Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, GRENEK9 napisał:

Witam.

Wymieniłem u siebie lusterka na składane elektrycznie. Odznaczyłem VCDSem kodowanie w drzwiach pasażera i kierowcy. Lusterka składają się po przekręceniu przęłącznika od lusterek. Nie mogę sobie jednak poradzić z zakodowaniem lusterek tak aby składały się z pilota. Ktoś podpowie? Z góry dzięki.

Zobacz 09 adaptacje jak masz zakodowane to:

ENG141635-ENG116658-Spiegelverstellung-Funk Spiegelanklappen,active 
ENG141635-ENG116665-Spiegelverstellung-Funk Spiegelanklappung Modus,by look command via remote control key 
ENG141635-ENG116660-Spiegelverstellung-Menuesteuerung Funk Spiegel anklappen,active 
ENG141635-ENG116657-Spiegelverstellung-Menuesteuerung Spiegelabsenkung,active 
ENG141635-ENG116659-Spiegelverstellung-Menuesteuerung synchrone Spiegelverstellung,active 
ENG141635-ENG126841-Spiegelverstellung-Profilfunktion fuer Anklappung der Aussenspiegel,active 
ENG141635-ENG126610-Spiegelverstellung-Signalisierung_Spiegelanklappung,active 
ENG141635-ENG116650-Spiegelverstellung-Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt,active 
ENG141635-ENG133411-Spiegelverstellung-Spiegelanklappen_bei_Wiederverriegelung,active 
ENG141635-ENG116656-Spiegelverstellung-Spiegelverstellung Synchron,active 
	

Powyższe to kodowanie od auta co ma wybór składanie w menu (Radio Discover Media II), synchroniczne przestawianie w menu, opuszczanie na wstecznym w menu.

 

PS: zresztą jak coś źle zakodujesz to wyrzuci błąd i wystarczy przywrócić i wykasować błędy.

Edytowane przez d4r3k
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Już działa tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt dla tych co mają ambiente (bez ambietne działa na podświetleniu całej konsoli), powolne rozjaśnianie / wygaszanie podświetlenia wewnątrz.

	09 Cent. El.
	Adaptacje (najpierw kod dostępu 31347)
	Suchbeleuchtung_allgemein-KL58 Einschalten mit Rampe  active
	

Tutaj kodowanie OBD11 i efekt dla Golfa

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może co może być przyczyną nie otwierania się w pełni dachu panoramicznego (SAD) w kombi z pilota... zrobiłem adaptacje zgodnie z instrukcjami podanymi tutaj jednak cały czas po wciśnięciu przycisku otwierania dach jedynie uchyla się "VENT" mimo tego, że w adaptacjach wartość to "Open".

Efekt chciałbym mieć taki

A od siebie dodam 'zbędny' ale miły oku bajer pod ambiente

Podświetlenie przycisków będzie płynnie się rozjaśniać (zamiast włączać) albo przyciemniać (zamiast wyłączać).

09 Cent. Elect.

Adaptacje (SA 31347)
Suchbeleuchtung_allgemein-KL58 Einschalten mit Rampe > Active

 

Edytowane przez drastic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono,

 

od jakiegoś czasu męczę się z automatycznym włączeniem świateł mijania w deszczu(światła top ledy). Wchodząc któregoś razu w menu radia ww. opcja zniknęła mi, próbowałem dwoma metodami zakodować ponownie, pierwsza z nich była już aktywna, czyli asystent w obd był aktywny, zrobiłem drugą metodą, lecz efekt mizerny, nadal nie ma opcji w radiu. Czujnik deszczu mi działa, żadne błędy nie wywalają. Ktoś wie o co może chodzić? Dlaczego nagle opcja automatycznych świateł mijania w deszczu zniknęła z menu radia? Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz może coś więcej jakimi metodami i gdzie ? A co robiłeś, że to zniknęło ?

Jakie masz kodowanie w module 4B, na Bajcie 10 - tam jest bit 4 - rain light

Edytowane przez d4r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic nie grzebałem a zniknęło, kodowałem w międzyczasie inne rzeczy ale nic związane z asystentem świateł mijania w deszczu. Kodowałem w sterowniku 55, dałem rain_lights na aktywne w długim kodowaniu, nic nie pomogło. Druga metoda to

09 > Security Access > 31347

09 > adaptacja > Assistance light functions > Assistenzfahrlicht bei Regen > active

ale to już miałem aktywne.

 

Modułu 4B w swoim pasku nie mam ;/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz logów z tego co zmieniłeś ? (Nie używałem OBD11 tylko VCDS a w VCDS są debug logi)

09 Adaptacje -> Assistance light functions-Regen_Lichtsensor jak masz ustawione ?

Ja mam LIN_REGEN_LICHT_SENSOR (to może też zależeć od tego jaki jest czujnik w Twoim aucie, moje jest nowsze więc może być inny niż u Ciebie).

Edytowane przez d4r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, jedynie co znalazłem dotyczące świateł to(link do zdjęć historii zmian) - https://imgur.com/a/nmR2QsR

 

To o czym wspomniałeś, ja mam inaczej, tylko to mam - V09 > adaptacja > Assistance light functions > Assistenzfahrlicht bei Regen > active

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A SA to nie potrzebuje przypadkiem radarow w tylnym zderzaku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przegrzebałem fora to nie, ale może ktoś by doradził czy da się włączyć również side assist przy okazji włączania lane assist, a jeśli nie czy da się pozbyć tego z menu żeby nie bruździło. LA działa. SA jak próbuję włączać to pisze, że opcja niedostępna, a z kolei Martwe Pole jest zaznaczone ale też nie da się odklikać bo pisze że niedostępne.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci coś co nie będzie działać bez radarow? Hm? 

Czyli masz czarodziejska kulę zamiast radów i to z niej będzie SA pobierało informacje o sytuacji na drodze

Edytowane przez WooojaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, WooojaS said:

To po co Ci coś co nie będzie działać bez radarow? Hm? 

Czyli masz czarodziejska kulę zamiast radów i to z niej będzie SA pobierało informacje o sytuacji na drodze

Z tego co wiem to SA pobiera informacje z radaru/czujnika w lusterkach bo jak niby martwe pole ogarnąć z tylnego zderzaka. Pytam też o merytoryczne opinie a nie chcę przepychanek słownych uskuteczniać drogi Wooojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ziga napisał:

Z tego co wiem to SA pobiera informacje z radaru/czujnika w lusterkach bo jak niby martwe pole ogarnąć z tylnego zderzaka. Pytam też o merytoryczne opinie a nie chcę przepychanek słownych uskuteczniać drogi Wooojas

Tu masz wszystko 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum i okolic Wrocławia podjąłby się dodania do B8 po lifcie TJA za jakiś zacny trunek?  Trzeba pewnie będzie dograć poprawiony soft do kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. Wpadnij do mnie to naprawie kodowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Panowie, pomóżcie bo sam poległem. .. 

Potrzebuje porady, krok po kroku w języku polskim,  jak zakodować składanie lusterka przy wstecznym, jak dołożyć personalizacje i mirrorlink w połączeniu z samsungiem s8. Posiadam vcds , chyba najnowsza wersja pl a auto to pasek b8 2015, 2.0 tdi. Radio pro,  oprogramowanie 0199.

Jest ktoś w stanie mi pomóc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata B8 2015 DSG z ACC.

Zakodowałem TJA i działa bez problemu.

Jednak potrzebuję pomocy z kodowaniem Emergency Assist.

Czy ktoś zrobił to i chciałby podzielić się wiedzą?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu nie zrobisz, kolega @Eldar wspomoże ale osobiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Szo_gun napisał:

Mam Passata B8 2015 DSG z ACC.

Zakodowałem TJA i działa bez problemu.

Jednak potrzebuję pomocy z kodowaniem Emergency Assist.

Czy ktoś zrobił to i chciałby podzielić się wiedzą?

 

Emergency assist

Adres 13: Reg.dystansu
Bajt 4 → Bit 2 → aktywuj
Bajt 6 → Bit 3 → aktywuj

Adres A5: Czujniki asyst.j.-p.
Bajt 16 → Bity 2-3 → 08 Emergency_Assist, EA_Variant_2

Adres 03: ABS/hamulce
Bajt 29 → Bit 5 → aktywuj

Adaptacja
MAS11608-Electromechanical parking brake: emergenay braking

Adres 09: Centr.zesp.elektr.
Bajt 6 → Bit 3 → aktywuj
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności