Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

1750 kg i 240 km ile ma palic? 7 litrow srednio przy normalnej eksploatacji to bardyo dobry wynik jest, pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1750 kg i 240 km ile ma palic? 7 litrow srednio przy normalnej eksploatacji to bardyo dobry wynik jest, pozd

 

no i jeszcze kierowca swoje waży i paliwo w baku waży i cokolwiek mamy wrzucone do auta - też waży. + działająca klima itp - też swoje dokłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi moj passat 1.6 tdi pali 5 litrow w normalnej jezdzie dlatego BiTDI do niego porownuje i staram sie jezdzic tak jakos nadmiar oszczednie ale jak porownam znowu do peugeota 206 1.4 benzyna ( tez takiego mam ) co pali jakos 7 litrow to juz inaczej to wyglada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugi moj passat 1.6 tdi pali 5 litrow w normalnej jezdzie dlatego BiTDI do niego porownuje i staram sie jezdzic tak jakos nadmiar oszczednie ale jak porownam znowu do peugeota 206 1.4 benzyna ( tez takiego mam ) co pali jakos 7 litrow to juz inaczej to wyglada:)

 

Mojej zony Fiat 500,

silnik benzyna 875cm3, 2 cylindry+turbo, 85KM, automat,

miasto 7,5

trasa 6,5

takze pasek bitdi naprawde niewiele pali, a zreszta czy przy takiej cenie auta ma to jakiekolwiek znaczenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szach mat diesel :)

 

IMAG0614.jpg

IMAG0617.jpg

IMAG0619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szach mat diesel :)

 

[ATTACH=CONFIG]143861[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]143862[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]143863[/ATTACH]

 

 

Niezle.... Ja już dawno nie widziałem szóstki z przodu a co dopiero piatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Marcinem232 :)

 

Passat BiTDI do kawałek samochodu, z naprawdę dobrymi parametrami i trudno aby palił 5 litrów.

 

U mnie przy 4500 przebiegu wychodzi (przy stylu jazdy raczej dynamicznym):

- miasto 9.5 litra (Warszawa, korki)

- poza miastem 7.0-7.5 litra

Łącznie średnia na 4500 km przebiegu (70% miasto) wychodzi 8.4 litra co uważam za naprawdę rozsądny wynik.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczna prośba do kolegów z 2.0 tsi 280 o jakieś dane dotyczące spalania po dotarciu i trochę dłuższym okresie użytkowania. Opisane przez Apko 14 litrów w sobotę rano we Wrocławiu bez korków i nadmiernych przyspieszeń jednak trochę straszy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 1000km, jest trochę lepiej, wycieczka Bielany - Centrum Wr i z powrotem godz 14, ok. 11.8L/100km (bez szaleństw, ale prawie wszystkie światła czerwone, start stop oczywiście aktywny). Dziwnie odpowiada na naciskanie gazu, gdyż do połowy to nic się nie dzieje, normalnie Lanos - zawali droga, za to jak się przekroczy magiczną połowę wciśnięcia, to szału dostaje, że banan nie schodzi z twarzy. Nie mniej mogli to bardziej liniowo zrobić, a nie tak, że najpierw nic, nic, a potem ogień. Też tak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przejechaniu 1000km, jest trochę lepiej, wycieczka Bielany - Centrum Wr i z powrotem godz 14, ok. 11.8L/100km (bez szaleństw, ale prawie wszystkie światła czerwone, start stop oczywiście aktywny). Dziwnie odpowiada na naciskanie gazu, gdyż do połowy to nic się nie dzieje, normalnie Lanos - zawali droga, za to jak się przekroczy magiczną połowę wciśnięcia, to szału dostaje, że banan nie schodzi z twarzy. Nie mniej mogli to bardziej liniowo zrobić, a nie tak, że najpierw nic, nic, a potem ogień. Też tak jest u Was?

 

pewnie zależy od trybu w którym jedziesz (wrzucony bieg i prędkość obrotowa, aktualny moment obr), spróbuj na Sporcie albo Normal, jeśli jeździsz na Eco :)

Ja to sobie cenię, że po nauczeniu się działania DSG, wiem ile mam dodać gazu żeby mi nagle nie redukował 2 biegów i wciskał pasażerów w fotele, tylko dodaję właśnie tak do połowy skali a skrzynia albo nic nie zrzuci albo tylko 1 bieg i moment ciągnie auto dostojnie ale bez szarpania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko mam do końca baku 70km do przejechania podjeżdżam na stacje i tankuje 66litrów!jak to jest możlie?skoro bak ma 66litrów 1.8tsi może ktoś odpowie na tą zagadke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś od siebie odnośnie spalania BiTDI:

Krótka leniwa przejażdzka pomiędzy podpoznańskimi wsiami aby uśpić inwazyjną 2 latkę

 

usypianie 4.2016.jpg

 

A tak wygląda długoterminowo po 8 tys. km przebiegu (50% wokół komina na przedmieściach Poznania, 50% szybko autostrady)

4.2016.jpg

 

Typowy wyjazd służbowy na Śląsk (trochę szarpania się po DK i trochę szybkiej ale płynnej jazdy po A4)

śląsk luty 2016 2.jpg

 

SUPERB II TDI 170KM palił mi długookresowo 6,7l/100km, Audi A5 2.7TDI V6 190 KM też 7..7.1l/100km.

Edytowane przez banio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam takie pytanko mam do końca baku 70km do przejechania podjeżdżam na stacje i tankuje 66litrów!jak to jest możlie?skoro bak ma 66litrów 1.8tsi może ktoś odpowie na tą zagadke

 

To normalne.

Poczytaj wcześniejsze wpisy na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam takie pytanko mam do końca baku 70km do przejechania podjeżdżam na stacje i tankuje 66litrów!jak to jest możlie?skoro bak ma 66litrów 1.8tsi może ktoś odpowie na tą zagadke

To normalne. Ja miałem wczoraj 190km do przejechania, a wlałem 62 litry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś od siebie odnośnie spalania BiTDI:

Krótka leniwa przejażdzka pomiędzy podpoznańskimi wsiami aby uśpić inwazyjną 2 latkę

 

[ATTACH=CONFIG]143909[/ATTACH]

 

A tak wygląda długoterminowo po 8 tys. km przebiegu (50% wokół komina na przedmieściach Poznania, 50% szybko autostrady)

[ATTACH=CONFIG]143910[/ATTACH]

 

Typowy wyjazd służbowy na Śląsk (trochę szarpania się po DK i trochę szybkiej ale płynnej jazdy po A4)

[ATTACH=CONFIG]143912[/ATTACH]

 

SUPERB II TDI 170KM palił mi długookresowo 6,7l/100km, Audi A5 2.7TDI V6 190 KM też 7..7.1l/100km.

 

Ja takich wyników nie widuję, za mocna noga ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja takich wyników nie widuję, za mocna noga ;-)

 

Te 4,9l/100 to taki wybryk, gdybym córcię usypiał ze 20km wiecej byłoby pewnie 4,7, niżej raczej nie.

Dziś 62km tylko po poznańskich korkach i 8,8l/100km. Chciałem pokazać, po raz kolejny, że fajna maszyna z tego BiTDI.

Póki gwarancja jest:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te 4,9l/100 to taki wybryk, gdybym córcię usypiał ze 20km wiecej byłoby pewnie 4,7, niżej raczej nie.

Dziś 62km tylko po poznańskich korkach i 8,8l/100km. Chciałem pokazać, po raz kolejny, że fajna maszyna z tego BiTDI.

Póki gwarancja jest:dobrze

 

Zgadzam się fura zajebista, już 40 tyś i ponad rok jazdy, a banan wciąż na twarzy ;-)

Edytowane przez IQM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj/dziś autostrada 140/150 na tempomacie, bez szarpania, przyspieszania itd. Wyszło od 6,9 do 7,1. Każde mocne przyspieszenie powoduje mocne podskoczenie wyniku. Sprint od 140 do 240 spalanie cały czas powyżej 40l.... Powoduje później wysoką średnia....

Z ponad 800km, średnia wyszła 7,0 przy 140 na ACC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli całkiem OK i w normie:kciuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkeim ok, ale aż mnie noga swędziła :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności