Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

mialby pewnie lepsze osiagi, wiecej biegow, lepiej wykorzystany moment obrotowy, w przyszlosci juz planuja skrzynie 10 biegowe do passata, takze to chyba lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

72827ef799e6d0bc86c13e6d4479b317.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed odbiorem samochodu czytałem Wasze dane dot spalania w 1.8 TSI DSG i zastanawiałem się jak to może w mieście palić 8-9 litrów.

Mam go od prawie miesiąca 1700 km przejechane i u mnie wygląda to tak:

W mieście spokojnie można się zmieścić w 8-9 litrach jadąc dłuższy odcinek ok 10km. Na krótkich dystansach 2-3km (zależy od świateł) mi wychodzi 11-12l.

W trasie jazda krajówką z Bydgoszczy do Kołobrzegu, prędkości 90-130km zależy jak się da, wyszło mi 7,3 litra.

Cały czas jeżdżę w trybie normal, start stop włączony, nie ścigam się z innymi ale ze świateł zawsze pierwszy :)

Jestem zadowolony zarówno z osiągów jak i ze spalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8 DSG i jest tak.

 

Nogę mam raczej ciężką natomiast spalanie mam max 9.9l/100km jak ostro jeżdżę po mieście, normalnie 9,6l, w trasie przy spokojnej jeździe 9,0

 

Natomiast

Autostrada wawa - poznań max prędkość z "zamknięciem szafy" ale generalnie 140+ wyszło mi 9,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność wskazań

 

Wątek jest o spalaniu , ale chciałbym zwrócić uwagę na dokładność wskazań zużycia wg komputera vs rzeczywiste zużycie paliwa ( pod korek/ dystans prżejechany ) .

 

Tylko takie wartości są miarodajne . U mnie wskazania komputera sa niższe o około 0.6-0.9 l/100 km ....

 

Duże to przekłamanie jak na tą generacje auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładność wskazań

 

Wątek jest o spalaniu , ale chciałbym zwrócić uwagę na dokładność wskazań zużycia wg komputera vs rzeczywiste zużycie paliwa ( pod korek/ dystans prżejechany ) .

 

Tylko takie wartości są miarodajne . U mnie wskazania komputera sa niższe o około 0.6-0.9 l/100 km ....

 

 

To jest właśnie ciekawe przy wynikach, poprzedni 1.8 TSI w B6 zaniżał praktycznie zawsze o 0,5, obecny praktycznie w punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sporo osób, w tym ja, potwierdza, że wskazania komputera są istotnie zbieżne z kalkulatorem, więc trochę dziwne to przekłamanie u kolegi jeffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie też potwierdzam bardzo dużą dokładność wskazań, graniczącą z 0,1 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę tym autem od dwóch tygodni . Przejechałem około 2800 km ( średnia wg komputera 7.4/100) . Każde tankowanie ( 4x ) to przekłamanie jak pisałem wcześniej 0.6-0.9 l/100 km ( pod korek i złamany licznik ) . Rożne stacje i regiony Polski. Każde moje poprzednie auto " kłamało " ( 2x audi a6, 2x bmw , Skoda, Ford , Fiat ... ) . Dziwią mnie opinie , ze wskazania sa tak dokładne ....prosze o potwierdzenie innych użytkowników

 

Jeszcże jedno : Żona jeździ Touranem 2.0 tdi Dsg, kupiony nowy w 2015 . Średnie powtarzalne odchylenia z przebiegu około 17000 km to 0.6l/100km w dół.

Edytowane przez jeffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam również precyzyjne wskazania na poziomie 0.1 l/100 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie jest mała różnica wskazań między kompem a kalkulacją, komp zawyża około 0,3l/100 km. Przy jednostajnej jeździe w trasie ta różnica maleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160524_132604.jpg

 

Trasa Bydgoszcz - Rybnik przejazd autostradą non stop 160 tempomat, w tym obliczeniu zawiera się przebicie przez Łódź w żółwim tempie 8.6 l na 100 km :)

 

20160527_151942.jpg

 

Krótka trasa po nadmorskich krajówkach, jazda w kolumnie samochodów prędkości do 100km/h

 

20160527_172015.jpg

 

Jazda po 50% na krajówce do 120 km/h i autostradą 140 na tempomacie.

Cały czas tryb normal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót z Francji autostradami.

Prędkość 130-140 km/h. Mały kawałek (200 km) po Niemczech 150 - 160 km/h.

3 x w Niemczech roboty drogowe i kilkanaście km z prędkością 80 km/h. 3 postoje.

To są realne prędkości na jazdę z rodziną tak żeby nie narazić się na mandat. Średnia prędkość i spalanie wyszły na bardzo dobrym (wg mnie) poziomie.

 

1.8 TSI DSG, sedan. 3 osoby, pełny bagażnik.

 

pomiar.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej trasy do Niemiec .. :) Bez oszczędzania :)

13346640_1018698994834417_4862681040557699966_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów jeżdżących 1.8 i 2.0 TSI, przy prędkości 160km/h ile macie obrotów na obrotomierzu.

Ja na 7 biegu ok 3100 obr/min - widziałem w dziale o odblokowaniu line asist, że kolega w 2.0 TSI na 6 ma 2800 obr/min.

Jak to możliwe ? Inne przełożenia czy o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z polski

 

f9e76938ef6852a84642eb9658c1c63c.jpgbylo pięknie dopóki nie stanąłem w 15km korku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do kolegów jeżdżących 1.8 i 2.0 TSI, przy prędkości 160km/h ile macie obrotów na obrotomierzu.

Ja na 7 biegu ok 3100 obr/min - widziałem w dziale o odblokowaniu line asist, że kolega w 2.0 TSI na 6 ma 2800 obr/min.

Jak to możliwe ? Inne przełożenia czy o co chodzi ?

 

2750 dokładnie w 2.0TSI przy 160 ;)

 

Nie żałuje ze nie brałem 280ki :D

Za niedługo wgrywam wirusa i bedzie tyle samo [emoji123]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do kolegów jeżdżących 1.8 i 2.0 TSI, przy prędkości 160km/h ile macie obrotów na obrotomierzu.

Ja na 7 biegu ok 3100 obr/min - widziałem w dziale o odblokowaniu line asist, że kolega w 2.0 TSI na 6 ma 2800 obr/min.

Jak to możliwe ? Inne przełożenia czy o co chodzi ?

 

Dzisiaj tylko zwróciłem uwagę, że przy 200km/h mam 3750 obr/min. Przy 180km/h mam 3400obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj tylko zwróciłem uwagę, że przy 200km/h mam 3750 obr/min. Przy 180km/h mam 3400obr/min.

 

Jeśli przy 200 miałeś 3750 to przy 180 powinno być dokładnie 3375 ;-) Wystarczy znać wartość dla jednej prędkości, dla pozostałych łatwo można sobie przeliczyć bo przełożenie się nie zmienia wraz z prędkością. Z tego co zdążyłem się zorientować to na najwyższym biegu dla każdych 100km/h wersja 180KM ma jakieś 1900 obr., a 220KM ma 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności