Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo ja... Dziś - trasa Łódź - Berlin, sama autostrada, 160 na tempomacie, bez żadnego gwałtownego przyspieszania, spalanie mi wyszło 9l.... Moim zdaniem jest to za dużo...

 

Wiatr może dodać litr, jak było z wiatrem czy pod wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość czasu w twarz :) Tzn maskę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie ten litr lub półtora ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze trochę dużo, ale mam nadzieje że po 10k się zmieni.

Miasto: 8-10 (choć udało się osiągnąć 4.5, ale to było przez puste miasto o godzinie 3 w nocy, zielona fala itd)

Trasa: 6.2 do 8.9 (6.2 50% jazda po jednopasmówce) 8.9 przy 180km/h

średnia od zakupu 6.8 ok 3k km więc tragedi nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez nie uwierze, w moim 220km 2.0TSI wlasciwie nie do zrobienia, chyba ze 90 na trasie, miasto bez korkow prawie i tryb eko, przy normalniej jezdzie, nie mowie o szybkiej jezdzie niewykonalne

 

Ja mam srednią z 5000 9,2L. Nie oszczędzam zbytnio. Generalnie ostatnio zaczynam sie miescić w 8,5L. W trasie zrobiłem 6,5. Powrót z "udanego" weekednu;) Prędkość do 100km/h na tempomacie przy dość sporym ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam srednią z 5000 9,2L. Nie oszczędzam zbytnio. Generalnie ostatnio zaczynam sie miescić w 8,5L. W trasie zrobiłem 6,5. Powrót z "udanego" weekednu;) Prędkość do 100km/h na tempomacie przy dość sporym ruchu.

 

jeżeli tak by było w realu , w zasadzie rozwiałbyś moje wątpliwości....

ale obstawiam,że 90% tego to jednak szosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 280KM

Miasto: 11.7l

Trasa:7.1l

średnie8.2l

Zazdroszczę umiejętności i techniki jazdy. Moje auto, aby osiągnąć na trasie 7.1 litra, musiałoby pokonać 1/3 dystansu na lawecie:lol3.

Po dwóch miesiącach eksploatacji i przejechaniu 7tys. kilometrów wychodzi mi średnia około 11 litrów, przy naprawdę ekonomicznej jeździe (90% drogi krajowe+autostrady, 10% miasto, włączony tryb ECO, bez szaleństw). Nie przypominam też sobie, abym kiedykolwiek na wskaźniku średniego zużycia zobaczył liczbę zaczynającą się od cyfry mniejszej niż 9.

Testy spalania, które przeprowadzał Zachar są mało użyteczne i nie oddają rzeczywistych warunków jazdy. Jego metodologia pomiaru polega (prawdopodobnie) na osiągnięciu przez auto określonej prędkości jazdy (90km/h lub 140km/h), następnie wyzerowaniu licznika zużycia średniego i utrzymywaniu osiągniętej prędkości przez kilka kilometrów, jadąc autostradą. Później następuje odczyt wskazań i w eter idą wartości lepsze niż w testach fabrycznych VW.:poddajesie

Niewykluczone, że testy Zachara odbywają się przy sprzyjającym wietrze i są suto rekompensowane przez producenta lub dystrybutora auta.

Osoby zainteresowane zakupem wersji TSI280, zgodnie z tym, co pisał wcześniej macmal, powinny liczyć się ze średnim spalaniem rzędu 13l/100 km (+/- 2litry w zależności od ciężaru nogi, rodzaju trasy i panujących na niej warunków). Dodam, że dla tego silnika producent zaleca paliwo Pb98, małym druczkiem, na wlewie paliwa, dopuszczając tankowanie także Pb95.

Wrażenia z jazdy, szczególnie w trybie SPORT, kompensują jednak konieczność częstych wizyt na stacjach benzynowych:kciuki

Edytowane przez Rumcajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich pomiarów dokonywałem przy prędkości do 90km/h. Chciałem sprawdzić czy to co deklaruje producent ma jakieś przełożenie na rzeczywistość. Jestem ciekaw jak będzie ze spalaniem na dłuższych odcinkach i wyższej prędkości rzędu 150km/h. Ma ktoś z was tempomat ACC do 210 km/h ? Jak się to wam sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_0067.jpg

 

Przy ekonomicznej jeździe wyszło mi 6.1.

 

Średnie spalanie mam na poziomie 8.5l/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O qrde załamałeś mnie, przesiadam się wkrótce z octy 3 / 180KM na B8 - 280KM i miałem nadzieję, że 11-12L nie przekroczę, a tu nie widać światełka w tunelu...

To wina chyba DSG6, bo za wysokie obroty są to i spalanie duże.

Edytowane przez apko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu powinno być 7-biegoweg DSG jak w najmocniejszym Diesel'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę chociaż nie wiem czy jest się czym chwalić bo jak wiecie kobiety jeżdżą z reguły bardzo ostrożnie a moja żona do nich właśnie należy to jej średnie spalanie wychodzi ok.10,2-10,6 (na chwilę obecną przy jeździe 50/50 trasa/miasto). I chyba to nie jest rewelacyjny wynik jeśli chodzi o te silniki. Prawdę mówiąc jestem niemile zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy ekonomicznej jeździe wyszło mi 6.1.

 

Średnie spalanie mam na poziomie 8.5l/100

 

Ja nie wiem jak i gdzie wy jeździcie...

Ja mam 1.8 TSI i średnie spalanie 10l/100......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]140945[/ATTACH]

 

Przy ekonomicznej jeździe wyszło mi 6.1.

 

Średnie spalanie mam na poziomie 8.5l/100

 

Pytanie, czy sens bylo Ci kupowac taki silnik, jesli umiesz nim spalic 6.1 :D Mi Ciezko to zrobic nawet w TDI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę w konfiguratorze VW i zastanawiam skąd oni mają dane odnośnie spalania skoro tutaj czytam i widzę inne cyfry:)

 

spalanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jak i gdzie wy jeździcie...

Ja mam 1.8 TSI i średnie spalanie 10l/100......

 

U mnie przy 1.8 TSI jest 8,5 ale to jest 10% miasto (małe) i 90 trasa (100-150 km/h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-Maverick-

przyzwyczajenia z poprzedniego "potwora" 1.4 122km ;-)

 

na codzień spalanie mam większe, ale nadal stosunkowo niskie ze względu na charakter trasy do miejsca pracy - 45km z czego około 35km to A4 i S1, a nogę mam stosunkowo lekką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obecne wozidełko z silnikiem 1.8TSI 180KM i DSG7 jak jeździ po przedmieściach Wrocka to pali około 8.5L/100, ale już jak jeździ po centrum to wzrasta do 11.2L/100, no ale w centrum to ciągle hamowanie i ruszanie. Ciekawy jestem jak będzie to wyglądało przy 2.0TSI/280KM w tych samych warunkach pomiarowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje obecne wozidełko z silnikiem 1.8TSI 180KM i DSG7 jak jeździ po przedmieściach Wrocka to pali około 8.5L/100, ale już jak jeździ po centrum to wzrasta do 11.2L/100, no ale w centrum to ciągle hamowanie i ruszanie. Ciekawy jestem jak będzie to wyglądało przy 2.0TSI/280KM w tych samych warunkach pomiarowych?

 

Mi w centrum miasta wyszło 11l i jeszcze poniżej tej wartości nie zszedł. Miasto po jakim jeżdżę to Leszno. W miarę jest to "przelotowe" miasto, tak to nazwę. Ciekaw jestem spalania w takim Poznaniu, gdzie co chwila się staję i rusza. Mi w poprzednim B6 140 KM TDI wychodziło w mieście 9l. Także szału nie było. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bawiłem się w jazdę 90km/h i wynik 4.4. tylko zamiast jechać standardowe 10 min jechałem 19min. może i udałoby się zejść poniżej 4 ale to muszę mieć duuuużo czasu :)WP_20160210_02_31_11_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności