Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza trasa Zabrze - Zakopane ;)

Czas 2h 40 min

bc03def0b7b57132747585413c3312e7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale denerwuje mnie juz poprostu to auto.

 

Coś jeszcze oprócz stuków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne tankowanie :marecek Tylko 71 km trasa gdzie spalanie przy ok 100 - 120 km/h 6,2 l :marecek reszta miasto.IMG_0527.jpg

IMG_0462.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łódź - Hannover - Lodz

20160313_181313.jpg

20160318_212650.jpg

Plus sprint od granicy:

20160318_212642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie. Jakies pier doly nad ktorymi nie bede sie rozwodzil jak niektorzy forumowicze. Ogolnie ok ale zawias w tym aucie to masakra. Zgodze sie bez problemu z Tomkiem76, na ktorym psy wieszano. Jezdzilem roznymi autami. Rok bmw m3. Trzy lata m6. Dwa lata audi s8. No i kilka innych ale rownie mocnych. B7 prowadzilo sie ok, ale w B8 stabilnosc toru jazdy jest fatalna. Pomijam biti bo tam ze wzgledu na wage silnika i 4motion było troche lepiej. Uprzedzajac wypociny zadowolonych z prowadzenia. Nie twierdze, ze B8 prowadzi sie fatalnie. Poprostu ma problem przy wyzszych predkosciach ( nie tylko na autostradach). A zanim ktos zacznie krytykowac moj punkt widzenia niech wsiadze w jakies auto z porzadnym zawiasem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porownanie do b6 , b7 czy audi a5 i akurat uwazam ze b8 prowadzi sie bardzo stabilnie, 200km/h czy wiecej nie robi na samochodzie wiekszego wrazenia, jazda autostrada nie wymada walki z kierownica i bolu rak od jej trzymania. Uwazam natomiast ze kierownicy brakuje troche czucia, nawet w trybie sport slabo przekazuje co sie dzieje z kolami.

Natomiast nie porownujmy prowadzenia do audi s8 czy bmw m3 bo to zupelnie inna liga...natomiast napisz jak tamtymi samochodami jedzie sie po dziurawej drodze z koleinami...bo mnie tez sie zdarzylo nimi jezdzic i szerokie opony plus twardy zawias i jest masakra...

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M6 mialo zawieszenie z adaptacja wiec bylo ok. Co do porownania to napisalem ze nie tylko do nich je porownalem. Dla mnie zawias to masakra w tym aucie. Kazdy lubi cos innego. Jezdzilem nowym fokusem golfem i o dziwo pewnosc prowadzenia w tych autach jest lepsza. Komfor oczywiscie gorszy. B7 prowadzil sie lepiej. Byl stabilniejszy. Mozliwe ze to wina tego cudownego dcc w b8. W b7 mialem zawias standardowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzymajcie się tematyki wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy powrót z Włoch f248b7b95a3f17b9d338e503a40f8dd5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sie tez pochwale, fakt ze to nie passat tylko Skoda, ale silnik ten sam

2.0 TDI 190KM DSG

2850e8cd1c7284010ed71248bdbc1bbd.jpg

6ca6d504cf52569466f4528432b59b67.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wczorajszy rekord :)

 

20160328_145806.jpg

Edytowane przez cronosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój wczorajszy rekord :)

 

[ATTACH=CONFIG]143087[/ATTACH]

 

Dokładnie tyle samo miałem wczoraj po ok 120km jazdy :D (duży ruch, mało wyprzedania) jak dojechałem do ekspresówek to na końcu 230km trasy skończyło się wynikiem 7.1 co też jest OK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 l trasa jeśli nie przekraczam 140 km/h

9 l miasto, bez korków

11 l miasto, korki, dynamicznie

12-14 l zakopane, zakopianka, korki, męczarnia

 

no i 6,5 l przy spokojnej jeździe w koło komina do 90 km/h, poza miastem, ale to tylko w ramach testu, normalnie nie potrafię tak jeździć.

 

Przy tym samym silniku z MT:

 

Miasto, nawet z korkami wychodzi 9-10 l.

 

Trasa Wrocław - Jelenia Góra - Wrocław przy spokojnej jeździe (bez dziadkowania) wyszło mi 6,5 l. Z rodziną i pełnym bagażnikiem już 7,0 l na tej trasie.

 

Zakopianką jeszcze nie jechałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dorosłe osoby, bagażnik po brzegi, tryb sport, klima, bez ecodrivingu, trasa:

IMAG0602.jpg

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 dorosłe osoby, bagażnik po brzegi, tryb sport, bez ecodrivingu, trasa:

[ATTACH=CONFIG]143378[/ATTACH]

 

My Master ;) Ciekawe czy mi się też tak uda :) Ruszam nad morze w czerwcu to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, niestety nie mam zdjęcia, ale kiedyś wrzucę jak powtórzę, Podobna trasa, w trybie eco, zgodnie z przepisami czyli prędkość 90km/h przez większą część drogi - spalanie 5.6.. To w ramach ciekawostki, osobiście bardzo męczy taka jazda..

Poniżej tryb eco, ale duży ruch i częste wyprzedzanie:

IMAG0288.jpg

IMAG0286.jpg

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdjecia z komorki 003.jpgwitam, wreszcie kupilem passata - troche balem sie o spalanie, czytalem wszystko co bylo i zaakceptowalem spalanie na trasie na poziomie 7 - 8 litrow, wczoraj przyjechalem do polski w nocy, sorry za blysk lampy w nocy ale bylem zmeczony, ale do tematu jestem po prostu bardzo mile zaskoczony:), jazda tryb comfort, 80% autostrada niemcy, austria, czechy, polska, tempomat na 140, polska 150, pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, niestety nie mam zdjęcia, ale kiedyś wrzucę jak powtórzę, Podobna trasa, w trybie eco, zgodnie z przepisami czyli prędkość 90km/h przez większą część drogi - spalanie 5.6.. To w ramach ciekawostki, osobiście bardzo męczy

 

No Tomek , szacunek człowieku :) diesle its death . Wcześniej w trybie sport tez niezły wynik , ja jak wyruszam z wioski to tak poganiam B8 z radości, ze taki winik to ciężko uzyskać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, niestety nie mam zdjęcia, ale kiedyś wrzucę jak powtórzę, Podobna trasa, w trybie eco, zgodnie z przepisami czyli prędkość 90km/h przez większą część drogi - spalanie 5.6.. To w ramach ciekawostki, osobiście bardzo męczy taka jazda..

Poniżej tryb eco, ale duży ruch i częste wyprzedzanie:

[ATTACH=CONFIG]143379[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]143380[/ATTACH]

 

To tak porównawczo w podobnych warunkach jak Sirocco (średnia też zbliżona), tyle że tryb sport

 

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezwykły ten 190konny silnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności