Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbuje aktywować poprzez VCDS Developer mode w module 5F ale nie przyjmuje mi kodu dostępu S12345. Czym to jest spowodowane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś to potrzebne to znalazłem rozwiązanie na digital-eliteboard.

Trzeba znać numer VAG jednostki sterujacej 5F.

Np. moja to 3G0 035 043J 

Teraz wystarczy wejść do katalogu ROSSTECH\VCDS\LABELS i wyszukać odpowiedni plik z rozszerzeniem ".clb" 

U mnie był tylko taki o nazwie „3G0-035-MIB-HGH2.clb”  więc kopiowałem go z nową nazwą. z "3G0-035 - MIB-HGH2.clb" na "3G0-035-043-J.clb" 

I tym sposobem VCDS przyjął mi kod S12345.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po zmianie z B7 na B8 jak mam używać VCDS tylko włączonym silnikiem skoro jest keyless?

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jak w B7. Keyless nic nie zmienia. Nie musisz uruchamiać silnika. Naciskając START bez hamulca uruchamiasz sam zapłon i wszystko powinno działać. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nie wiem czemu nie próbowałem nacisnąć tak po prostu. Czy ktoś pamięta czy przewijał się wątek rozkładania lusterek dopiero po włączeniu silnika. Drażni mnie, że rozkłądają się zawsze po odblokowaniu a przecież nie zawsze chcemy jechać autem.

Edytowane przez jakbli
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To składaj lusterka z przełącznika.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu silnika nie słyszałem ale po zapłonie jest taka opcja.

09 - Central electrics
Adaptation
Access control 2
Funk Spiegelanklappung Modus -> by look command via remote control key
Funk Spiegelanklappen -> active
Menuesteuerung Funk Spiegel anklappen -> active
Signalisierung_Spiegelanklappung -> not active 

Od razu uprzedzam, że rozkładanie po zapłonie akurat w b8 działa z jakiegoś powodu losowo. Raz rozkładają się po zapłonie, raz po odblokowaniu drzwi.. 

 

 

 

 


 

Edytowane przez kamillo890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Tylko ostatnia opcja była do zmiany. Póki co zero różnicy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja rozkładania lusterek po zapłonie, działa tylko przez pewien czas. Szyna CAN może być w stanie aktywnym, albo standby. Nie wiem ile ten czas wynosi, ale opcja działa doskonale zaraz po zgaszeniu silnika i jeśli zapomnimy coś z auta i je otworzymy, lusterka się nie rozłożą = oszczędzamy cykle rozkładania/składania czyli silniczki. Natomiast po pewnym czasie CAN przechodzi w standby i wtedy już lusterka się rozkładają i ja osobiście uważam że tak jest najlepiej. Modyfikacja ta pomaga oszczędzać silniczki, ale jest też użyteczna bo jak po nocy przychodzimy do auta, to raczej żeby gdzieś jechać, więc czemu mają się nie rozłożyć same? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu może być kwestia rocznika auta bo w moim przypadku nie ma to znaczenia.  Nawet nie wiem czy częściej nie rozkładają się po dłuższym postoju niż zaraz po zamknięciu. Ale nie jest to tylko problem u mnie także nie drążyłem tematu co powoduje tę losowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się, czy jest możliwość zamknięcia z zewnątrz pilotem uruchomionego samochodu? Można to jakoś zakodować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MichKot, jak najbardziej się da, ja u siebie tak zrobiłem bo przydaje się to np. gdy auto wypala dpfa a musze wyskoczyć na 2-3 min do sklepu to zamiast wyłączać silnik i przerywać wypalanie dpfa, po prostu zamykam auto na pracującym silniku, dpf sie wypala, idę sobie do sklepu na chwile a potem normalnie otwieram i jadę dalej. Nie pamiętam skąd miałem informacje jak to zakodować ale na szybko znalazłem jakiś filmik na youtube - wystarczy do tego vcds: 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A macie jakiś patent na brak płynu w spryskiwaczu? Ostrzeżenie o tym obudzi umarłego, a jak płyn jest na granicy, to w zasadzie co parę minut ostrzega. Da się wyłączyć chociaż dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2023 o 08:40, twinsen napisał:

Hej,

 

A macie jakiś patent na brak płynu w spryskiwaczu? Ostrzeżenie o tym obudzi umarłego, a jak płyn jest na granicy, to w zasadzie co parę minut ostrzega. Da się wyłączyć chociaż dźwięk?

Najlepiej uzupełnić płyn ?.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2023 o 08:40, twinsen napisał:

Hej,

 

A macie jakiś patent na brak płynu w spryskiwaczu? Ostrzeżenie o tym obudzi umarłego, a jak płyn jest na granicy, to w zasadzie co parę minut ostrzega. Da się wyłączyć chociaż dźwięk?

Możesz całkowicie wyprogramować czujnik poziomu płynu spryskiwaczy (ale nie wiem jak to się przełoży na działanie spryskiwaczy reflektorów np), z tym że o braku płynu dowiesz się...jak go zabraknie ?

Karkołomna ale również skuteczna opcja to zmiana AID na klasyczny licznik, bo ma cichszy głośniczek i wszystkie gongi są zdecydowanie mniej zawałogenne ?

Nic innego nie pozostaje (poza dolewaniem płynu co chwila, żeby poziom nie spadł aż nadto) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, saper_wroc napisał:

Możesz całkowicie wyprogramować czujnik poziomu płynu spryskiwaczy (ale nie wiem jak to się przełoży na działanie spryskiwaczy reflektorów np), z tym że o braku płynu dowiesz się...jak go zabraknie ?

Karkołomna ale również skuteczna opcja to zmiana AID na klasyczny licznik, bo ma cichszy głośniczek i wszystkie gongi są zdecydowanie mniej zawałogenne ?

Nic innego nie pozostaje (poza dolewaniem płynu co chwila, żeby poziom nie spadł aż nadto) ?

Ja nie mam spryskiwaczy świateł, bo to MY2020, tam jest IQ.LED więc nie dawali bo i w sumie po co. 

Także nie jestem przeciwny ostrzeżeniom, ale to co zrobiono w AID po 2020, to jest chyba na złość kierowcom których pasażerowie np. śpią. Spać mogą i dorośli i dzieci, a ostatnio jak wjechałem na A4, to do najbliższej stacji gdzie zalałem płyn, co 5 minut miałem ostrzeżenie o braku płynu... 

 

A może ktoś by się podjął wyjęcia AID i zalepienia tego głośniczka plasteliną? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś listę kodowań do VCDS OBD11 ELEVEN w formacie PDF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem tej instrukcji. Mam pytanie odnośnie aktywacji Traffic Jam Assist (TJA). Czy ktoś może to testował w manualnej skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności