Skocz do zawartości
sergiusz-

Instrukcja wymiany klocków hamulcowych (nie tylko przednich) Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

ja użyłem "własnego" przyżądu do wymiany tylnych klocków:

 

jako tool do obracania tłoczka użyłem klucza do zakręcania tarczy na szlifierce kątowej boscha (pasuje idealnie w wyżłobienia w tłoczku), a narzędzie do "wkręcania" wykonałem sobie sam: przewierciłem stary klocek i włożyłem tam długą śrubę M10 + kontrę w postaci nakrętki.

 

I kręciłem na przemian - tłoczkiem o 180stopni, a następnie skręcałem przygotowanym "przyrządem". Poszło w miarę gładko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow.

Wymiana tarcz i klockow z tylu to pryszcz oprocz wciskania tloczka bez przyrzadu- galerka.Przod tez no problem procz tloczka!

A jak jest z regeneracja zapieczonego tloczka( oslona przeciwpylowa w strzepach- jak ja wymienic? jak wyjac tloczek???oraz jak wymienic gumke;)???

pozdrowienia

aczapor

Edytowane przez Duży
usunąłem 2 identyczne posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się do temat, otóż czeka mnie wymiana tarcz i klocków z tyłu w moim Pasku (1.9 Tdi, 90km, 1997)i mam pytanie odnośnie tarczy jak ją ściągnąć z piasty?? Pomożcie

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz kolo jarzmo zacisku i sciagasz tarcz z piasty to tak jak z przodu ta sama operacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki Rafał. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy w przednich zaciskach mieliscie blaszki do klocków które nakłada sie na klocki zeby zniwelowały ta luke pomiedzy jarzmem a klockami ? nie mylic z blaszka ktora jest dolaczona do 1 z klockow, ktora wchodzi w tloczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych blaszek, ani w zestawie ani osobno. Producent nie przewidział żadnych blaszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnych blaszek, ani w zestawie ani osobno. Producent nie przewidział żadnych blaszek.

 

To powiedz mi kolego sympatyczny co mi moze walic w prawym kole jak jade po nierownosciach, strasznei sie cos trzaska a jak nacisne hamulec to ustaje( bynajmniej tak mi sie wydaje) skoro zawieszenie bylo robione, na stacji diagnostycznej tez bylem i twierdza ze to wlasnie ten luz pomiedzy klockiem a zaciskiem i powodem tego jest brak blaszki..........

 

a jesli nie to moze te druty moga miec cos wspolnego z tym ze jest ten halas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na stacji diagnostycznej tez bylem i twierdza ze to wlasnie ten luz pomiedzy klockiem a zaciskiem i powodem tego jest brak blaszki..........

Nie prawda, tam nigdy nie było żadnych blaszek (nie wierz w to co mówią na stacji diagnostycznej, bo często nie maja pojęcia o niektórych rzeczach). Powodem stukania jest albo wyrobione jarzmo zacisku, albo brak, ewentualnie odkształcony właśnie ten drut o którym wspomniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szumilek

witam

wymiana klocków tył to banał tylko trzeba mieć minimalne pojęcie tego co się robi.

 

A WIĘC WCZORAJ WYMIENIŁEM KLOCKI Z TYŁU I MAM TAKI PROBLEM JAK BRAK HAMULCA RĘCZNEGO JAK WCISNĘ HAMULEC NOŻNY NA MAXA TO ABS DZIAŁA NA WSZYSTKIE 4 KOŁA CZYLI NIE JEST ZAPOWIETRZONY A JAK ZACIĄGAM RĘCZNY TO LEKKO HAMUJE. A WIĘC CZY MUSZĘ PODCIĄGAĆ RĘCZNY JAK TAK TO JAK TO SIĘ ROBI I GDZIE

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno komuś sie przyda u siebie robilem w b5 to bez problemu w 46 to samo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. po wymianie tarcz i klockow hamulcowych oraz po odpowietrzeniu układu zapala mi sie podczas jazdy (z minimalna predkością 100 km/h) kontrolka układu hamulcowego i ABS - mechanik twierdzil ze nie dotykał czujników ABS. znajomy z pracy mowil ze moze to być wina łożyska magnetycznego. czy ktoś mi pomoże w tej kwesti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich pomóżcie od jakiegos czasu stuka mi cos w prawym przednim kole myslalem ze moze klocki ale to napewno nie to. slychac stukanie (tarcie) przy małych prędkościach. gdy wcisne hamulec to też nie słychać pomóżcie co to jest???????

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A może łożysko się kończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może łożysko się kończy?
lozysko nie stuka tylko huczy !

podjedz pod dom podnies auto i sciagnij kolo szukaj luznych elementow moze masz juz koniec klocka i goni ci podczas jazdy jesli dzieje sie tak gdy nie hamujesz a jak nacisniesz hampel to prawdopodobnie to cos w ukladzie tylko nie koniecznie ! musisz szukac sam bo nikt nie pomoze ci na odleglosc moze to tez byc element zawieszenia ale na poczatek poszukaj luznych elementow ktore moga stukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie koledzy czy kotrykolwiek z was stosowal paste motazowa przy wymianie klockow tak jak pokazane na rys7 post 1. lub jak jest pokazane tutaj

step 14 (przod) lub step 6 (tyl).

wymienilem klocki z tylu wczoraj i jest OK ale nie daje mi to jakos spokoju. wie ktos moze jak robia w warsztatach??

dodam ponadto ze taka paste mozna kupic na

alledrogo badz ebay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak zgubię sprężynę oznaczoną na w/w linku "Step 2:

Take the tension spring off" to klocek na wybojach i kostce będzie strasznie hałasował?

Muszę sprawdzić czy ją mam, ale z lewej strony klocek lata sobie w obejmie... nie zwróciłem uwagi ale chyba nie mam sprężyny. Proszę o pomoc. PS. Czy kupię taką i gdzie(chodzi o czas)?

:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna na pewno jest dostępna w InterCarsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuję za odpowiedź. Niestety mam system Lucas i to na klockach są sprężyny, które zresztą przegniły. Klocki jak nowe a sprężyny lipa. Może zanituje od jakichś starych, czy jest jakiś inny patent.

Edytowane przez kolski
mam system Lucas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności