Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Sopel18 napisał:

Czyli rozumiem że rozsądnie będzie jak podjadę do serwisu VW i zostawię im trochę kasy za to :)
 

Jak masz radio Delphi to wystarczy karta pamięci żeby odblokować Android Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to jest discovery media mib 2.5
image.thumb.png.5ce29b9c65a2bed976ccd41d92c7fa98.png

@Eldar - próbowałem się odezwać w wiadomości prywatnej, jednak się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Sopel18 napisał:

Cześ witam wszystkich :) 

 

Kupiłem ostatnio paska z 12.2017, chciałbym zmienić w nim kilka opcji :
- aktywować android auto oraz car play, w menu radia mam App Connect, lecz nie jest aktywowana.
- auto posiada Side Assist, funkcja jest włączona lecz przy odpalaniu wyskakuje komunikat że opcja jest niedostępna. W ustawieniach nie da się nawet zmienić, żeby wyłączyć funkcje ( jest włączona) w celu "zrestartowania"

Jest tutaj ktoś z okolic Bielska-Białej, kto zajmuje się kodowaniem Android Auto?

Zapraszam do Tychów, daleko nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sopel18 napisał:

raczej to jest discovery media mib 2.5
image.thumb.png.5ce29b9c65a2bed976ccd41d92c7fa98.png

@Eldar - próbowałem się odezwać w wiadomości prywatnej, jednak się nie da.

To nie wyklucza możliwości że producentem jest Delphi (50% szans) i nie można sobie tego samodzielnie odblokować za free ;)

 

Eldar ma normalną firmę, możesz do niego uderzać przez jego stronkę, mailowo i telefonicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, saper_wroc napisał:

To nie wyklucza możliwości że producentem jest Delphi (50% szans) i nie można sobie tego samodzielnie odblokować za free ;)

 

Eldar ma normalną firmę, możesz do niego uderzać przez jego stronkę, mailowo i telefonicznie

Można za free odblokować, mam Delphi i odblokowałem łącznie ze Sport HMI.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie mi powiedzieć co to za radio ? 

IMG_0953.jpeg

IMG_0954.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.  Jestem tu nowy i mam pytanko czy zna ktoś kogoś kto mógłby mi odblokować  parę rzeczy w moim nowo zakupionym passacie b8 2019 rok 2.0 tdi 150 koni jestem z Malborka. Prośba jeżeli ktoś kogoś zna z tych okolic to proszę o namiar dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, proszę o pomoc przy ponownej aktywacji systemu start stop. Kiedyś wyłączyłem start stop aplikacją. Obecnie mam wersję pro i chciałem ją już aktywować ręcznie, ponieważ aplikacja na start stop kosztuje teraz miliony kredytów... Z tego co wyczytałem są dwa sposoby na wyłączenie przez zmianę napięcia lub temp. zewnętrznej. Aplikacja okazuje się że działała na temperaturę, ponieważ napięcie graniczne mam nie ruszone i ustawione na 7,8V. Temperaturę minimalną mam ustawioną na 50 oC, tak samo jak maksymalną. Przy próbie zmiany minimalnej na 0 (możliwość tylko w zakresie 0 - 255) wyskakuje błąd (31) function not available. Wartość domyślna minimalnej temp. według instrukcji kodowania to - 50 i również sterownik tego nie przyjmuje. Czyszczenie danych aplikacji łącznie z cashem nic nie daje, otwarta maska również nie pomaga. Macie jakieś pomysły jak mogę to zmienić? Czy gotowa aplikacja od obd mogła coś zablokować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBDeleven (oraz inne aplikacje) mają często problemy z przeliczaniem liczb pomiędzy systemami, a raczej z tym że sterownik oczekuje danych w różnych formatach. Ty podajesz wartość 50, a cholera wie co idzie do sterownika, a co on oczekuje.
Albo np aplikacja podaje dziwne odczyty z czujnika temperatury i myślimy, że jest on uszkodzony, a tak na prawdę czujnik jest ok, tylko dane ze sterownika są przesyłane w formacie niezrozumiałym dla aplikacji. 
Najszybciej będzie podjechać do kogoś z bardziej legitnym oprogramowaniem i to ustawić (np warsztat z VCDS).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przy potwierdzaniu danej temperatury wartość jest akceptowana i wpisana przez program. Dopiero po próbie zakodowania do sterownika zielonym przyciskiem na dole po prawej wychodzi błąd (31) function not available. 

Jest może jakiś przelicznik wartości w zakresie 0 - 255, które podaje obd11 na realne temperatury, które mógłby przyjąć sterownik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zabrałem się za aktywację tja. Już na początku problem. Instrukcja mówi 

1. Wybież sterownik A5

2. Bajt 16, bit 5(sta)

Jestem w sterowniku a5 no i nie widzę Bit5 tylko bit 4, bit6 i bit7

Zdjęcie do wglądu

20230624_144558.jpg

Edytowane przez Kur2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2023 o 14:55, Kur2 napisał:

Cześć. Zabrałem się za aktywację tja. Już na początku problem. Instrukcja mówi 

1. Wybież sterownik A5

2. Bajt 16, bit 5(sta)

Jestem w sterowniku a5 no i nie widzę Bit5 tylko bit 4, bit6 i bit7

Zdjęcie do wglądu

20230624_144558.jpg

Musisz kupić Audi na platformie MLB to znajdziesz te bity. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie binarnie tego wpisać ?

10110100

Jeśli masz aktywować bit5 to w szóstej cyfrze w ciągu binarnym (licząc od prawej strony) zmieniasz z 0 na 1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jeżutp napisał:

A nie da sie binarnie tego wpisać ?

10110100

Jeśli masz aktywować bit5 to w szóstej cyfrze w ciągu binarnym (licząc od prawej strony) zmieniasz z 0 na 1

 

No ale po co jak korzysta ze złej instrukcji? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2023 o 17:20, jeżutp napisał:

Korzystałem z tej instrukcji, a pisze w niej że to kodowanie dla vw, a tu nagle że mam kupić audi. Nawet ktoś napisał że aktywował sobie tja. No i teraz już nie wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno nie bylem posiadaczem paska no ale dzieki burmistrzowi Londynu i pracujac w strefie znow jestem tym szczesliwcem. W mysl zasady lepszem jest wrogiem dobrego i majac nieco zbednego czasu w niestresujacej pracy zaczolem kombinowac z licznikiem lcd ktorego nabylem w dosc przystepnej cenie. Niestety skonczylo sie to rozkodowaniem kilku modulow i mnostwem bledow z ktorych nie moge ogarnac kilku. Stary licznik na miejscu z powrotrm. Najbardziej uciazliwym jest martwa klapa od bagaznika ktora teraz nie reaguje na nic ani na przycisk ani na reczne otwarcie ani na przycisk z pilota. Bezpieczniki sprawdzone. Ma ktos bardziej doswiadczony  jakis pomysl gdzie mozna by tego poszukac? Jest to zwykly sedan bez elektrycznego bagaznika. W zawartm logu jest kilka innych bledow ale najbardziej zalezy mi na problemie z klapa. 

Scan-WVWZZZ3CZGE081479-20230626-0857-196192km-121908mi.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak - ja nie znam się na kodowaniach, jedyne co robiłem to proste rzeczy typu "pamięć czegośtam" czy zimniejsze powietrze z klimy - za pomocą OBD11. Często za pomocą aplikacji tam dostępnych. Ale kodowanie takich rzeczy jak TJA czy czegokolwiek gdzie w grę wchodzą kamerki, zostawiłbym profesjonalistom. Np. Eldarowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twinsen a wiesz może jak zmienić kodowanie żeby klima tak nie chłodziła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem programista ze mnie żaden. Jak jest dobry opis można coś pozmmieniać/przekodować w aucie. TJA zostawię w spokoju, wyższa szkoła jazdy. Popatrzyłem dalej co mówi ta instrukcja, niestety w innych sterownikach bity które trzeba zmienić też nie są widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności