Jump to content

sylmicha

 • Content count

  138
 • Joined

 • Last visited

About sylmicha

 • Birthday February 20

Informacje osobiste

 • Imię
  Sylwek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Łódź

Samochód

 • Generacja
  B6
 • Silnik
  B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
 • Rok produkcji
  2010

Recent Profile Visitors

172 profile views
 1. sylmicha

  listwy progowe z b7 do b6

  Czy mógłby ktoś podać numery potrzebnych kołków i zapinek do mocowania listwy progowej zewnętrznej?
 2. sylmicha

  Podświetlenie w tunelu srodkowym

  Podświetlenie w podłokietniku mam połączone z oświetleniem kabiny, podświetlenie na kubki mam podciągnięte z podświetlenia zapalniczki. Nie wygląda jak choinka i jest bardzo przydatne i funkcjonalne.
 3. Jeśli nie było wycieku płynu to układ się nie zapowietrzył. Kilka pierwszych głębokich wciśnięć jest z powodu "dojścia" tłoczka hamulcowego do klocków. Jak nie znasz tak podstawowych zasad to jest mało prawdopodobne żebyś te klocki wymienił fachowo i żeby działały one długo i skutecznie.
 4. Nic więcej i inaczej tam się nie robi. W tej skrzyni jest to tak samo proste jak w samochodzie z lat 80tych. Czekaj, może wymyślą kolejne "rewelacje" i będą poprawiać producenta.
 5. Przecież Ci napisałem krok po kroku. Jakich szukasz niuansów? Dokładnie tak wygląda wymiana oleju w skrzyni KXX.
 6. Wchodzisz pod auto, ściągasz osłonę silnika, odkręcasz korek wlewowy, który jest z przodu skrzyni. Sprawdzasz przy okazji stan oleju. Odkręcasz korek spustowy,spuszczasz olej. Zakręcasz korek spustowy,wlewasz ok 2,3 litra oleju,powinno się przelewać otworem wlewowym. Zakręcasz korek,przykręcasz osłonę i cała filozofia.
 7. sylmicha

  Passat B7 Variant opony wielosezonowe

  Nie ma co tak się zachwycać oponami wielosezonowymi. Wszystko zależy od tego jak i gdzie te opony w większości przypadków użytkujesz. Jeśli twoja jazda to w większości teren zabudowany i ewentualnie drogi wojewódzkie gdzie nie rozwijasz dużych prędkości to kup sobie wielosezonowe. Jeśli jeździsz szybko,dużo w trasach,na drogach ekspresowych i autostradach to nie kupuj tego rodzaju opon. Wszystko co jest uniwersalne nie jest idealne.
 8. A po co przekładać wiązkę klapy? Przeciągasz jedynie wtyczkę z dwoma kabelkami plus przewód okrągły moduł-kamera. Po za tym jest tu temat gdzie prawie wszystko jest opisane.
 9. sylmicha

  AIRBAG Sensor - lokalizacja

  Zmieniasz poduszkę i kurtynę plus obydwa pasy pasy przednie i kasujesz błąd. Czujnik powinieneś mieć na progu wewnętrznym ale nie potrzebujesz go wyciągać.
 10. sylmicha

  Demontaż wtryskiwaczy CR

  Ma swoje kilometry to i przedmuchy do komory korbowej ma większe. Ciężko stawiać diagnozy jak czegoś nie widzisz i nie słyszysz. Ale moje zdanie jest takie, nie kombinuj. Spaliny czuć w kabinie czy gdzie? Może sprawdź szczelność układu wydechowego?
 11. Jeżeli klient przychodzi do warsztatu i jest teoretycznie mądrzejszy od mechanika to się nie dziw.
 12. Chyba nawet gdzieś tu na tym forum czytałem, że powinno się kupować opony XL. Ja kupowałem wg typu do konkretnego auta i też jako zalecana była XL,a i oryginalne też były XL.
 13. sylmicha

  Demontaż wtryskiwaczy CR

  Lecą spaliny spod korka oleju to bardzo szerokie pojęcie. Ile auto ma przebiegu i jak bardzo lecą te spaliny? Może najpierw sprawdź odpowietrzenie tego silnika dopiero kombinuj przy wtryskach. Pracuje dobrze, równo, paliwa w oleju nie przybywa? Jak idziesz do lekarza i mówisz, że strzyka cię w sercu to najpierw lekarz wyjmuje to serce czy szuka innych możliwości?
 14. sylmicha

  Usuwanie rys

  Na głębsze rysy papier 2000,potem 2500 oczywiście na mokro,potem np mleczko 3M z zielonym korkiem,polerka z gąbką białą lub różową i obroty 1200-2000. Później dobrze jest to zakończyć czarną gąbką i innym mleczkiem,jeśli masz pojęcie o tej robocie to masz auto jak nowe. Po takiej operacji możesz się bawić w zabezpieczanie lakieru. Ręczne polerowanie nie usunie głębszych rys lub usunie je na krótko.
×

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy