Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z Was szklany dach? Zastanawiam się nad jego kupnem. Nie razi przez niego słońce?

 

Mam sedana. jak zaslonisz roletke nie razi i nie swieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od tego jest roleta :-)

 

No i właśnie tutaj jest jak dla mnie problem!

Też miałem zamówiony szklany dach, ale po oglądnięciu takiego samochodu z dachem zrezygnowałem.

Powodem było to, że roleta jest owszem, ale jak dla mnie zbyt przepuszczająca światło.

Tzn. Jest z dosyć, jak dla mnie powtarzam, cienkiego materiału i dodatkowo jasnego.

Słońce razić nie będzie, ale moje maluchy na tylnej kanapie by się nie wyspały przy takim doświetleniu.

Może sytuacja będzie inna w R-line z czarną podsufitką - materiał będzie czarny i będzie OK.

W jednym z poprzednich samochodów miałem przy szklanym dachu dwie rzeczy - roletę półprzepuszczalną (taką z drobnej siateczki), która pełniła funkcję osłonięcie przed oślepianiem słońca i drugą taką przesłonę, która dawała efekt pełnego dachu.

 

A tak na marginesie: Jak ja żałuję, że nie ma opcji samej podsufitki - brałbym bez zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam sedana. jak zaslonisz roletke nie razi i nie swieci.

 

Czy zasłona ma możliwość dowolnego położenia ? czyli czy można częściowo przesłonić dach?

Czy tylko dwa położenia: otwarta lub zamknięta ?

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zdecydowałbym sie jeszcze raz na to auto... hmm... chyba wolałbym dociułać 2-30 tys więcej i kopić coś z segmentu premium .. mam zrobione równe 10 tys

 

A co z segmentu premium w tej klasie kupiłbyś za 20 tys. zł więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrob fotke po tych zabiegach ;)

 

Fotki po zabiegach :)

[ATTACH=CONFIG]137204[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137202[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137203[/ATTACH]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy zasłona ma możliwość dowolnego położenia ? czyli czy można częściowo przesłonić dach?

Czy tylko dwa położenia: otwarta lub zamknięta ?

 

Zaslonka w sedanie jest ręczna wiec dowolnie. Nie otwiera sie z dachem razem wiem teoretycznie mozesz jechac z otwartym dachem i zaslonieta zasłonka. Jaki to sens , nie wiem :)

Edytowane przez piokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszlo :) a nie za ciemno tam w srodku? Folia poszla tez na tylna czesc dachu widze. A droga taka zabawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj macałem mojego Varianta. Jutro odbiór. Tak na szybko oglądałem auto jeszcze na placu zafoliowane ale żadnych uwag co do spasowania nie mam na razie. Błotniki ok, ześlepki spryskiwaczy ok. Jutro po odklejeniu i umyciu będę się na pewno bardziej przyglądał.

Co mnie natomiast bardzo pozytywnie zaskoczyło to brązowy środek. Filmy i zdjęcia nie oddają tego koloru dokładnie. Na żywo bardzo ładnie to wygląda i moim zdaniem pasuje do Tungstena. Kto z Łodzi i się waha czy zamówić w brązie to jutro po 14:30 odbieram auto na Niciarnianej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Na Niciarnianą mam z firmy rzut kamieniem (dosłownie :)) to może podjade moim ;) Będzie pierwszy spot B8 w Łodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ześlepki spryskiwaczy ok

Zazwyczaj nie są ok, po pierwszym użyciu. Popsikaj trochę i potem sprawdź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mnie natomiast bardzo pozytywnie zaskoczyło to brązowy środek.

Dasz radę parę zdjęć ze środka zrobić i wrzucić ?

Tak trochę w ciemno brązowy został zamówiony, ( miał być biały na początku )

no i nie wiem czego się spodziewać, a w sieci dużo zdjęć brązowego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdjęcia nie oddają tego koloru dokładnie. Też zamawiałem w ciemno bo nie ma takich aut pokazowych i po zdjęciach nawet te co Szylton wrzucał (ok 85 strony tego wątku) przez cały okres od zamówienia ( a było to 6 lutego ) miałem wątpliwości. Ale dziś jak wsiadłem to jestem zadowolony. Jutro wrzucę zdjęcia jak odbiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście w konfiguratorze nowego Tourana z silnikiem 2.0 TDI 150 KM. Ma katalizator SCR :)

Czyżby bez SCR nie spełniał norm emisji spalin? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba szukać tourana. Passat 150KM 4motion też ma SCR, ale z tego co pamiętam to od razu miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotki po zabiegach :)

[ATTACH=CONFIG]137204[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137202[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137203[/ATTACH]

 

 

Wygląda super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie wyszlo :) a nie za ciemno tam w srodku? Folia poszla tez na tylna czesc dachu widze. A droga taka zabawa?

 

Czarny dach był motywem a szyby wyszły przy okazji. Fabryczne przyciemnienie nadaje sie do d... wiec tak wyszło poszła folia 12% przepuszczalności. Czy jest ciemno ? Nie wnikam ja tam nie siedzę :) ale swiat widać, za to dziecku słońce oczu nie wypala. Czy drogo ? dach 300 tył 400 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje szybkie pytanie.

Przymierzam się do biTurbo z dodatkami.

Czy 9,1% rabatu od konfiguratora jest satysfakcjonujące, czy mam szanse walczyć dalej, jako osoba prywatna, gotówka.

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Zachar twierdził, że każdy B8 ma 3-strefową klimatyzację. To nie jest prawdą : ,

26 minuta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Dla rozwiania wątpliwości asystentów drogowych w w szczególności nowego pakietu drogowego plus. Wcześniej " stop & go " teraz "traffic jam assist" ot cała zmiana ale tylko w nazewnictwie. A lbo inaczej, po niemiecku stop & go po angielsku traffic...

 

https://www.youtube.com/watch?v=zH0CUybBowI

Edytowane przez tomasz19790907

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki. Zachar twierdził, że każdy B8 ma 3-strefową klimatyzację. To nie jest prawdą : ,

26 minuta

 

Na polskim rynku. Na innych potrafią być pozbawione trzeciej strefy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

 

Dla rozwiania wątpliwości asystentów drogowych w w szczególności nowego pakietu drogowego plus. Wcześniej " stop & go " teraz "traffic jam assist" ot cała zmiana ale tylko w nazewnictwie. A lbo inaczej, po niemiecku stop & go po angielsku traffic...

 

https://www.youtube.com/watch?v=zH0CUybBowI

A ja mysle ze to nie tak. Jezeli nazwali to pakiet drogowy plus, zrobili inny opis i zostal w ofercie "zwykly" pakiet drogowy to sie musza roznic. Mysle ze roznica moze polegac na tym ze nie trzeba po dluzszym zatrzymaniu "popychac" samochodu gazem albo guzikiem od tempomatu zeby ruszyl tylko zrobi to sam. Zobaczcie na stronie audi, w nowym audi a4 tak to by wygladalo na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności