Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

2 090 Ambiente Plus.

 

Jutro wrzucę resztę cen.

 

A kiedy wchodzi ten nowy cennik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kiedy wchodzi ten nowy cennik ?

 

Chyba od dziś lub jutra. Nie wiem kiedy będzie zawieszony na stronie WWW, ale dealerzy już go mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System "Head-up Display" - 2270

Pakiet Oświetlenie Ambient Plus - 2090

Pakiet Drogowy Plus - 5350

Pakiet Siedzenia 2 - 5330

Pakiet stylistyczny R-Line Exterieur i Interieur <dla samochodów z automatyczną skrzynią biegów DSG> - 10590

Pakiet stylistyczny R-Line Exterieur i Interieur <dla samochodów z manualną skrzynią biegów> - 10170

 

Zastanawiam się czy ktoś z Was wie o co chodzi z pakietami siedzeń... stara opcja była z regulacją w 12 kierunkach a teraz jest 14 czy ktoś z Was jest w stanie przestawić graficznie te kierunki ?

Pakiet 2 jest tańszy od 1 ale z tego co widzę jest bez wentylowanych foteli więc jak je dodamy dodatkowo to będzie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie nie przedstawię ale różnica między 12 kierunkowa a 14 kierunkowa polega tym ze w 12 kierunkowej nie masz wysuwanego podparcia siedziska pod uda (to są właśnie te dwa brakujące kierunki - do przodu i do tyłu) spowodowane jest to według mnie właśnie wentylacja foteli i ide o zakład ze nie będzie można zamówić pakietu z 14 kierunkowa regulacja plus osobno wentylację.

Jutro z rana ma się mój Pasek pojawić w salonie to mogę zrobić zjdecia plus opisać jak wygląda ten stary pakiet siedzenia z 12 kierunkowa regulacja i wentylacją.

 

EDIT: Tak się zastanawiałem jak to może być z tymi 14 kierunkami i wyszło mi ze jest to: cały fotel przód-tył (2 kierunki) pochylenie oparcia (2 kierunki) wysokość fotela gora -dół (2 kierunki), wysokość przedniej części siedziska gora-dół (2 kierunki), wysuwane przedniej części siedziska przod-tył ( 2 kierunki) i regulacja odcinka lędźwiowego przód-tył oraz góra-dół (4 kierunki). Razem 14.

Edytowane przez Sidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Graficznie nie przedstawię ale różnica między 12 kierunkowa a 14 kierunkowa polega tym ze w 12 kierunkowej nie masz wysuwanego podparcia siedziska pod uda (to są właśnie te dwa brakujące kierunki - do przodu i do tyłu) spowodowane jest to według mnie właśnie wentylacja foteli i ide o zakład ze nie będzie można zamówić pakietu z 14 kierunkowa regulacja plus osobno wentylację.

Jutro z rana ma się mój Pasek pojawić w salonie to mogę zrobić zjdecia plus opisać jak wygląda ten stary pakiet siedzenia z 12 kierunkowa regulacja i wentylacją.

 

EDIT: Tak się zastanawiałem jak to może być z tymi 14 kierunkami i wyszło mi ze jest to: cały fotel przód-tył (2 kierunki) pochylenie oparcia (2 kierunki) wysokość fotela gora -dół (2 kierunki), wysokość przedniej części siedziska gora-dół (2 kierunki), wysuwane przedniej części siedziska przod-tył ( 2 kierunki) i regulacja odcinka lędźwiowego przód-tył oraz góra-dół (4 kierunki). Razem 14.

 

Moim zdaniem liczony jest zagłówek jak 4 kierunki , a nie lędźwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jesteście zadowoleni ze swoich aut?

 

tak

 

choć po czasie dodałbym parę opcjiv....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie ja nie wierzę w upadek i wyczekiwanie na rozwój sytuacji nie ma wg mnie żadnego sensu.

I dlatego też nie biorę takiej katastroficznej wizji do bani. Jedyne co może mnie zaskoczyć to dłuższe oczekiwanie na TSI w związku z paniką pewnej grupy ludzi nie rozumiejących tego zamieszania z dieslami, którzy być może postanowią zamienić TDI na TSI. Ale to tylko takie moje śmieszne rozważania. Samo oczekiwanie na zamówienie B8 związane jest wyłącznie z oficjalną prezentacją nowych opcji w cenniku. Wciąż po cichu liczę na te szyby podwójne.

 

 

ide o zakład ze nie będzie można zamówić pakietu z 14 kierunkowa regulacja plus osobno wentylację

Tak jest. Nowy pakiet z siedzeniami będzie do alcantary lub gładkiej skóry niewentylowanej. Taki pakiet jest dostępny w DE i innych krajach.

 

 

Pytanie do posiadaczy zestawu telefonicznego Comfort. Czy to prawda, że nie można go skonfigurować z Discovery Pro? Z DP tylko zestaw Premium, a zestaw Comfort tylko z Discovery Media? Wziąłbym Comfort wyłącznie ze względu na półeczkę, ale z kolei nie chcę rezygnować z DP. Poza tym podobno zestaw Premium pracuje z telefonami obsługującymi protokół rSAP (tryb zdalnej karty SIM), a to wymusza zastosowanie tylko niektórych modeli telefonów. Mam teraz w taki problem w B6. Zestaw Premium nie dogaduje się po rSAP z większością telefonów. Na szczęście znalazłem taki smartfon (LG G3) który spełniał moje oczekiwania i jednocześnie zaskoczył z zestawem Premium w B6. Kolega r1u0d2y pisał, że u niego zestaw Premium w B6 pracował w dwóch trybach czyli jako rSAP korzystający z anteny samochodowej i w drugim wariancie jako zwykły zestaw głośnomówiący. To bodajże po zmianie sterownika bo u mnie żadnej takiej podwójnej opcji nie widzę (tylko rSAP). Pytam o to żeby uniknąć niespodzianki przy wyborze zestawu w B8, a poza tym obecny B6 jeszcze zostaje jako drugie auto w rodzinie.

 

Znowu się rozpisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Też tak obstawiałem, że to może być podparcie siedziska i faktycznie jak nie da się domówić wentylacji to chyba zostanę przy starym pakiecie.

No chyba że jest tak jak pisze Jarosław jest jeszcze regulowany zagłówek ale chyba raczej osoby co mają w tej chwili 12 kierunków to nie mają regulacji zagłówka..

 

 

Graficznie nie przedstawię ale różnica między 12 kierunkowa a 14 kierunkowa polega tym ze w 12 kierunkowej nie masz wysuwanego podparcia siedziska pod uda (to są właśnie te dwa brakujące kierunki - do przodu i do tyłu) spowodowane jest to według mnie właśnie wentylacja foteli i ide o zakład ze nie będzie można zamówić pakietu z 14 kierunkowa regulacja plus osobno wentylację.

Jutro z rana ma się mój Pasek pojawić w salonie to mogę zrobić zjdecia plus opisać jak wygląda ten stary pakiet siedzenia z 12 kierunkowa regulacja i wentylacją.

 

EDIT: Tak się zastanawiałem jak to może być z tymi 14 kierunkami i wyszło mi ze jest to: cały fotel przód-tył (2 kierunki) pochylenie oparcia (2 kierunki) wysokość fotela gora -dół (2 kierunki), wysokość przedniej części siedziska gora-dół (2 kierunki), wysuwane przedniej części siedziska przod-tył ( 2 kierunki) i regulacja odcinka lędźwiowego przód-tył oraz góra-dół (4 kierunki). Razem 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was szklany dach? Zastanawiam się nad jego kupnem. Nie razi przez niego słońce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem liczony jest zagłówek jak 4 kierunki , a nie lędźwie :)

 

W opisie pakietu jest elektryczna regulacja w 14 kierunkach. Zagłówek jest ręcznie regulowany wiec dalej obstawiam lędźwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opisie pakietu jest elektryczna regulacja w 14 kierunkach. Zagłówek jest ręcznie regulowany wiec dalej obstawiam lędźwie :)

 

Jeśli jest w pełni elektryczna ( i na podudzie ) to zwracam honor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Drogowy - 4830zł

Pakiet Drogowy Plus - 5350zł

Różnica 520zł, czyli w Drogowym może być realna jedynie aktywacja dodatkowych opcji lub ewentualnie jeszcze inny soft żeby zrobić z tego Drogowy Plus. Podobno można też bez żadnych dodatków aktywować kompem elektroniczną szperę XDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś z Was szklany dach? Zastanawiam się nad jego kupnem. Nie razi przez niego słońce?

 

od tego jest roleta :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dlatego też nie biorę takiej katastroficznej wizji do bani. Jedyne co może mnie zaskoczyć to dłuższe oczekiwanie na TSI w związku z paniką pewnej grupy ludzi nie rozumiejących tego zamieszania z dieslami, którzy być może postanowią zamienić TDI na TSI. Ale to tylko takie moje śmieszne rozważania. Samo oczekiwanie na zamówienie B8 związane jest wyłącznie z oficjalną prezentacją nowych opcji w cenniku. Wciąż po cichu liczę na te szyby podwójne.

 

 

 

Tak jest. Nowy pakiet z siedzeniami będzie do alcantary lub gładkiej skóry niewentylowanej. Taki pakiet jest dostępny w DE i innych krajach.

 

 

Pytanie do posiadaczy zestawu telefonicznego Comfort. Czy to prawda, że nie można go skonfigurować z Discovery Pro? Z DP tylko zestaw Premium, a zestaw Comfort tylko z Discovery Media? Wziąłbym Comfort wyłącznie ze względu na półeczkę, ale z kolei nie chcę rezygnować z DP. Poza tym podobno zestaw Premium pracuje z telefonami obsługującymi protokół rSAP (tryb zdalnej karty SIM), a to wymusza zastosowanie tylko niektórych modeli telefonów. Mam teraz w taki problem w B6. Zestaw Premium nie dogaduje się po rSAP z większością telefonów. Na szczęście znalazłem taki smartfon (LG G3) który spełniał moje oczekiwania i jednocześnie zaskoczył z zestawem Premium w B6. Kolega r1u0d2y pisał, że u niego zestaw Premium w B6 pracował w dwóch trybach czyli jako rSAP korzystający z anteny samochodowej i w drugim wariancie jako zwykły zestaw głośnomówiący. To bodajże po zmianie sterownika bo u mnie żadnej takiej podwójnej opcji nie widzę (tylko rSAP). Pytam o to żeby uniknąć niespodzianki przy wyborze zestawu w B8, a poza tym obecny B6 jeszcze zostaje jako drugie auto w rodzinie.

 

Znowu się rozpisałem.

 

Tak, ja w B6 wymieniłem sterownik i mogłem korzystać z 2 trybów: Premium(rSAP) i normalny (jako zestaw słuchawkowy). Do tej pory wszystkie telefony działają z nim (S6, LG G3, iPhone...)

W B8 mam premium, ale korzystał z tego normalnego trybu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko. Czy jesteście zadowoleni ze swoich aut?

 

ja mam mieszane uczucia... mechanicznie i technicznie autko jest super... wręcz kosmos... za to reklamowana jakość wykończenia na poziomie aut premium to porażka.... dobijają mnie te niuanse... naprawiany prawy spryskiwacz reflektora, po jednokrotnym użyciu "wrócił" do pozycji sprzed naprawy (0,5 cm poniższej linii zderzaka..)

trzaski i skrzypienia z drzwi na nierównościach i przyspieszaniu-hamowaniu.... głównie słupek b koło kierowcy.... najgorsze jest to ze skrzypi i trzeszczy koło ucha... a to dobija...

czy zdecydowałbym sie jeszcze raz na to auto... hmm... chyba wolałbym dociułać 2-30 tys więcej i kopić coś z segmentu premium .. mam zrobione równe 10 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raz pierwszy!

Ma ktoś potwierdzony termin produkcji na B8 (sedan, hl, 1.4 m6, +nivelles+biznes+alarm+lusterka, pure white)?

Ewentualnie może mi powiedzieć jaki jest czas oczekiwania (zamówienie w przyszłym tygodniu)?

Pozdrawiam, Spy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, po raz pierwszy!

Ma ktoś potwierdzony termin produkcji na B8 (sedan, hl, 1.4 m6, +nivelles+biznes+alarm+lusterka, pure white)?

Ewentualnie może mi powiedzieć jaki jest czas oczekiwania (zamówienie w przyszłym tygodniu)?

Pozdrawiam, Spy.

 

Marzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marzec.

 

No i teraz mam dwie sprzeczne informacje od dwóch dealerów Wro:

Jeden podaje termin: marzec 2016, drugi: 47-49 tydzień br., tj. grudzień 2015.

Jak to zweryfikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i teraz mam dwie sprzeczne informacje od dwóch dealerów Wro:

Jeden podaje termin: marzec 2016, drugi: 47-49 tydzień br., tj. grudzień 2015.

Jak to zweryfikować?

 

Może ma akurat zamówiony taki jak chcesz? Ja zamawiałem w lipcu i właśnie mi przesunęli produkcje z 46 na 48 tydzień. Nie wierze że można teraz zamówić i mieć jeszcze w tym roku, ale sprzedawca różne rzeczy opowiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności