Skocz do zawartości
Mlody_tm

Jaki olej silnikowy do b7 2.0 TDI CR ?

Rekomendowane odpowiedzi

I wystarczy,zmieniaj tylko co 12-15 tysięcy, a nie co 30 i będzie ok.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem tego oleju przez trzy lata i nic złego nie mogę o nim powiedzieć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku padło już wiele propozycji dobrych i sprawdzonych olejów, które można zakupić z pewnego źródła. Ale często ludzie wolą na allegro kupić nie wiadomo co i zapłacić nawet więcej. Oczywiście olej na allegro też można kupić i nie ma najmniejszego problemu z zakupem dobrego oleju z pewnego źródła ale szukając najtańszych Castroli z allegro to czasami można wpaść na minę.  Jest tyle dobrych olejów z 504/507, ze nie trzeba ograniczać się do olejów będących w najwyższej grupie ryzyka podróbki oraz mających przy okazji niezbyt dobry stosunek cena/jakość. Co do oryginalnego oleju sygnowanego logo danej marki to często tak naprawdę nie wiadomo co się kupuje i może okazać się, że dokładnie to samo dostaniemy w opakowaniu producenta oleju kilkadziesiąt złotych taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wręcz za kilkadziesiąt zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maju 2018 wlałem 5w30 Castrol edge (£25 / 4L) przejechałem na nim 10k km więc za niedługo będę wymieniał wszystkie filtry oraz wlewał tym razem Millers xf LL 5w30(£35 / 5L).

Z tego co wyczytałem na forum jest to dość dobry olej także mam nadzieję że się nie zawiodę. Silnik to 2.0 CR 140 koni CBAB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy

Eurol

Millers

Liqid

...ma odklejaną naklejkę jak inne ORYGINALNE oleje ? 

 

Jak jest z tym na rynku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was jeszcze macie wybór. U mnie ciemnogród jest w UK. Trzy oleje znanych marek i trzeba kupować z AutoDoca jak się chce coś konkretnego. No Gulfa mają jeszcze :)

W Octavii 2 1.6tdi używam Helixa zmieniam dwa razy w roku i jeździ. Passata kupiłem teraz, serwis w VW był w styczniu koleś dostał jeszcze resztę w bańce od serwisu jakby musiał dolać. Zgrozo, nawet jednej naklejki na tym nie ma ani znaków.

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jakbli napisał:

 

Nie ciemnogród tylko trzeba trochę poszukać.

http://www.millersoils.co.uk/which-oil

Olej Millers polecany na forum £40

Komplet filtrów MANN £30 w EuroCarParts

Sam kupiłem taki zestaw i za jakiś czas będę zmieniał olej bo od ostatniej wymiany już 10k km zleciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poszukać. Tubylec tego nie robi bo nie potrzebuje więcej niż jednego. EuroCarParts znam kupuje tam filtry ale Bosha a Mann zbiegiem okoliczności produkuje je 2 mile odemnie.

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co się uczepiliscie wszyscy ze Castrol jest zły? ja i moi znajomi głównie lejemy Castrol titanium fst 5w30 VW 507 LongLife zmieniany co 10-15tys km. Wszystko działa jak powinno.  Olej kupowany z największej polskiej hurtowni motoryzacyjnej także raczej pewny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Koltan napisał:

Ja nie wiem co się uczepiliscie wszyscy ze Castrol jest zły? ja i moi znajomi głównie lejemy Castrol titanium fst 5w30 VW 507 LongLife zmieniany co 10-15tys km. Wszystko działa jak powinno.  Olej kupowany z największej polskiej hurtowni motoryzacyjnej także raczej pewny.

generalnie właśnie ta myśl przewija się przez to i inne fora - niezależnie od wybranej marki zalecana regularna zmiana co 10-15k, a nie 30k

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koltan Ja myślę, że to bardziej kwestia trybu LL + podrabiany olej, którego w przypadku Castrola jest sporo, podobnie już jest z Motulem i wieloma innymi olejami. Stąd warto stale monitorować rynek ;)

Ja z tego samego powodu zdecydowałem się na próbę na Ravenola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, radekrp90 napisał:

@Koltan Ja myślę, że to bardziej kwestia trybu LL + podrabiany olej, którego w przypadku Castrola jest sporo, podobnie już jest z Motulem i wieloma innymi olejami. Stąd warto stale monitorować rynek ;)

Ja z tego samego powodu zdecydowałem się na próbę na Ravenola.

Castrol nie jest zły.  Moim zdaniem Castrol jest przeciętnym olejem w wysokiej cenie i w grupie wysokiego ryzyka podróbki o utrzymaniu receptury nie wspominając.

Dnia 13.03.2019 o 20:15, Koltan napisał:

Ja nie wiem co się uczepiliscie wszyscy ze Castrol jest zły? ja i moi znajomi głównie lejemy Castrol titanium fst 5w30 VW 507 LongLife zmieniany co 10-15tys km. Wszystko działa jak powinno.  Olej kupowany z największej polskiej hurtowni motoryzacyjnej także raczej pewny.

Tylko jaki jest sens kupować przeciętny jakościowo olej i płacić za niego niemało jeśli można niewiele dokładając mieć znacznie lepszy produkt lub mieć lepszy produkt nawet dużo taniej?  Oczywiście zawsze można zapłacić za VW Passata 1. 4TSI 250 tysięcy ale po co jak w tej cenie można mieć A6 albo dwie Skody Superb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o oleju Mihel 5w30 9600 na zagranicznym forum mega sobie chwala go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tomek evo napisał:

Castrol nie jest zły.  Moim zdaniem Castrol jest przeciętnym olejem w wysokiej cenie i w grupie wysokiego ryzyka podróbki o utrzymaniu receptury nie wspominając.

Tylko jaki jest sens kupować przeciętny jakościowo olej i płacić za niego niemało jeśli można niewiele dokładając mieć znacznie lepszy produkt lub mieć lepszy produkt nawet dużo taniej?  Oczywiście zawsze można zapłacić za VW Passata 1. 4TSI 250 tysięcy ale po co jak w tej cenie można mieć A6 albo dwie Skody Superb.

To jest taka sama różnica jak kupisz masło zambrowskie i masło ostrołęckie. Takich problemów ja wy z tymi olejami nie mają nawet właściciele aut po milion złotych. Ostatnio zalałem silnik Valvoline i powiedziałbym, że jest słabiej niż na Castrolu czy tym oryginalnym VW. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sylmicha napisał:

To jest taka sama różnica jak kupisz masło zambrowskie i masło ostrołęckie. Takich problemów ja wy z tymi olejami nie mają nawet właściciele aut po milion złotych. Ostatnio zalałem silnik Valvoline i powiedziałbym, że jest słabiej niż na Castrolu czy tym oryginalnym VW. 

ale jest słabiej, że co? Jak to sprawdziłeś? Co porównałeś i jaką metodą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rosol napisał:

ale jest słabiej, że co? Jak to sprawdziłeś? Co porównałeś i jaką metodą? 

Słyszę po rozruchu jak silnik pracuje. Zimny silnik przez chwilę "klepie" czego nie było na  Castrol i VW olejach. I to mi wystarczy żeby go kolejny raz nie wlewać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sylmicha napisał:

To jest taka sama różnica jak kupisz masło zambrowskie i masło ostrołęckie. Takich problemów ja wy z tymi olejami nie mają nawet właściciele aut po milion złotych. Ostatnio zalałem silnik Valvoline i powiedziałbym, że jest słabiej niż na Castrolu czy tym oryginalnym VW. 

 

 

No i jaki z tego wniosek? Po pierwsze nie zalałeś wcale oleju z wysokiej półki a po drugie to wrażenia akustyczne nie są miarodajne. Jak silnik pracuje bardziej miękko to fajnie ala jak nie to nie znaczy od razu, że olej jest gorszy.

Godzinę temu, sylmicha napisał:

Słyszę po rozruchu jak silnik pracuje. Zimny silnik przez chwilę "klepie" czego nie było na  Castrol i VW olejach. I to mi wystarczy żeby go kolejny raz nie wlewać. 

To akurat może świadczyć o gorszej płynności/pompowalności zastosowanego oleju. Z Valvolin-em niestety trzeba uważać aby nie trafić na produkt przeznaczony np. na rynek afrykański  bo pomimo, ze będzie to teoretycznie wg. nazwy ten sam olej to będzie to zupełnie inny produkt. Zresztą jeśli ktoś chce poczuć różnicę to proponuje olej z wyższej półki. Zamiana jednego średniaka na inny to jak przesiadka z Astry do Golfa a przecież można przesiąść się na Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebym w Niemczech w znanej sieci zajmującej się min sprzedażą i wymianą oleju kupił olej na rynek np. Afrykański. Co do pracy silnika, pracy popychaczy hydraulicznych i miękkości pracy silnika nie będę już dyskutował bo to nie ma sensu. Oczywiście można lać bardzo drogi olej do silnika z bardzo dobrą bazą, tylko moje pytanie brzmi po co skoro moje auto jeździ w trasach,w większości na autostradach(spokojnie 90% przebiegu),z prędkościami 130-150, ma zmieniany olej co 12-15 tys czyli można powiedzieć, że jest eksploatowane w idealnych warunkach. Mimo, że jest idealne i ma przejechane tylko 141 tysięcy  to w przyszłym roku trafi na złom. Więc gdzie tu sens lać drogi olej? Po za tym ludzie na temat oleju do 2,0 tdi powstała tu już prawie Encyklopedia, z której i tak nic nie wynika. Ile można jeszcze pisać o oleju do 2,0 tdi?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2019 o 15:56, sylmicha napisał:

przyszłym roku trafi na złom.

Dlaczego trafi na złom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności