Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Alltrack 2.oTsi - powrót z nart ....., dwa razy spory korek....

 

jak to korek, w Passacie to niemożliwe :hyhy ma tyle systemów car netów internetu i cudów że na bank dało się objechać.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dało się - ale pech korek u Niemca w miejscu dużego Outletu, ( nie ryzykowałem cichych dni :zip po udanych feriach)

Edytowane przez jaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa.....to przepraszam Outletowi to żadna nawigacja nie poradzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto na razie na dotarciu, ale spalanie z trasy(nie autostrada) średnio 5,6 /100. Jazda spokojna. Pasek na laciu 235 18" .W mieście na odcinkach do 10 km to raczej nie zejdzie poniżej 7.

Ale nie wiem skąd te dane katalogowe heh. Octavia 1.9 tdi mi pali 5.5 po mieście z dynamiczną jazdą.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie w mieście ( warszawa i i połowa dystansu w korku) oscyluje w granicach 8,5 do 9 litrów, a poza miastem koło 7 litrów na drodze krajowej. Autostrada srednia 180 na godzine 10.5, jakbym jechał kolo 140 to 9.

 

Tutaj przykładowe spalanie 400 km w miescie, 200 km po ausotradzie i 200 km po drodze krajowej.

 

20170204_135657.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie spalanie w mieście ( warszawa i i połowa dystansu w korku) oscyluje w granicach 8,5 do 9 litrów, a poza miastem koło 7 litrów na drodze krajowej. Autostrada srednia 180 na godzine 10.5, jakbym jechał kolo 140 to 9.

 

Tutaj przykładowe spalanie 400 km w miescie, 200 km po ausotradzie i 200 km po drodze krajowej.

 

[ATTACH=CONFIG]151053[/ATTACH]

Przerabiałem to. Wszystko zawsze zależy jakie miasto jaka droga i odległość. Jadę 2 drogami. Jedna Kreta wolna mniejszy dystans - 5 km żre co najmniej 11 litrów. Dłuższy dystans szybsze prędkości, mniej zatrzymań - 10 litrów....

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerabiałem to. Wszystko zawsze zależy jakie miasto jaka droga i odległość. Jadę 2 drogami. Jedna Kreta wolna mniejszy spdystans - 5 km żre co najmniej 11 litrów. Dłuższy dupystans szybsze prędkości, mniej zatrzymań - 10 litrów....

 

Dokladnie sie zgadzam z tobą :) . U mnie spalanie wzrasta zdecydowanie jak wyłaczam tryb eco.

 

Pozdrawiam

 

AreK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosujecie się w skrzyniach MT w TDI do zalecanej zmiany biegu? Mam wrażenie, że strasznie szybko zalecą zmiane przy dość niskich obrotach jak na diesla.

 

dopiero teraz przeczytałem twój post,a ostatnio też to zauważyłem. Ja to olewam bo komp każe zmieniać na wyższy bieg kiedy na obecnym jest ledwo 1200-1500 RPM. Trzeba samemu dobierać biegi bo pod górkę kazał mi wbić 6 no to silnik cierpiał i zredukowałem na 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto na razie na dotarciu, ale spalanie z trasy(nie autostrada) średnio 5,6 /100. Jazda spokojna. Pasek na laciu 235 18" .W mieście na odcinkach do 10 km to raczej nie zejdzie poniżej 7.

 

Maksymalne ŚREDNIE spalanie jakie udało mi się uzyskać. Ostatnio jeździłem tylko po mieście. A więc 100% miasto, tylko krótkie odcinki 3-4 km, tryb SPORT. To chyba mój rekord, jeśli chodzi o średnie spalanie w moim aucie.

20170117_075359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żony b6 1.9 tdi pali w mieście 6-6,3 dynamiczna jazda więc gdzie tutaj postęp ? i gdzie deklaracje producenta ??. B9 będzie palił 10l po mieście ???dokąd to wszystko zmierza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żony b6 1.9 tdi pali w mieście 6-6,3 dynamiczna jazda więc gdzie tutaj postęp ? i gdzie deklaracje producenta ??. B9 będzie palił 10l po mieście ???dokąd to wszystko zmierza ....

Porównujmy podobne silniki. Ja poprzednio jeździłem B6 2.0 TDI 140 KM i spalanie w takich warunkach miałem o 0.5 litra większe niż w B8 2.0 TDI 150 KM.

 

 

Natomiast Tiguan II 1.4 TSI 150 KM -(podobna masa jak B8) - 100% miasto, również 3-4 km odcinki:

20170206_235953.jpg

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żony b6 1.9 tdi pali w mieście 6-6,3 dynamiczna jazda więc gdzie tutaj postęp ? i gdzie deklaracje producenta ??. B9 będzie palił 10l po mieście ???dokąd to wszystko zmierza ....

 

jak 6 litrow jak w ksiazka mowi 7,5 litra mi najmniej pali 8,5 silnik bls 105 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja narzekam na Honde Accord 2.0 150 km benz, a spala mi 10-11 po mieście mierzone realnie bo nie mam komputera i nie jest to jazda eko.]

 

jak 6 litrow jak w ksiazka mowi 7,5 litra mi najmniej pali 8,5 silnik bls 105 km

Nie wiem, tak wychodzi i się zgadza z tym co się zaleje, 5,5 na trasie wychodzi średnie (nie autostrada), w mieście maksymalnie było 6,5-6,8 ,a auto użytkowane na odcinkach w mieście 4-6 km bez korków.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja 10-11l to mam max w benzyniaku 2.0 w Hondzie, dynamiczna jazda ale nie kręcenie non stoper na obroty tylko chodzi mi o jazdę nieemerycką ,jak niektórzy się toczą 40/h. Zrobię zdjęcie ale b6 nigdy nie przekroczył nam 7 l/100, oczywiście jest po dużym przeglądzie ale nie po remoncie silnika. Przedtem palił z litr więcej. Musisz mieć już coś nie tak... bo nasz od zawsze mało palił i na pełnym baku zasięg pokazuje 1200 km .Jechaliśmy do Zakopca to cały czas spalanie średnia 5.3-5.5 ale bez szaleństw jednak pojeździliśmy trochę po górkach i mrozy były po -20. Super auto zawsze odpala bez problemu, opłaca się remontować i jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie miasto i jak codziennie się jeździ czy w korkach czy jest luz. Ale są to Katowice więc nie małe miasto, cały czas się hamuje, dużo świateł, Stopów itd. .Dynamiczna, a zapier.... to dwie różne sprawy bo widzę też takich co gonią autami do odcinki czy walą w zabudowanym po 80 swoimi bejcami. Tu chodzi o jazdę daleko od emeryckiej ale bez szaleństwa. Takie jest średnie i nigdy nie wyszło 7 czy 8, a czesto się trafi jakiś koreczek czy zator. Też wiele osób jest pod wrażeniem spalania tego passata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh powiem tak. u mnie 5 km do pracy i dziś pojechałem godzinę późnej niż normalnie - spalanie zamiast 10,5l to 9,5l. za to dziś 3 km w korku praktycznie non stop - spaanie 18 l/100... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie 17-stoletnia octavia 1.9 tdi zawsze paliła mi 5.5 po mieście,a teraz niby ekologia, a auta nawet te małe z o wiele mniejszymi pojemnościami palą tyle samo albo więcej.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trasa konin-Szelment- Suwałki

Na autostradzie w niedzielę 150 do 160 wyszło 7.6 do Warszawy

A cała trasa 6.1

Dziś na powrocie w nocy Tak samo 5.8

Cała trasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza trasa za miasto od przebiegu 800 km (silnik 1.4 125) - ok pól na pól drogi krajowe i ekspresowe/autostrady...

20170204_133349.jpg

20170128_152115.jpg

Po zatankowaniu do pełna wyszło że do tych wartości ok. 0,2l/100 trzeba by doliczyć...

Edytowane przez pdzieniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym bądź razie 17-stoletnia octavia 1.9 tdi zawsze paliła mi 5.5 po mieście,a teraz niby ekologia, a auta nawet te małe z o wiele mniejszymi pojemnościami palą tyle samo albo więcej.

szczerze - nie wierzę. też mam 1,9 tdi i nie ma szans żeby w mieście tyle spalił. 7 to MINIMUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności