Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

2) Lagi na pedale gazu - nie wiem jak to nazwać , ale działa 

Problem dotyczy głównie skody superb i jej opóźnienia na pedał gazu, ale jak przestawiłem to u siebie to passat dostał nowe życie .. muskasz gaz i passat idzie ogniem

Opis:

Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2,

i na Bit 0-2 wybierasz z manufacet skoda/vw/seat na audi i cuda się dzieją.
 

Witam podpowie ktos co odchaczyc w moim przypadku?

 

24397704-CF77-4DC3-B402-93F76773D814.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2022 o 13:01, Filutek napisał:

muskasz gaz i passat idzie ogniem

Nie wiem w jakim.silniku, bo w 1.8tsi idzie słabo, nawet na sporcie nie ma tej czułości na gaz.

Co innego w seryjnym audi Q5 2.0tdi 190ps. Byłem w szoku, że w zwykłym trybie od razu skrzynia reagowała redukcja biegu na muśnięcie gazu. W pasztecie w trybie drive wciskam gaz do połowy i z uporem maniaka silnik męczy się od niskich obrotów zamiast redukcja i ogień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.8TSI DSG z 2016r komputer nawet nie przyjął tego kodowania. Ponoć to częsta sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jericho napisał:

Nie wiem w jakim.silniku, bo w 1.8tsi idzie słabo, nawet na sporcie nie ma tej czułości na gaz.

Co innego w seryjnym audi Q5 2.0tdi 190ps. Byłem w szoku, że w zwykłym trybie od razu skrzynia reagowała redukcja biegu na muśnięcie gazu. W pasztecie w trybie drive wciskam gaz do połowy i z uporem maniaka silnik męczy się od niskich obrotów zamiast redukcja i ogień.

poprawiasz punkty przezucenia biegów w skrzyni i rura :)

wizita u tunera się kłania 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w DESauto (mieszkańcom Gdańska i okolic polecam!), żeby wgrali mi kilka modów. Niestety, na którym mi najbardziej zależało raz działał, a raz nie. Chodzi o automatyczne rozkładanie lusterek dopiero podczas zapłonu. Czy da się to zrobić, żeby działało to zawsze, a nie randomowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie B8 chyba nie ma takiej możliwości.

Osobiscie nie znalazłem przyczyny przez którą te lusterka raz otwieraj się po zapłonie, a raz odrazu po otwarciu ale zakodowałem to do kilku passatów i w każdym taka sama sytuacja.

W skodzie superb 3 działa to bez najmniejszego problemu. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, leszekgd napisał:

Ostatnio byłem w DESauto (mieszkańcom Gdańska i okolic polecam!), żeby wgrali mi kilka modów. Niestety, na którym mi najbardziej zależało raz działał, a raz nie. Chodzi o automatyczne rozkładanie lusterek dopiero podczas zapłonu. Czy da się to zrobić, żeby działało to zawsze, a nie randomowo?

Ja też byłem dwa miesiące temu u chłopaków z tym samym problemem, ale też niestety się nie udało. Po tym jak zamkniesz i po chwili wrócisz to się nie rozłożą (ale też nie zawsze) a jak wrócisz po kilku minutach to jednak i tak się rozkładają na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo ten "bajer" z Audi jest bardzo funkcjonalny. Ile razy otwieram drzwi w aucie po to, żeby tylko coś z niego wyjąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Witam
Czy jest możliwość zakodowania funkcji...  żeby klapa bagażnika (sedan RM.2k18)  zamykała się za pomocą przycisku na pilocie, działa tylko otwieranie z kluczyka, a żeby zamknąć trzeba wcisnąć przycisk na klapie bagażnika ??

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam wykupioną w ASO usługę app connect z której korzystam z AA. Na kierownicy mam przycisk do poleceń głosowych jednak po naciśnięciu nie odnosi się on do AndroidAuto a do systemu volkswagen. 

Czy ktoś zmieniał funkcję tego przycisku aby wywoływała AA gdy on jest aktualnie wykorzystywany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś czytałem, musisz przycisnąć dłużej, wtedy odezwie się Google Assistant :) 

Ale - czemu nie powiesz po prostu "OK Google"? Telefon to usłyszy, u mnie słyszy nawet jak jest głośno.

Edytowane przez twinsen
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę dłuższe przytrzymanie. Dzięki za info.

 

Odnośnie „ok google" jakoś mam przyzwyczajenie z wcześniejszego samochodu naciśnięcia przycisku na kierownicy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie sprawdzałem ale faktycznie działa. Krótkie naciśnięcie przycisku obsługi głosowej uruchamia panią z VW, a gdy jestem podłączony telefonem przez AA i przytrzymam dłużej ten przycisk uruchamia się asystent google. ??

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce włączyć asystenta świateł drogowych. Mam do wyboru listę widoczną na screenie. Jeżeli teraz mam "OFF" to daje "ON" bez zadnej wersji v1,v2 czy v3 ?

Screenshot_20230205_130509_OBDeleven VAG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie automatycznego podgrzewania kierownicy .

Funkcję można następnie aktywować/dezaktywować z pomocą menu klimatyzacji.

Kodowanie VCDS/OBD Eleven:

Ustaw STG 08 -> Kodowanie -> Bajt 13 -> Bit 2-3 na "08 Ogrzewanie kierownicy, tryb samochodowy, temperatura zewnętrzna"

 

Osobiście uruchomiłem tę funkcję za pomocą Car Scannera w wersji Pro i działa. W menu klimatyzacji, w ustawieniach pojawiło się dodatkowe okno do włączenia/wyłączenia funkcji. Można zakodować w zależności od temperatury zewnętrznej lub temperatury wewnętrznej w aucie. Podgrzewanie włączy się automatycznie poniżej temp. ostrzegającej o możliwości oblodzenia.

 

 

Screenshot_20230225_134049_com.ovz.carscanner.jpg

IMG_20230225_210251.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (MY2016) po włączeniu tej opcji bez zmian w menu klimatyzacji.

 

EDIT:

Dziś niespodzianka. Odpalam rano na mrozie i kierownica sama od siebie grzeje. Sprawdzam menu klimy i jest ta nowa opcja.

Wcześniej mimo restartowania Discovery Pro opcja była niewidoczna.

Opis dla OBDEleven:

wchodzimy w Jednostka sterująca: 08 Elektronika układu klimatyzacji > Dlugie kodowanie > Tryb auto ogrzewania kierownicy > zmieniamy na Temperatura zewnętrzna i zatwierdzamy wybór

 

 

 

Klima.jpg

S1.jpg

S2.jpg

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie opcja w menu klimy też się pojawiła dopiero po jakimś czasie.

Freddie czy funkcja "Połącz ogrzewanie siedzeń i kierownicy" pojawiła się samoczynnie, czy kodowałeś? U mnie to się nie pojawiło i zastanawiam się czy trzeba kodować czy dlatego, że mam tylko podgrzewane przednie fotele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to "w standardzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przez OBD zrobić żeby był widoczny nawiew z tyłu? Posiada najnowszy soft.

331915140_146701408277848_3900639511517298568vw_n.jpg

Edytowane przez tomaszM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ustawienie temperatury z tyłu pojawiło się po aktualizacji radia także nie wiem czy nie zależy to od wersji jednostki multimedialnej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności