Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Dopiszę się, u mnie średnie spalanie za rok 2015 od daty zakupu (t.j. koniec maja 2015) liczone od tankowania do tankowania wyszło 8,13. Proporcje miasto/trasa - 80/20%. Jazda w większości ekonomiczna. Licząc tylko miesiące zimowe średnio 8,6 a zima w tym roku lekka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam..

Dopiszę się, u mnie średnie spalanie za rok 2015 od daty zakupu (t.j. koniec maja 2015) liczone od tankowania do tankowania wyszło 8,13. Proporcje miasto/trasa - 80/20%. Jazda w większości ekonomiczna. Licząc tylko miesiące zimowe średnio 8,6 a zima w tym roku lekka :-)

 

Jazda baaaardzo ekonomiczna chyba. Nie mówię że kłamiesz absolutnie ale tyle w Trójmieście to nawet na emeryturze nie wyjeżdzę. Ja przy odwrotnych proporcjach mam po ostatnich 5000 km 8,4. I zaznaczam że 80 % to trasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś przy podobnych proporcjach, również w Trójmieście, w okresie zimowym, mam ok 10l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj przy mega eko jeździe wykorzystanie każdej górki i szczęście z sygnalizacja udało się osiągnąć jednocyfrowy wynik 9.8 ;) ale to bardziej w ramach zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi dzisiaj przy mega eko jeździe wykorzystanie każdej górki i szczęście z sygnalizacja udało się osiągnąć jednocyfrowy wynik 9.8 ;) ale to bardziej w ramach zabawy

 

no to nie jest dobrze, przy takim stylu jazdy jest to po prostu dużo.

 

Ja z kolei wczoraj Schladming - Wiedeń, 4 os + box , jazda do 140 km/h , w tym ok 100 km z prędkością ca 80 km/h - średnie z kompa 6,8.

Jestem pozytywnie zaskoczony.:D

Edytowane przez macmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to nie jest dobrze, przy takim stylu jazdy jest to po prostu dużo.

 

Ja z kolei wczoraj Scladming - Wiedeń, 4 os + box , jazda do 140 km/h , w tym ok 100 km z prędkością ca 80 km/h - średnie z kompa 6,8.

Jestem pozytywnie zaskoczony.:D

 

Ale czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rozbijcie watek na osobne watki per silnik, bo bez tego troche sie robi misz-masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jazda baaaardzo ekonomiczna chyba. Nie mówię że kłamiesz absolutnie ale tyle w Trójmieście to nawet na emeryturze nie wyjeżdzę. Ja przy odwrotnych proporcjach mam po ostatnich 5000 km 8,4. I zaznaczam że 80 % to trasy.

 

100% miasto, 8.x

rośnie gwałtownie jak robię krótkie odcinki do 2km na zimnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czym?

 

sharan 2,0 TDI

Wiedeń -Toruń 8,9 jazda bardzo dynamiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100% miasto, 8.x

rośnie gwałtownie jak robię krótkie odcinki do 2km na zimnym.

 

Ja mam co rano 3 km do pracy. Zależnie od stylu jazdy udaje mi sie zrobić 12,5 l/100 km (min) do 17 l/100 (max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sharan 2,0 TDI

Wiedeń -Toruń 8,9 jazda bardzo dynamiczna

forum.vw-passat.pl/threads/147358-Passat-B8-Pomiar-spalania/page2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
forum.vw-passat.pl/threads/147358-Passat-B8-Pomiar-spalania/page2 ???

wyluzuj kolego trochę.

W sharanie montowany jest dokładnie taki sam silnik, który masz w swoim aucie. Tylko w tych dwóch modelach VW. Nie porównałem przecież spalania qashkaia czy innego reno.

Stwierdzam, że przy stylu jazdy, który opisałeś spalanie jest bardzo duże.

Waham się pomiędzy tym silnikiem , a BiTDi i od kogo mam się dowiedzieć jak jest w realu , jeżeli nie od userów.?

Sharan i passat są pod względem gabarytów w miarę porównywalne.

 

Chcesz zwyczajnie podyskutować, proszę bardzo. Masz problem - nie odpisuj. Sharan niestety nie doczekał się tak aktywnego forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 280KM

Miasto: 11.7l

Trasa:7.1l

średnie8.2l

Mi wydaję się, że jest dobrze. Biorąc pod uwagę osiągi jest naprawdę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 280KM

Miasto: 11.7l

Trasa:7.1l

średnie8.2l

Mi wydaję się, że jest dobrze. Biorąc pod uwagę osiągi jest naprawdę ok.

 

Chyba jakieś małe miasto :) Gratulacje bo wynik rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 280KM

Miasto: 11.7l

Trasa:7.1l

średnie8.2l

Mi wydaję się, że jest dobrze. Biorąc pod uwagę osiągi jest naprawdę ok.

 

Przy normalnej jeździe - nigdy w to nie uwierzę, miałem raz taką sytuację w swoim poprzednim 3,2 FSI V6 250 KM, kończyło się paliwo i musiałem uprawiać ekstremalny ecodriving - 90 km/h, wyłączone wszystkie odbiorniki prądu, klima itd, jakieś mega niskie obroty, płaska pusta droga - wyszło 7,6 litra - gdybym jednak miał tak jeździć to krew by mnie zalała ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie uwierze, w moim 220km 2.0TSI wlasciwie nie do zrobienia, chyba ze 90 na trasie, miasto bez korkow prawie i tryb eko, przy normalniej jezdzie, nie mowie o szybkiej jezdzie niewykonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez nie uwierze, w moim 220km 2.0TSI wlasciwie nie do zrobienia, chyba ze 90 na trasie, miasto bez korkow prawie i tryb eko, przy normalniej jezdzie, nie mowie o szybkiej jezdzie niewykonalne

kriss, jak jest u Ciebie?

Przymierzam się do Alltracka , tam dochodzi 4M ale też i skrzynia ma7 przełożeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania 2.0 TSI 280KM...:

 

http://www.autocentrum.pl/filmy/nasze-nagrania/pomiary-spalania/skoda-superb-combi-4x4-2.0-tsi-280-km-at-pomiar-spalania/

 

Na stronie również zrobiony przez Zachara test i pomiar przyspieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.autocentrum.pl/filmy/nasze-nagrania/pomiary-spalania/volkswagen-passat-2.0-tdi-biturbo-240-km-at-pomiar-spalania/

 

Mój podobno tyle pali, ja jednak takiego spalania nigdy w normalnych warunkach użytkowania nie widziałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja... Dziś - trasa Łódź - Berlin, sama autostrada, 160 na tempomacie, bez żadnego gwałtownego przyspieszania, spalanie mi wyszło 9l.... Moim zdaniem jest to za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności