Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Tiaa, spokojna jazda, a tam włączony tryb Sport z DSG i piłuje pewnie do 4000 obr/min na odcinku 1-5 km. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To po cholerę wrzucasz teksty typu "Chyba jadąc z górki." zarzucając mi kłamstwo. Wiesz najlepiej ze wszystkich ile co pali.

Jak wrzucę ci upragnione zdjęcie z tempomatu przy 160 z 8,xx to przeprosisz za pisanie głupot?

Kilka prób jazdy 1.8 TSI i stąd moje spostrzeżenia. Tiguan II 1.4 TSI przy 160 km/h pali około10.5, więc to nie jest tak, że jak moje to pali mało.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tiaa, spokojna jazda, a tam włączony tryb Sport z DSG i piłuje pewnie do 4000 obr/min na odcinku 1-5 km. ;)

Ja zawsze jeżdzę na sport, ale bez piłowania.

W Tiguanie II 1.4 TSI 150 KM mojej żony nie ma możliwości wyboru trybu sport i spalanie mam podobne jak w 1.8 TSI.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wiesz najlepiej ze wszystkich ile co pali.

Jak każdy z nas tylko przedstawiam swoje spostrzeżenia. A skoro się różnimy w poglądach, to chyba na tym polega dyskusja.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu Tiguan II mojej żony 1.4 TSI 150 KM ACT ( masa podobna jak mój B8). Przebieg od zakupu. Jazda głównie w mieście , jeden raz trasa 600 km. Moja żona na pewno nie wie co to eco-driving. Jazda myśle, że dość dynamiczna.[ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]147016[/ATTACH][/ATTACH]

No to nie ma szału jak na 1.4 z tymi odłączanymi cylinderkami ;)

Nawet Pastuch 2.0 go przebił bez żadnego eko.

Normalna jazda bez wariowania, ok. 30% trasa / 70% miasto i okolica.

 

IMG_0325.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie ma szału jak na 1.4 z tymi odłączanymi cylinderkami ;)

Nawet Pastuch 2.0 go przebił bez żadnego eko.

Normalna jazda bez wariowania, ok. 30% trasa / 70% miasto i okolica.

 

[ATTACH=CONFIG]147018[/ATTACH]

Cylindry odłączają się głównie przy spokojnej jeździe 100-120 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem chłopie, wiem. Przymruż czasem oko ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiem chłopie, wiem. Przymruż czasem oko ;).

Podałem to spalanie 1.4 TSI 150 KM ACT 9.9litrów/100 km, ponieważ producent podaje 5.7 litrów/100/km. Rozbieżność dość duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord:

 

IMG_0876.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój rekord:

 

[ATTACH=CONFIG]147028[/ATTACH]

 

Panie mój klekot pali tyle podczas jazdy po drogach krajowych bez wyprzedzania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klekot poza tym, że klekocze kosztuje o 17 tys. więcej... Zakładając średnio jakieś 3l różnicy w spalaniu diesel wyjdzie na zero po 125kkm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wyjdzie na zero, bo po drodze padnie kilka dieslowskich pierdół, a może jakiś wtrysk? 2masa...Oby nie.Generalnie jak czytam te wszystkie info o spalaniu itd, to Panowie na serio dziwię się, że nie poszliście w VR6, zamiast wszelkiej maści TFSI. Motor wolnossący,bez wrażliwego osprzętu, a dźwięk...Hmmm. Kto prowadził, to zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSI też ma dwumasę. W jakim nowym aucie jest VR6? Albo chociaż zwykłe V6? Do niedawna było jeszcze w Lexusie IS, który jest na sensownym poziomie cenowym ale jest malutki no i już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jechałem specjalnie bardzo spokojnie, zależało mi na uzyskaniu niskiego spalania.

Nie twierdzę, że 1.8 TSI to zły wybór, ale wg mnie spala dość dużo.

 

No to mój pali tak jestem bardzo zadowolony z wyników spalania. Jeżdżę 90% po mieście, poprzedni diesel palił mi o 1 litr mniej (w mieście)

 

miasto bez korków, normalna jazda, tryb normal, bez klimy, ss włączony :

 

20160726_202705_1469635741666.jpg

 

IMG-20160727-WA0003_1469635763488.jpg

 

IMG-20160727-WA0006_1469635763575.jpg

 

4 kilometr trochę szczęśliwie bo było z górki :) ale i takie wartości w mieście można osiągnąć

 

20160727_084246_1469635741907.jpg

 

20160727_085721_1469635741848.jpg

 

Jeżdżąc na eco i zamulając można zejść jeszcze 0,5- 1l mniej.

 

Taka sama trasa ale bardzo dynamicznie 13,5l

 

Można ? Można

Edytowane przez blazio1946

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spalanie 2.0 TSI to w Passacie potwierdzam wynik Zachara w teście spalania Cupry 290. W Pasku może jeszcze z 10% więcej bo jest cięższy. Różnica przy dynamicznej jeździe tez jest duża... No ale to zależy od tego jak bardzo dynamiczna jest ta jazda ;-)

 

 

 

-- edycja --

Przy spokojnej jeździe przez miasto można zejść do całkiem sensownego spalania:

ho2azLf.jpg

Odcinek 16km, spalanie 7l/100km, silnik w trybie normal.

Edytowane przez Tobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprzedalem mojego B7 1.6 TDI w manualu, zawozilem go go klienta 100 km od mojego miejsca zamieszkania, dlatego jechalismy na 2 samochody, moglem porownac spalanie na tej samej trasie, dokladnie z ta sama predkoscia. Troche miasta, landowki i polowa zatloczona autostrada, moze komus sie przyda kto bedzie chcial BiTDI a ma obawy o spalanie:)IMG_20160730_104741[1].jpg

IMG_20160730_105106[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z norwegii przejechane 8057km. Auto z niskim boxem, 2 osoby + pełen bagażnik na kemping na 3 tygodnie.

Auto 1,8 tsi dsg, jazda bardzo płynna zwykle równo lub +10 od ograniczeń prędkości. Wszystkie dane spod dystrybutora.

 

Średnie spalanie z całej wyprawy to 6,93l/100km.

Niemiecka i duńska autostrada 7,7-8,0 - prędkość 130km/h

Norwegia 6,16 - 7,0 - prędkość 80-90km/h

Finlandia 6,8-7,0 - prędkość 100-110km/h

litwa łotwa estonia - 6,3 - ok 90-100km/h w zasadzie jazda za tirami

 

Podobną trasę zrobiłem 5 lat temu toyotą auris 1,6 124 konie i spalanie miałem wtedy troszkę wyższe także dla mnie rewelacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłem z norwegii przejechane 8057km. Auto z niskim boxem, 2 osoby + pełen bagażnik na kemping na 3 tygodnie.

Auto 1,8 tsi dsg, jazda bardzo płynna zwykle równo lub +10 od ograniczeń prędkości. Wszystkie dane spod dystrybutora.

 

Średnie spalanie z całej wyprawy to 6,93l/100km.

Niemiecka i duńska autostrada 7,7-8,0 - prędkość 130km/h

Norwegia 6,16 - 7,0 - prędkość 80-90km/h

Finlandia 6,8-7,0 - prędkość 100-110km/h

litwa łotwa estonia - 6,3 - ok 90-100km/h w zasadzie jazda za tirami

 

Podobną trasę zrobiłem 5 lat temu toyotą auris 1,6 124 konie i spalanie miałem wtedy troszkę wyższe także dla mnie rewelacja :D

 

Jak widać, dla chcącego nic trudnego i do osiągnięcia powyższego spalania, jak i wyższego. Po tekście, że na odcinku 5 km spalanie wynosi 12l/100km sprawdziłem to osobiście :) I przyznaję rację koledze, że takie spalanie jest normalne, od zimnego startu. Ja mam do/z roboty 18km. Do jak najpierw mam trasę, to spalanie po 5 km mam 10l/100km, na końcu mam od 7 do 7,5l/100km. Z roboty jak mam najpierw jazdę po mieście, to po 5 km mam 12l/100km. Jak kiedyś jechałem w korku od roboty 2 km, to też spalanie miałem 12l/100km. Tak więc, od zimnego startu, po mięście gdy nie ma korków po 5km lub w korkach, 12l/100km jest dla tego silnika, wg. mnie normą. Nie ma więc co się wkurzać, ani zarzucać komuś kłamstwa, bo wszystko zależy od kierowcy, trasy, natężenia ruchu i odległości od punktu A do B. W zależności od tego spalanie może wynieść od 6 do 12l/100km. Ja mam teraz średnią 8,5l/100km po 4,5 tys. i jestem zadowolonym wyboru. Jeżdżę rocznie max 15 tys. i diesel po prostu mi się nie opłacał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc, od zimnego startu, po mięście gdy nie ma korków po 5km lub w korkach, 12l/100km jest dla tego silnika, wg. mnie normą. Nie ma więc co się wkurzać, ani zarzucać komuś kłamstwa, bo wszystko zależy od kierowcy, trasy, natężenia ruchu i odległości od punktu A do B.

Dzięki.

Ja jeżdżę krótkie 3-4 km odcinki w mieście i trasy (autostrady i drogi ekspresowe- prędkości 140-160-180 km/h). Zatem oceniam spalanie właśnie w takich okolicznościach i stąd moje przytaczane wyniki spalania w silnikach TSI. Rozumiem, że te silniki potrafią też spalać około 7-8 litrów (ale nie w moim użytkowaniu i stylu jazdy).

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trasa 500 km, prędkość bardzo różna: od trzygodzinnych korków przez jazdę w kolumnie 70~80 kmh, aż do chwilowych 240 kmh: średnio 9,1 litra. Opony 17", ciśnienie 2,7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko widać w załączniku. 30% miasto, 30% autostrada, reszta teren niezabudowany 70-90km/h. Nie jestem starszym panem po 60'tce :kwasny

Dodam jeszcze, ze średnie spalanie spadło mi dość mocno (ok.1L-1,3L) po przejechaniu pierwszych 3000km.

 

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez hix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze krajówka. Drugie, autostrada 35% (160km/h) ekspresówka 35% (140km/h, reszta krajówka.

20160731_233625.jpg

20160731_232328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności