Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mysle ze to nie tak. Jezeli nazwali to pakiet drogowy plus, zrobili inny opis i zostal w ofercie "zwykly" pakiet drogowy to sie musza roznic. Mysle ze roznica moze polegac na tym ze nie trzeba po dluzszym zatrzymaniu "popychac" samochodu gazem albo guzikiem od tempomatu zeby ruszyl tylko zrobi to sam. Zobaczcie na stronie audi, w nowym audi a4 tak to by wygladalo na filmie.

 

Zobaczcie sobie w niemieckim konfiguratorze tam jest to jasno opisane co znajduje się w pakiecie drogowym plus i po prostu "na żywca" jest to przeniesione do oferty na polski rynek szczegóły:

 

"Awaryjne Assist" Traffic Jam Assistant, "Ausparkassistent" i "Side Assist Plus" włącznie. "Lane Assist"

ACC Automatic Distance Control "Stop & Go", w tym. Ogranicznik prędkości

Dynamiczna regulacja wiązki głównej "Dynamic Light Assist"

Rozpoznawania pieszych

LED Światła mijania i drogowe, z wiązką światła do jazdy dziennej LED i reflektory doświetlające zakręty

Regulacja przednich reflektorów dynamiczna, dynamiczne światła doświetlające zakręty

Spryskiwacze reflektorów

System obserwacji środowiska "Front Assist", system hamowania awaryjnego City (dla automatycznej kontroli odległości ACC do 160 km / h)

 

Podobnie jest w przypadku pakietu siedzeń

Nie mogę jedynie zauważyć 3-kolorowego oświetlenia ambiente w niemieckim konfiguratorze...

Edytowane przez gromchester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle ze to nie tak. Jezeli nazwali to pakiet drogowy plus, zrobili inny opis i zostal w ofercie "zwykly" pakiet drogowy to sie musza roznic. Mysle ze roznica moze polegac na tym ze nie trzeba po dluzszym zatrzymaniu "popychac" samochodu gazem albo guzikiem od tempomatu zeby ruszyl tylko zrobi to sam. Zobaczcie na stronie audi, w nowym audi a4 tak to by wygladalo na filmie.

 

 

Sam nie ruszy nigdy ponieważ

 

Stajesz przed rondem jako drugi samochód, pierwszy rusza bo zrobiło się miejsce, ty się zagapiasz a passat rusza sam. Miejsca niestety niema. To opis mojego doświadczenia z testowania tego sysytemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam nie ruszy nigdy ponieważ

 

Stajesz przed rondem jako drugi samochód, pierwszy rusza bo zrobiło się miejsce, ty się zagapiasz a passat rusza sam. Miejsca niestety niema. To opis mojego doświadczenia z testowania tego sysytemu.

 

Jeśli samochód kontroluje pasy, to przed skrzyżowaniem a tym bardziej przed rondem się zorientuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli samochód kontroluje pasy, to przed skrzyżowaniem a tym bardziej przed rondem się zorientuje ;)

Myślę, że jednak trochę przeceniacie możliwości seryjnego samochodu. To nie prototyp google'a za 100 milionów, tylko wielkoseryjny wóz, gdzie koszty mają znaczenie. Systemy asystujące mogą być zwodnicze, o czym miałem ostatnio okazję się przekonać - ostatnio spotkałem na Wisłostradzie pana w nowym Passacie, który jechał na autopilocie w korku (tak na marginesie - strasznie blisko krawężnika, max. 5 cm), czytając gazetę na kierownicy. Na światłach jednak samochód poprzedzający przejechał na żółtym, a Passat już zdecydowanie na czerwonym - ewidentna sytuacja mandatowa, gdyby nasi dzielni policjanci nie byli zajęci walką z przekraczającymi prędkość w lesie za miastem. Nie wspominając o możliwości kolizji czy wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już to przerabialiśmy na forum. Asystent korka składa się z dwóch systemów: Lane Assist i ACC. Kamera Lane Assist pilnuje żeby auto trzymało się w liniach (jeśli je widzi), ACC trzyma odpowiedni dystans od poprzedzającego samochodu. Tyle, żadnej dodatkowej filozofii. Kamera nie rozpoznaje znaków poprzecznych na jezdni, więc nie zatrzyma nam się na "trójkącikach" albo linii STOP przed skrzyżowaniem/rondem.

Ja osobiście używam zubożonego asystenta jazdy w korku używając do tego tylko ACC, muszę co prawda sterować kierownicą ale stopy odpoczywają. Oczywiście trzeba wszystko kontrolować i choćby jedną rękę trzymać na kierownicy, żeby system nie zaczął alarmować, ale nie jest to autonomiczny samochód Google, jak to kolega wcześniej ujął. W nowym Audi A7 ma być asystent autonomicznej jazdy autostradowej, który będzie też potrafił wyprzedzać, ale to jest auto za pół bańki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]137252[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137253[/ATTACH]

 

moj passat bedzie mial dzisiaj przeglad zerowy dwa zdjatka jeszcze zapakowanego autka przed przegladem.

 

 

tutaj fotki w trakcie przegladu zerowego

[ATTACH=CONFIG]137256[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137254[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137255[/ATTACH]

 

odbior w poniedzialek po poludniu wiec wiecej fotek w nastepnym tygodniu

Edytowane przez kotisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te nowe zegary sa w pionie pewnie po to zeby kurz tak nie osiadał przez to mniej zarysowań.... Czy te zegary da za jakas szybka czy bezpośrednio LCD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]137252[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137253[/ATTACH]

 

moj passat bedzie mial dzisiaj przeglad zerowy dwa zdjatka jeszcze zapakowanego autka przed przegladem.

 

 

tutaj fotki w trakcie przegladu zerowego

[ATTACH=CONFIG]137256[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137254[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137255[/ATTACH]

 

odbior w poniedzialek po poludniu wiec wiecej fotek w nastepnym tygodniu

 

 

Super!! Strasznie mi się podobają sedany! I to w ciemnych kolorach.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezpośrednio wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać ale jeden z kolegów pisał, że jego passacik ma być wyprodukowany 41 tygodniu. Chciałem się dowiedzec czy dotrzymali terminu? I czy coś kolega wie o transporcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o 41 tygodniu, ale nie mam żadnych wieści. Czekam cierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dotycząca pakietu Easy Open w Variancie. Wraz z otwieraniem bagażnika automatycznie zwalniają się zaczepy od rolety i roleta zwija sie do połowy. Można wyłączyć w ustawieniach samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport z akcji naprawy krzywej ramki w oknie kierowcy

 

Pacjent - B8 z krzywą ramką górną drzwi kierowcy

Miejsce Akcji - Aglomeracja Warszawy wschodni brzeg

Czas akcji - nudne piątkowe popołudnie

 

W chwilach nudy postanowiłem zareklamować odstającą od nowości ramkę górną u drzwi kierowcy powodującą gwizdy jak w Polonezie.

 

ASO 1 - My nie mamy warsztatu blacharskiego i nie możemy Panu pomóc, dziękuje do widzenia. Nawet nie obejrzał pacjenta ...czas wizyty 2 minuty, OK prosto z mostu w końcu piątek.

 

ASO 2 - WYskoczył gość a aparatem w celu zrobienia zdjęc, myslę sobie WOW, po zobaczeniu...zapraszamy w środę, samochód muśi zostać na 3 godziny gdyż musimy ustalic przyczyne powstania problemu, następnie zamówimy nowa ramkę i zaprosimy Pana ponownie na wymianę.... zero reakcji na prośby aby ktoś z mechaników to zobaczył i ocenił jak można klientowi pomóc. za to zaczał zwalać problem na wszystkich świętych włącznie z.....uzytkownikiem!!!! Czas wizyty 25 minut

 

ASO 3 - Po obejrzeniu -> zapraszam do naszego warsztatu blacharskiego , tam prosto i po prawej, w międzyczasie powiadomie że pan przyjedzie.

Dojechałem i.... Dzień dobry poprosze kluczyki i zapraszam na sofę. po 5 minutach..... Prosze oto kluczyki, poprawiliśmy mocowanie, wykonałem jazdę próbna i nic nie szumi i gwiżdze już. Zapraszam do samochodu w celu sprawdzenia. SZOK i do tej pory nie kumam kuźwa, ASO VW i takie rozbieżne metody...

 

Życzę wszystkim trafiania do ASO 3 :)

Edytowane przez piokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pochwal ktore to ASO :)

 

daleko posunięta asertywność nie pozwoliła mi na posługiwanie się nazwami :) Może to przypadek ale w tym wypadku akurat wykazał się szybkością naprawy ASO na Radzymińskiej, co nie oznacza, że ich polecam gdyż nie mam doświadczenia z VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek
Myślę, że jednak trochę przeceniacie możliwości seryjnego samochodu. To nie prototyp google'a za 100 milionów, tylko wielkoseryjny wóz, gdzie koszty mają znaczenie. Systemy asystujące mogą być zwodnicze, o czym miałem ostatnio okazję się przekonać - ostatnio spotkałem na Wisłostradzie pana w nowym Passacie, który jechał na autopilocie w korku (tak na marginesie - strasznie blisko krawężnika, max. 5 cm), czytając gazetę na kierownicy. Na światłach jednak samochód poprzedzający przejechał na żółtym, a Passat już zdecydowanie na czerwonym - ewidentna sytuacja mandatowa, gdyby nasi dzielni policjanci nie byli zajęci walką z przekraczającymi prędkość w lesie za miastem. Nie wspominając o możliwości kolizji czy wypadku.

Jak dobrze wspomniałeś- to systemy ASYSTUJĄCE.

To nie autopilot, ale nawet i przy takich systemach w lotnictwie kapitan nie czyta gazety, no chyba, że drugi pilot akurat operuje sterami ;)

 

W nowym Audi A7 ma być asystent autonomicznej jazdy autostradowej, który będzie też potrafił wyprzedzać, ale to jest auto za pół bańki.

Ciekawe na ile to będzie sprawne- przecież musi badać 4 ciągi, a tak naprawdę to i 5. Jednak raczej biorąc pod uwagę moje przygody z autami to system zły nie będzie, a w dziwnych sytuacjach zacznie piszczeć i się wyłączy.

 

Ciekawostka dotycząca pakietu Easy Open w Variancie. Wraz z otwieraniem bagażnika automatycznie zwalniają się zaczepy od rolety i roleta zwija sie do połowy. Można wyłączyć w ustawieniach samochodu

A to ciekawe, nie widziałem tego w innych autach.

 

 

A teraz moje pytanie- jak się wam sprawuje po większym przebiegu passat? Jest już jakiś rok, więc pewnie nie jeden ma już kilkadziesiąt przejechane.

Planuję zakup kilku na firmę i ciekawi mnie jak wygląda porównanie z innymi autami w tej cenie- spalanie, komfort jazdy i pewien prestiż.

Z kilkoma innymi firmami trwały rozmowy, ceny się kształtują różnie, jednak zależy nam na tym, aby pracownik nie musiał po jeździe z np. Gdańska do Krakowa brać weekend wolnego a następnego dnia normalnie pracować i wiadomo- żeby nie paliło to jak smok.

Czy środek skrzypi i czy jest to zależne od wersji?

Mamy kilka B7 w jednej z najlepszych wersji i tam wnętrze wygląda mimo upływu tysięcy kilometrów dobrze, jednak do wnętrza topowych marek brakuje mu trochę.

Na mnie spoczęła decyzja wyboru i się nadal waham. Chciałbym, aby moi niebezpośredni podwładni mięli jak najlepsze warunki pracy, bo w końcu trochę tymi autami jeździć będą i nadal nie wiem czy wybrać tańsze audi czy szukać w volkswagena czy u mazdy lub forda.

Zastanawia mnie tylko polityka rabatowa VW, która wcale tak lukratywna nie jest, mimo o wiele niższego prestiżu niż wśród wielu innych marek. I nie mówię tutaj o zakupie aut do małej floty 3 aut, tylko o większej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raport z akcji naprawy krzywej ramki w oknie kierowcy

 

Pacjent - B8 z krzywą ramką górną drzwi kierowcy

Miejsce Akcji - Aglomeracja Warszawy wschodni brzeg

Czas akcji - nudne piątkowe popołudnie

 

W chwilach nudy postanowiłem zareklamować odstającą od nowości ramkę górną u drzwi kierowcy powodującą gwizdy jak w Polonezie.

 

ASO 1 - My nie mamy warsztatu blacharskiego i nie możemy Panu pomóc, dziękuje do widzenia. Nawet nie obejrzał pacjenta ...czas wizyty 2 minuty, OK prosto z mostu w końcu piątek.

 

ASO 2 - WYskoczył gość a aparatem w celu zrobienia zdjęc, myslę sobie WOW, po zobaczeniu...zapraszamy w środę, samochód muśi zostać na 3 godziny gdyż musimy ustalic przyczyne powstania problemu, następnie zamówimy nowa ramkę i zaprosimy Pana ponownie na wymianę.... zero reakcji na prośby aby ktoś z mechaników to zobaczył i ocenił jak można klientowi pomóc. za to zaczał zwalać problem na wszystkich świętych włącznie z.....uzytkownikiem!!!! Czas wizyty 25 minut

 

ASO 3 - Po obejrzeniu -> zapraszam do naszego warsztatu blacharskiego , tam prosto i po prawej, w międzyczasie powiadomie że pan przyjedzie.

Dojechałem i.... Dzień dobry poprosze kluczyki i zapraszam na sofę. po 5 minutach..... Prosze oto kluczyki, poprawiliśmy mocowanie, wykonałem jazdę próbna i nic nie szumi i gwiżdze już. Zapraszam do samochodu w celu sprawdzenia. SZOK i do tej pory nie kumam kuźwa, ASO VW i takie rozbieżne metody...

 

Życzę wszystkim trafiania do ASO 3 :)

 

Czy moglbys dokladniej wyjasnic o jaka to ramke chodzi? Sporo osob, w tym ja, narzeka na swisty powietrza przy wiekszych predkosciach... Moze jest na to proste antidotum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moglbys dokladniej wyjasnic o jaka to ramke chodzi? Sporo osob, w tym ja, narzeka na swisty powietrza przy wiekszych predkosciach... Moze jest na to proste antidotum?

 

Obrazek najlepiej to przedstawia. chodzi o to ze ta ramka odstawała od szyby za tym zagięciu .

[ATTACH=CONFIG]137271[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek

Strasznie dużo problemów macie, po lekturze tego forum uświadamiam sobie coraz bardziej, że chyba firma, w której pracuje nie weźmie tego auta dla ludu.

Jeśli te samochody wychodzą z fabryki ze źle spasowanymi elementami to znaczy, że kontrola jakości tam nie istnieje. Skoro nawet blachy, którą widać na pierwszy rzut oka nie oceniają, to kto wie co się dzieje wew. auta...

Tym bardziej, że w swojej klasie passat jest najdroższy i dość blisko plasuje się do segmentu aut pokroju mercedesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności