłączę tą opcję. Na dniach będę sprawdzać kodowanie asystenta pieszych, zobaczę czy będę mógł bo wcześniej wyczytałem że jest to zależne od oprogramowania kamerki, dam znać co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi LA też udało się zakodować ale niestety asystent nie chce ruszyć nie ma opcji w kamerce więc chyba jest potrzebna aktualizacja ktoś z okolic Lubina to może robi nie za miliony??

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, youras88 napisał:

@yocker, sprawdzałem dwa razy i wracało poprawnie, oraz od razu po zgaszeniu silnika również wracało do swojego miejsca, jeżeli jest tak jak mówią przedmówcy że po większej ilości załączania się lusterko rozreguluje się to po prostu ustawię na pozycję 0 i nie będzie działać lub całkowicie wyłączę tą opcję. Na dniach będę sprawdzać kodowanie asystenta pieszych, zobaczę czy będę mógł bo wcześniej wyczytałem że jest to zależne od oprogramowania kamerki, dam znać co i jak :)

U mnie wszystko działało prawidłowo do pewnego momentu, a teraz jest tak że jak włączam zapłon to muszę nacisnąć przycisk pamięci na fotelu i dopiero wtedy lusterko zajmuje zaprogramowaną pozycję, w przeciwnym razie ustawia się w jakiejś dziwnej nie określonej pozycji.

Dodatkowo często zdarza się tak, że jak włączam zapłon to fotel nie dojeżdża do kierownicy - muszę wtedy wcisnąć przycisk pamięci na fotelu i fotel dosuwa się o te kilka milimetrów do przodu.

Resetowanie pamięci sterownika nie pomaga.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak zmienić interwał oleju na 10 tyś przy pomocy obd11 , obecnie mam co 15 tyś  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kto z Warszawy ew. z okolic pomoże w kodowaniu wymienionego modułu afl w przedniej lampie? Passat b8 alltrack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie Panowie gdzie zmieniało się siłe ręcznego, bo czasem aż mi klocek odbija na tarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy, czy ktoś może dysponuje kodowaniem sterowników drzwi tylnych to są bodajże sterowniki 62 i 72 dla ambiente typu 1 (bez RGB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to "dopasowanie masy popiołu" w "adaptacjach" to jest wyzerowanie zapełnienia DPF, które należy zrobić po myciu DPF? Jest domyślnie ustawione 0.00 g więc wystarczy kliknąć w zielone? Na logikę wszystko pasuje, ale wolę zapytać...

 

obd11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni!

Pacjent P B8 2019 HighLine tyle co mogłem to pogrzebałem VCDsem. Czy jakaś dobra dusza w okolicach Warszawy, Poznania, Wrocławia byłaby w stanie wspomóc w aktywacji TJA, EA?

LA aktywowane VCDSem, ACC jest, rozpoznawanie znaków jest. Także technicznie powinno być wszystko na pokładzie.

P.S. Czy jeszcze jakieś inne ciekawe adaptacje w tym modelu, których nie można dotknąć VCDSem przychodzą Wam do głowy?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jestem nowy zarówno w VW, jak i w opcjach kodowania. Starałem się przeglądnąć ten wątek od deski do deski, ale nadal szukam odpowiedzi na pytania:

1. Czy da się w B8 z 2016 roku dodać opcję Apple Carplay Wireless? Obecnie łącz się po kablu, ale często jest to niestabilne bardzo. Będe zobowiązany za wsparcie.

2. Mam wirtualny kokpit, ale brakuje mi opcji dodania możliwości zmiany elementów wewnątrz zegarów (spalanie itd..). Nie widze tego w ustawieniach Car. Czy to sie da dograć?

Dodatkowo, czy jest na forum jakiś zawodowiec świadczący tego typu usługi odpłatnie w okolicach Trójmiasta? :)

Edytowane przez iczek
typo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności