Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już innym wątku ale teraz zobaczyłem, że jest dział paliwowy :) mam pytanie zbiornik ma 66l, gdy zapala się rezerwa to ile w baku zostaje? Pytam ponieważ mam jeszcze Superba II który ma 60l zbiornik a gdy zapali się rezerwa to w zbiorniku mam uwaga! 11-12 litrów, podjeżdżając na stacje wchodzi zawsze 48 maks 49 litrów.

 

Czy duże różnice w spalaniu będą między miastem a trasą między 190 a 150 ? Większość was tutaj widze wypowiadasię o TSI a ja mam zamiar kupić TDI DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje ze czym mocniejszy silnik to ta roznica jets wieksza, podaje na przykladzie mojego B7 1.6 TDI, spalanie trasa 4.2 ( zona ) do 5,2 ( ja), miasto robi nie wiele wiecej jakos 5-6 l. Moj drugi passat 2.0 BiTDI i trasa przy takiej samej jezdzie jak B7 ( ta sama trasa dokladnie ), moze troche szybciej 6- 6.5, miasto niestety wychodzi juz sporo wiecej ok. 10l, pozd

 

jeszcz ciekawi mnie sprawa spalania na wolnych obrotach, 1.6 tdi 0.3l, a 2.0 BiTDI 0.8l troche ta roznica dziwna jest, pozd.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np jak smigam Superbem on ma 170 km to wyniki są ok tylko ten zbiornik malutki :/ Jak jade trase 90-110 km to nawet pokazuje 5l pewnie to zaniżone jest ale wynik ok. Więc myślałem, że Passat nie będzie dużo więcej brał ale ten zbiornik będzie lepszy, a nie że gdy w baku jest prawie 1/4 zbiornika to zapala rezerwe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wolnych obrotach w B6 2.0 tdi mam 0,6 - 0,7l. W BiTDI na D 1-1,2l, na P 0,8-1l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje ze powinni popracowac nad wolnymi obrotami, kiedys w starej omedze V6 benzyna bylo na wolnych jakos 0.6-0.8 ale moge sie mylic, pamiec juz nie ta:), miedzy 1.6 a 2.0 niewiele w sumie roznicy w pojemnosci a spalanie na wolnych koszmarnie wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie sie wydaje ze czym mocniejszy silnik to ta roznica jets wieksza, podaje na przykladzie mojego B7 1.6 TDI, spalanie trasa 4.2 ( zona ) do 5,2 ( ja), miasto robi nie wiele wiecej jakos 5-6 l. Moj drugi passat 2.0 BiTDI i trasa przy takiej samej jezdzie jak B7 ( ta sama trasa dokladnie ), moze troche szybciej 6- 6.5, miasto niestety wychodzi juz sporo wiecej ok. 10l, pozd

 

jeszcz ciekawi mnie sprawa spalania na wolnych obrotach, 1.6 tdi 0.3l, a 2.0 BiTDI 0.8l troche ta roznica dziwna jest, pozd.

 

U mnie, tyle że w manualu, jest 0,5 standardowo, czasami 0,6. Najmniej kiedyś miałem 0,4, ale to jednorazowy przypadek. Dane z okresu jesienno, zimowo, wiosennego, gdy klima nie chodzi, chociaż wszystko co standardowe włączone: klima/wentylacja w automacie 22 st tryb normal, światła auto, brak grzania kierownicy i siedzeń. Oczywiście przy rozgrzanym silniku o rozgrzanym silniku do 90st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem już innym wątku ale teraz zobaczyłem, że jest dział paliwowy :) mam pytanie zbiornik ma 66l, gdy zapala się rezerwa to ile w baku zostaje? Pytam ponieważ mam jeszcze Superba II który ma 60l zbiornik a gdy zapali się rezerwa to w zbiorniku mam uwaga! 11-12 litrów, podjeżdżając na stacje wchodzi zawsze 48 maks 49 litrów.

 

Czy duże różnice w spalaniu będą między miastem a trasą między 190 a 150 ? Większość was tutaj widze wypowiadasię o TSI a ja mam zamiar kupić TDI DSG.

 

Ja użytkuję TDI 190 4Motion. Wejdź na mój motostat (w stopce) i zobacz zużycia. Przebieg aktualny ok 10500km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już mniej więcej wiem jak to będzie wyglądało. W 190 pewnie jeszcze mnie gdzie nie 4x4 bo Ty jak widze masz. Ostatnie tankowanie 59 litrow widze, jak rezerwa sie zapalila czy jeszcze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak mniej więcej: miasto 8, trasa 6. Można zejść do 7 i nawet 5 poza miastem

Klima włączona cały czas do tego podgrzewanie wszystkiego jak potrzeba :)

Przy ostatnim tankowaniu nie włączyła się rezerwa. Podejrzewam, że jest ok 6l rezerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tankowanie 59 litrow widze, jak rezerwa sie zapalila czy jeszcze nie?

Serio, nie wiem co masz z tą rezerwą. Nie czeka się aż się rezerwa zapali. Tankuje się wcześniej. Nie jeździ się na resztkach z baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasem pokazuje że jeszcze mam o km do przejechania ....

wtedy wchodzi 65-66 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A liczył ktoś spalanie z tankowania i przejechanych km czy tylko to co komputer....? ale wyniki świetne tym bardziej PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wychodzą zbieżne i kilka osób na forum też to potwierdzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz moja kolej, 2.0TSI - 280KM, dwa dni użytkowania, trasa Świdnica-Wrocław na tempomacie w kolumnie samochodów około 80-90km/h - 9.2L/100km, miasto Wrocław sobota rano bez korków, Centrum - Bielany - 14L/100km prędkość średnia 32km/h bez nadmiernych przyspieszeń. Mam nadzieję, że się trochę poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to teraz moja kolej, 2.0TSI - 280KM, dwa dni użytkowania, trasa Świdnica-Wrocław na tempomacie w kolumnie samochodów około 80-90km/h - 9.2L/100km, miasto Wrocław sobota rano bez korków, Centrum - Bielany - 14L/100km prędkość średnia 32km/h bez nadmiernych przyspieszeń. Mam nadzieję, że się trochę poprawi...

 

9,2 przy 80-90 to jakaś ogromna pomyłka, Audi RS6 przy 90 na tempomacie pali 7l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze trzeba rozroznic jazde na tempomacie jak nie ma nikogo na drodze audi a jazde w kolumnie samochodow, co powoduje ciagle hamowanie i przyspieszanie, dlatego chyba taki wynik, po drugie bieg na ktorym sie jedzie, bo powidzmy 7 bieg przy 80 moze palic wicej niz 6 przy 80, tak jest u mnie przynajmniej, pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze trzeba rozroznic jazde na tempomacie jak nie ma nikogo na drodze audi a jazde w kolumnie samochodow, co powoduje ciagle hamowanie i przyspieszanie, dlatego chyba taki wynik, po drugie bieg na ktorym sie jedzie, bo powidzmy 7 bieg przy 80 moze palic wicej niz 6 przy 80, tak jest u mnie przynajmniej, pozd

 

Proszę Państwa jak się ciśnie na gaz to wszystko pali, jak jedzie się jak p..da to każde auto jest oszczędne :-)

Wielokrotnie o tym pisałem, sposób jazdy = zużycie paliwa , każdy sam musi się zmierzyć !!!

Ja porównuję 2 auta o podobnych osiągach i zawsze wychodzi mi 4 litry różnicy przy moim stylu jazdy, pomijam fakt, że łatwiej sie naciska pedała przyśpieszenia jak wiesz o tym że niewiele to kosztuje ;-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko w temacie, chociaż przez porównanie różnych wyników każdy może określić ile mu spali przy jego stylu jazdy

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G7R Variant zrobilem do tej pory 2.5kkm i nawet spinajac sie nie bylem w stanie zejsc ponizej 9.8l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłem ciekawostkę, jak się wlekę poniżej 70km/h to pali jak wściekły, praktycznie muśnięcie lekko gazem i chwilowe jest 20L/100, ale gdy przekroczę 70 - 80km/h i DSG wrzuci szóstkę to mu się poprawia na jakieś 8-9L/100. Tak więc chyba trzeba jeździć nie wolniej jak 70km/h :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności