Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Raz się zgapiłem z tankowaniem to pod korek weszło 72 L paliwa

To raczej niemożliwe bo zbiornik ma 66l. Pewnie stacja miała "chrzczone" dystrybutory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj filmik Zachara, w którym testował ile jego Auris jeszcze pojedzie jak komputer pokaże 0 zasięgu i... Okazało się że przejechał jeszcze ponad 100 km autostradą od momentu kiedy komputer już się "poddał" ;) Potem wlał 5l paliwa podjechał na najbliższą stację i zmieściło mu się jeszcze 45 l choć bak w Aurisie właśnie tyle niby ma.

Jak widać producenci celowo "straszą" tak komputerem, żeby nie wyjeżdżać paliwa do końca, a jeśli już się tak zdarzy to "ukryte" litry w baku mają nam pomóc w dotarciu do stacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej niemożliwe bo zbiornik ma 66l. Pewnie stacja miała "chrzczone" dystrybutory

 

Nowy Orlen na A2 pod W-Wa ? Nie ma takiej opcji. Zresztą nie tylko to auto tam tankowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy Orlen na A2 pod W-Wa ? Nie ma takiej opcji. Zresztą nie tylko to auto tam tankowałem.

Zweryfikuj na innej stacji. Wydaje mi się, że będziesz miał inną max. objętość.

Nie raz czytałem w necie artykuły o "podrasowanych" dystrybutorach . Jak znajdę to wrzucę link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się nabrać na to co czytacie w internecie. Wszystko w tym kraju jest rasowane i naciągane ? Wszystko ? Odmierzacze paliwa zwane popularnie dystrybutorami są przed dopuszczeniem do odmierzania paliwa legalizowane. Urzędnik państwowy po litrażowaniu za pomocą wzorcowych odmierzaczy zakłada plombę i tak urządzenie działa do kolejnej legalizacji. Odchylenie ? Tak, jest ale jakie ? Obrazowo - kieliszek na 1000L :)

Myślicie, że koncernom zależy na czarnym PR ? Że ktoś celowo przekręca ustawienia urzędnika zrywając przy tym plombę ? A nie lepiej zanudzić przy kasie oferując kawę o smaku boczku albo hot doga o smaku czekolady ? Tu są pieniądze do zarobienia :)

Nie popadajmy w paranoje. Do windy nie boicie się wchodzić ? One tez mają legalizacje oraz podlegają corocznej kontroli przez UDT.. Może też są chrzczone ?

Wielokrotnie byłem obecny przy legalizacji, wielokrotnie byłem przy przeglądach. Nigdy plomby nie były naruszone, nigdy nie było nic skopane. Paliwo ma swoją ściśliwości. Rożnie zachowuje się zależnie od temperatury. Tak samo blacha w samochodzie... Często tworzy się w baku poduszka powietrzna. Tak samo często jej tam nie ma....

I tak pewnie niektórzy będą chcieli wywołać gównoburze. Od razu zaznaczam że nie wchodzę w żadną polemikę na ten temat i jest to mój jedyny post na ten temat. Swoją wiedzę opieram na praktyce, a nie na artykułach z internetu.

Miłej soboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek wyczerpał kwestię do reszty. Pojemności zbiorników można już zostawić w tym temacie SPALANIA. Po za tym zarobki stacji na paliwie są znikome w porównaniu zarobku na pierdołach o jakich wspomniał.

Amen po raz drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa Śląsk - Pomorze, 70% autostrada, reszta drogi krajowe i ekspresowe, 5 osób, pełny bagażnik ;)

Prędkości wg ograniczeń +10~15% :) jak się dało, trochę korków zwłaszcza przy bramkach :(

Non stop aktywny tempomat, tylko zabawa przyciskami na kierownicy, pedał gazu używany tylko do szybkiego wyprzedzania

IMG_20160724_161739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8 TSI manual i przy takiej trasie i podobnej jeździe wychodziło mi 8l/100. Z moich obserwacji wychodzi, że do spalania z konfiguratora należy dodać 2 litry i wychodzi prawdziwe spalanie. Ostatni zbiornik, zatankowałem 65l: 62ccbe7313f3bd3dfda6cbef140adc87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem jakieś niezależne testy i w nich wyszło,że praktycznie dla całej grupy VAG należy doliczyć 40% do danych fabrycznych i otrzymamy wtedy realne spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbrdziej rozmija sie z prawda Mercedes a potem BMW, VAg jest juz duzo za nimi:), co do spalania na trasie to BiTDI jest oszczedniejsze od 2.0 prawie 3 litry, od 1.8 jakies 2,5:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 1.8 TSI DSG na krótkich odcinkach. Miasto, bez korków, jazda spokojna. 2016-07-02 09.57.56.jpg

2016-07-02 09.59.09.jpg

2016-07-02 10.00.32.jpg

2016-07-02 10.02.18.jpg

2016-07-02 10.03.03.jpg

Nie wiem skąd niektórzy podają spalanie 8.x litrów w 1.8 TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd niektórzy podają spalanie 8.x litrów w 1.8 TSI.

 

Benzyny mają duże spalanie na krótkich odcinkach co wynika w ich specyfiki. Ma się też zawsze zawyżone spalanie jak się dostaje do zabawy dużo szybszy samochód.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie j.w.

Masz tam odcinek max 5km. Przejedź jeszcze z 10-15km i urwiesz litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Benzyny mają duże spalanie na krótkich odcinkach co wynika w ich specyfiki. Ma się też zawsze zawyżone spalanie jak się dostaje do zabawy dużo szybszy samochód.....

Jechałem specjalnie bardzo spokojnie, zależało mi na uzyskaniu niskiego spalania.

Nie twierdzę, że 1.8 TSI to zły wybór, ale wg mnie spala dość dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jak miałbym tylko 1 km do przejechania to byłoby grzechem używać do tego samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie j.w.

Masz tam odcinek max 5km. Przejedź jeszcze z 10-15km i urwiesz litra.

Ja jeżdżę krótkie odcinki i trasy (autostrady/drogi ekspresowe). To moje subiektywne kryteria spalania. Wiem, że na drogach podmiejskich na odcinkach 10-20 km 1.8 TSI spala przy spokojnej jeździe około 7 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeżdżę krótkie odcinki i trasy (autostrady/drogi ekspresowe). To moje subiektywne kryteria spalania. Wiem, że na drogach podmiejskich na odcinkach 10-20 km 1.8 TSI spala przy spokojnej jeździe około 7 litrów.

 

Nawet to co napisałeś teraz to nie prawda. Chyba że spokojna jazda to >120.

Wklejasz że bez korków pryz spokojnej jeździe TSi bierze 12, to pewnie bierze z 15 jak są korki albo jak się jeździ dynamiczniej.

Jeździsz odcinki 1km na autostradach? To na prawdę mało typowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet to co napisałeś teraz to nie prawda. Chyba że spokojna jazda to >120.

Wklejasz że bez korków pryz spokojnej jeździe TSi bierze 12, to pewnie bierze z 15 jak są korki albo jak się jeździ dynamiczniej.

 

 

 

 

Panowie, ja nie bojkotuję silników TSI.

Dla przykładu Tiguan II mojej żony 1.4 TSI 150 KM ACT ( masa podobna jak mój B8). Przebieg od zakupu. Jazda głównie w mieście , jeden raz trasa 600 km. Moja żona na pewno nie wie co to eco-driving. Jazda myśle, że dość dynamiczna.

2016-07-25 23.21.14.jpg

Mam tylko wątpliwość, jeśli chodzi o małe spalanie w TSI.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeździsz odcinki 1km na autostradach? To na prawdę mało typowe.

Te zdjęcia (spalanie na pierwszych 5 km) są z okolic salonu Krotoski-Cichy w Łodzi, a nie z autostrady.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ja nie bojkotuję silników TSI.

 

To po cholerę wrzucasz teksty typu "Chyba jadąc z górki." zarzucając mi kłamstwo. Wiesz najlepiej ze wszystkich ile co pali.

Jak wrzucę ci upragnione zdjęcie z tempomatu przy 160 z 8,xx to przeprosisz za pisanie głupot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności