Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Podzieli się ktoś jeszcze spalaniem 1.4 TSI?

 

Tiguan II mojej żony (masa podobna jak B8 dlatego zamieszczam wyniki) :

 

Miasto, krótkie odcinki 3-5 km, jazda dynamiczna - ok. 10,5 litra.

Trasa, jazda dynamiczna (do 160 km/h) Łódź-Zakopane - ok. 7.7 litra.

Silnik 1.4 TSI ACT 150 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wychodzi iż pali tyle co 2.0 ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie wychodzi iż pali tyle co 2.0 ^^

 

w 2.0 TSI miasto, krótkie odcinki, dynamicznie to będzie ok 13l :) więc nie do końca

Choć na trasie pewnie porównywalnie może 0,5-1l różnicy na niekorzyść 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje pierwsze tankowanie było dokładnie 66l.

Ale często zalewam ponad 70l (71-73)

 

Moje pierwsze tankowanie to 74l. Dealer poskąpił na paliwie ;-) Na stacji zapytałem się o co biega bo 8 litrów to bardzo dużo paliwa i "w połączeniu zbiornika z wlewem" się raczej nie zmieści. Reakcja jednej pani z obsługi była bardzo żywiołowa ale nie ciągnąłem tematu. Drugie tankowanie 68l, a zostało zasięgu niby 30km. Wychodzi na to, że od zera na komputerze da się zrobić jeszcze jakieś 50km jadąc oszczędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bak w TSI ma ok 74-75l. Te 66l to podają dla TDI z SRC, bak jest mniejszy o zbiornik na mocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po odbiorze miałem zasięg 0 km, a weszło mi dokładnie do odbicia 66 l, potem udało mi się wlać jedynie 3 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy zasięgu 0 km weszło 70 l, dobrze wiedzieć że jeszcze ok. 4 litrów jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem temat od początku. Przyznam, że bardzo się cieszę, ze nie zdecydowałem się na 4 cylindrowy silnik. Fakt, że mam model starszy niż Wasze auta w temacie. Generalnie spalanie jest bardzo zbliżone do silników opisanych tutaj. Na autostradach i trasach w określonych warunkach nawet wychodzi mniejsze... Natomiast zdziwiony i to bardzo jestem filmikiem z pomiaru spalania Superba 280KM. Spore, ale jeszcze bardziej dziwią obroty/prędkość. Superb przy 140km/h ma 3200 obr/min. W moim aucie przy 3200 jest prawie 180, a przy 3000 obr/min 160km/h. Być może dlatego mniejsze silniki wcale dużo mniej nie spalają, a czasami więcej, ponieważ muszą się szybciej kręcić, czyli nawet jak jest wtryskiwana mniejsza dawka paliwa, ale za to częściej... Oczywiście zależy od zestawienia przełożeń skrzyni itd. Jednak duży może więcej i nie ma tyle osprzętu do ewentualnej naprawy. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu 280KM jest tak zestopniowany. Wersja 220KM ma przy 100km/h jakieś 1700 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe dlaczego nie zastosowali w 280 skrzyni dsg 7-biegowej z alltracka czy z BiTdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tankowałem do pełna weszło 67 litrów rezerwa sie jeszcze nie zapaliła, moze byc tak jak pisze Szylton :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podzieli się ktoś jeszcze spalaniem 1.4 TSI?

 

 

Szału nie ma a wartości z katalogu włóż między bajki. Dlatego ja zdecydowałem się na 1.8 TSI, które nie pali dużo więcej a frajda z jazdy zdecydowanie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego odbicia moim zdaniem jest 70l. Po odebraniu zatankowałem 67l i zasięg miałem 0 km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że pokazywany zasięg do przejechania zależy od stylu jazdy przez ostatnie kilometry.

Ja zwykle tankuję jeżdżąć po mieście jak pokazuje mi 10-20km do przejechania. Zwykle wlewam wtedy do pierwszego odbicia 71l.

Zakładając średnie ostatnie spalanie 14-15l pewnie zostaje w baku 3-4l.

Więc z moich doświadczeń wynika, że w 2.0 TSI bak nie jest mniejszy niż 73l, strzelam że ma 74-75

A jakby nie było jest bardzo pojemny i chyba jeden z najpojemniejszych w klasie średniej... Infiniti Q50 ma 74l.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do pierwszego odbicia moim zdaniem jest 70l. Po odebraniu zatankowałem 67l i zasięg miałem 0 km :)

 

Też tak miałem, a ten zasięg 0 km to tak jak pisze Szymon dlatego, że cała procedura przygotowania samochodu do odbioru, sprawdzanie systemów itp przestawianie auta po parę metrów powoduje, że wartość średniego spalania szybuje w górę i choć w baku jest jeszcze kilka litrów to komputer oblicza zasięg na podstawie ostatnio mierzonej średniej stąd ten zasięg 0 km. W Golfie 6 już też tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szału nie ma a wartości z katalogu włóż między bajki. Dlatego ja zdecydowałem się na 1.8 TSI, które nie pali dużo więcej a frajda z jazdy zdecydowanie lepiej :)

 

Tylko ty masz manual ja chce koniecznie DSG, a ono niestety tłumi to co oferuje 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ty masz manual ja chce koniecznie DSG, a ono niestety tłumi to co oferuje 1.8

 

Jak już brałbym dsg to z 1.8. Różnica w cenie, tylko 3,6 tys. i jednak moment dostępny w szerszym zakresie co przy prędkościach autostradowych będzie mieć znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, jak ktoś nie wiedział, że pomiar od uruchomienia nie jest liczony od uruchomienia silnika tylko albo odblokowania, albo zajęcia miejsca kierowcy :) Jak uruchomiłem silnik miałem 3 minuty naliczone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz sobie przerwę w jeździe mniejszą niż 2 godziny to też się nie resetuje, a niby "od uruchomienia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 6 tyś km spalanie wynosi 6,6 L/km100 km. Dodam, że jak jeżdżę dynamicznie to średnia ze zbiornika wychodzi 6,9 L a jak spokojnie 6,4 L, także różnica jest znikoma a frajda przy dynamicznej jeździe wiadoma.

Raz się zgapiłem z tankowaniem to pod korek weszło 72 L paliwa :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności