Jump to content

sylmicha

 • Content count

  138
 • Joined

 • Last visited

About sylmicha

 • Birthday February 20

Informacje osobiste

 • Imię
  Sylwek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Łódź

Samochód

 • Generacja
  B6
 • Silnik
  B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
 • Rok produkcji
  2010

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sylmicha

  Audi A6 C7 S-line

  Moderator zdradzi tajemnicę dlaczego znikają wpisy?
 2. sylmicha

  listwy progowe z b7 do b6

  Czy mógłby ktoś podać numery potrzebnych kołków i zapinek do mocowania listwy progowej zewnętrznej?
 3. sylmicha

  diesel Pomiar kompresij 2.0 disel

  Na forum jest bardzo wielu ludzi, którzy mają bardzo dużą wiedzę na temat samochodów. Nikogo nie udaję tylko moim zdaniem zadajesz głupie pytania. Zapytaj wujka Google jakie jest prawidłowe ciśnienie sprężania w takim silniku i po temacie. A na przyszłość zamiast próbować komuś ubliżyć zastanów się dwa razy czy wypada panie dorosły.
 4. sylmicha

  diesel Pomiar kompresij 2.0 disel

  Raczej mój syn musiałby umyć moje... Jeśli masz sprawne auto, normalnie pracuje, nie bierze oleju, nie dymi to po co kombinujesz? Opowiem ci zdarzenie z mojego życia. Jakieś 30 lat temu byłem ciekaw jak wygląda silnik w środku i w Fiacie 125 p,który należał do mojego ojca zdjąłem głowicę. Oczywiście bylem w stanie to złożyć i ojciec o tym dowiedział się ode mnie jakieś 15 lat później. Jesteś bardzo ciekaw to zrób jak ja przed 30 laty. Pozdrawiam.
 5. sylmicha

  Podświetlenie w tunelu srodkowym

  Podświetlenie w podłokietniku mam połączone z oświetleniem kabiny, podświetlenie na kubki mam podciągnięte z podświetlenia zapalniczki. Nie wygląda jak choinka i jest bardzo przydatne i funkcjonalne.
 6. Jeśli nie było wycieku płynu to układ się nie zapowietrzył. Kilka pierwszych głębokich wciśnięć jest z powodu "dojścia" tłoczka hamulcowego do klocków. Jak nie znasz tak podstawowych zasad to jest mało prawdopodobne żebyś te klocki wymienił fachowo i żeby działały one długo i skutecznie.
 7. sylmicha

  diesel Pomiar kompresij 2.0 disel

  Chyba nie sądzisz, że ktoś kto ma sprawny silnik ot tak z ciekawości mierzy sobie kompresję w swoim tdi. No chyba, że nie do końca ma równo pod sufitem. Jeśli masz sprawny silnik to zalecam pomiar ciśnienia w oponach, raz w miesiącu wystarczy.
 8. sylmicha

  Wyciek z okolicy lewego koła.

  Są mechanicy od tego,którzy po naocznej ocenie sytuacji postawią diagnozę. Oczekujesz zgadywanki z forum i to ma ci w czymś pomóc?
 9. sylmicha

  Wyciek z okolicy lewego koła.

  Równie dobrze z podobnym pytaniem możesz iść do wróżki. Chyba, że lubisz zgadywankę i oczekujesz listy możliwych przyczyn,która i tak nic ci nie da bo to będą tylko przypuszczenia.
 10. Nic więcej i inaczej tam się nie robi. W tej skrzyni jest to tak samo proste jak w samochodzie z lat 80tych. Czekaj, może wymyślą kolejne "rewelacje" i będą poprawiać producenta.
 11. Przecież Ci napisałem krok po kroku. Jakich szukasz niuansów? Dokładnie tak wygląda wymiana oleju w skrzyni KXX.
 12. Wchodzisz pod auto, ściągasz osłonę silnika, odkręcasz korek wlewowy, który jest z przodu skrzyni. Sprawdzasz przy okazji stan oleju. Odkręcasz korek spustowy,spuszczasz olej. Zakręcasz korek spustowy,wlewasz ok 2,3 litra oleju,powinno się przelewać otworem wlewowym. Zakręcasz korek,przykręcasz osłonę i cała filozofia.
 13. sylmicha

  Po wymianie klocków i tarcz - piszczy

  Przyczyn może być kilka każda wiąże się z niefachową wymianą.
 14. sylmicha

  Passat B7 Variant opony wielosezonowe

  Nie ma co tak się zachwycać oponami wielosezonowymi. Wszystko zależy od tego jak i gdzie te opony w większości przypadków użytkujesz. Jeśli twoja jazda to w większości teren zabudowany i ewentualnie drogi wojewódzkie gdzie nie rozwijasz dużych prędkości to kup sobie wielosezonowe. Jeśli jeździsz szybko,dużo w trasach,na drogach ekspresowych i autostradach to nie kupuj tego rodzaju opon. Wszystko co jest uniwersalne nie jest idealne.
×

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy