Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie ale sytuacja mnie wkurza więc muszę znaleźć sposób na to ? automatyczne wyciszanie muzyki ( audio BT ) przy powiadomieniach na telefon . Da się to wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat trzeba zrobić w Androidzie, np. w programie jakiego ja używam - ReplaIO, jest taka opcja by się to nie wyciszało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2021 o 12:40, Kucharp napisał:

Cześć. 

Pytanie o B8 2020r model 2021r

Gdy jest Front Assist z funkcją awaryjnego
hamowania City to czy bez rozbudowy można aktywować Aktywny Tempomat?

Gdy ma Lane Assist czy można aktywowac bez rozbudowy o kolejne czujniki automatyczne światła drogowe? 

Co do ACC to nie wiem. Natomiast automatyczne drogowe to na pewno można. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2021 o 12:40, Kucharp napisał:

Gdy jest Front Assist z funkcją awaryjnego
hamowania City to czy bez rozbudowy można aktywować Aktywny Tempomat?

na pewno musisz wymienić przyciski na kierownicy by mieć przycisk do aktywacji ACC (określenie odległości). Potrzebne jest też podpięcie do serwerów VW. U siebie też o tym myślałem ale jak liczyłem jakiś rok temu to zabawa kosztowałaby mnie ok 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare stron wcześniej jest o ustawieniach włączenia alarmu ruckmeldungi itd.

Kiedyś miałem octavie i tam jak drzwi któreś nie były zamknięte do końca to przy zamykaniu pojawiał sie inny dźwięk.

Czy powyższy linkiem da radę ustawić tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam problem z uruchomieniem trybu serwisowego wycieraczki w radiu. Robię to wg. instrukcji eldara. Wszystko zaadoptowane ale nie mam tej opcji w radiu. Jakieś pomysły? (Reset radia zrobiony, przynajmniej tak mi się wydaje).

20210305_183733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 w radiu nie widziałem tego trybu, ale aby go aktywować wystarczy zgasić zapłon i niezwłocznie pociągnąć dźwigienkę wycieraczek w dół, jak na jednorazowe wytarcie szyby - wycieraczki zatrzymają się na górze szyby w pozycji serwisowej.

Powrót do położena spoczynkowego - włączyć zapłon i ponownie jednorazowo uruchomić wycieranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wcześniejsze odpowiedzi. 

Mam jeszcze pytanie 

Co i jak trzeba zakodować żeby uruchomić Light Assist(Automatyczne długie) dla Led Basic gdy  Lane Assist już jest. 

Z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zakodować  w kamerze i w bcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej które bity i bajty? 

Edytowane przez mkpol
ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1947969532_Screenshot_20210308-095712_AdobeAcrobat.thumb.jpg.97a188ff29375d0c4b43fcd2e04d3561.jpgMam z golfa ale powinno być tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tomolowski .

Jeszcze pytanie co do programu do kodowania. 

Który łatwiejszy 

OBD11 czy VCDS 

Wiem że w vcds jest pomocnik kodowania 

Czy w OBD11 też jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy . Szukam info jak zainstalować i zakodować virtualny cockpit do Passata B8 GTE. Czy trzeba mieć jeszcze jakieś kable czy wystarczy przekładka na zasadzie plug&Play i będzie działać? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam Grzegorz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, grzegorz2822 said:

Witam jestem nowy . Szukam info jak zainstalować i zakodować virtualny cockpit do Passata B8 GTE. Czy trzeba mieć jeszcze jakieś kable czy wystarczy przekładka na zasadzie plug&Play i będzie działać? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam Grzegorz

 

Poszukaj na forum, jest wszystko opisane.

Na pewno nie jest to plug&play, nie jest to takie proste

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 11:15, Kucharp napisał:

Dzięki tomolowski .

Jeszcze pytanie co do programu do kodowania. 

Który łatwiejszy 

OBD11 czy VCDS 

Wiem że w vcds jest pomocnik kodowania 

Czy w OBD11 też jest? 

Nie używam obd11 nie mogę Ci pomóc, ale vcds jest spoko jest pomocnik i podpowiada jaki login jest w danym sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kminię jak wyłączyć dynamiczne kierunkowskazy (animacja) i potrzebowałbym mapowania jednostek lamp w B8FL - czyli w OBD11 co jest jakim światłem i jaka mniej więcej jest logika działania tego.

Gdzie mogę o tym poczytać? Wiem że na pewno się to da zrobić kodowaniem, bo w VAG tak naprawdę każda lampa może być czymkolwiek - jakby się kto uparł to i pewnie wsteczny może być migaczem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LIGHT ASSIST dołożony!


U mnie trzeba było zrobić to trochę inaczej jak większość opisuje.
Podczas kodowania kamery:
A5-Front Sensor/07-Coding/Long Coding Helper/Byte 2 u mnie owy "Byte2" jest pusty nie mam tam nic do wyboru (wiele poradników mówi żeby właśnie tam zmienić jedną opcję)

Następnej życzy w
09-Cent. Elect./(przedtem oczywiście hasło)10-Adaptation - pod tytułem:
Assistance light Functions-Fernlichtassistent Reset również nie zmieniałem na active bo  od razu wyskakiwał błąd po sprawdzeniu.

Podam jak ja to zrobiłem, może komuś się przyda ?

 

LIGHT ASSIST

(sama zmiana świateł z mijania na drogowe i odwrotnie [bez DYNAMIC LIGHT ASSIST] dla lamp BASIC LED)

 

Te ustawienia robimy na włączonym zapłonie (silnik nie ma chodzić) a przełącznik świateł ma być wyłączony w pozycji 0

 

 

09-Cent. Elect.

     16-Security Access: 31347

          10-Adaptation 

               wpisać – fernlichtassistent     (znajdziemy to szybciej z tej długiej listy)

Menusteuerung Fernlichtassistent Werkseinstellung          zmienić na present

Menusteuerung Fernlichtassistent                                          zmienić na present

 

09-Cent. Elect.

     Security Access: 31347

          07-Coding

               Long Coding Helper

                    Byte 2 (Bit 0-2) zmienić na  03 Lighting: Bi-Xenon Headlights with Light Assist (PR-8IG/8IP+8G1)

Exit zapisujem i pierwsza część gotowa.

Wyłączamy zapłon na minutę, po czym włączamy znowu i w nawigacji w ustawieniach oświetlenia  powinniśmy mieć już

Light Assist jeśli nie jest jeszcze zaznaczone, zaznaczamy.

 

A5-Front Sensor

     07-Coding

          Byte 21 (Bit 5-7) zmienić na  20 Fernlichtassistent / High Beam Assist (Exit, zapisujem, czekamy i następne)

          Byte 19 (Bit 0-3) zmienić na  00 FLA Additional High Beam (Exit, zapisujem, czekamy i następne)

          Byte 19 (Bit 4-7) zmienić na  20 FLA Headinglight Type Led (Exit, zapisujem, czekamy wychodzimy)

 

Wyłączamy znowu zapłon na minutę i wszystko powinno ładnie działać. Należy jeszcze usunąć ewentualne błędy.

Edytowane przez sajmonxtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 11:26, sajmonxtr napisał:

 

Podam jak ja to zrobiłem, może komuś się przyda ?

 

 

                    Byte 2 (Bit 0-2) zmienić na  03 Lighting: Bi-Xenon Headlights with Light Assist (PR-8IG/8IP+8G1)

 

Jesteś pewny że przy LED Basic zanaczamy Bi-Xenon? 

Wolę dopytać bo będę próbował to zrobić samemu. 

 

Problem w tym że nie mam żadnego opisu kodiwaniu w 09 a Kod  to same zera i na OBD11 i na VCDS .

 

Nie chce zmienić w ciemno.

Za świeży sterownik czy co?

Screenshot_20210331-103431_OBDeleven.jpg

 

Udało się uruchomić ale w jeszcze inny sposób i na początku mimo że wszystkie zmiany zostały przyjęte bez błędów to LA nie uruchamiał się. 

A w końcu gdy już się poddałem i auto postało 8 godzin to Light Assist sam się uruchomił.

Z tym że nie ma możliwości wyłączenia go ani na zegarach ani na radiu. Tylko dźwignią gdy pchnę to się uruchamia i mogę migać ale włączyć na stałe długich nie mogę. 

Czy odłączenie aku może pomóc? Czy po jego odłączeniu trzeba będzie coś kalibrować. Nie wiem- kamera radar itp?

 

Druga sprawa to obniżanie lusterka przy wstecznym zaprogramowałem z aplikacją i jest widoczna opcja do włączenie na radiu ale lusterko się nie opuszcza mimo ustawienia go według instrukcji.  Ktoś coś? 

Edytowane przez Kucharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam kogoś na Podkarpaciu kto by zakodował Trafic Jam i Emergency Assist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak włączyć automatyczne zamykanie auta gdy straci zasięg kluczyka?

Nie mam pełnego keylees tylko taki połowiczny bez stacyjki ale muszę z pilota otworzyć drzwi  passat z 2020r. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności