Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne po modyfikacji wsadu to i pewnie może się pojawić pokemon puszczający oko, zamiast standardowego Welcome.

 

:D

az tak wiele to nie musze wiedziec :D

 

wracajac do inspekcji.

Edytujac eprom w licznikach serii 3B0 920 xxx mozna ustawic dowolne wartosci.( 0 - 65535 :D ) Moze da sie i VAGiem ale nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edytujac eprom w licznikach serii 3B0 920 xxx mozna ustawic dowolne wartosci.( 0 - 65535 )

Jakiemu zakresowi przeglądów to odpowiada?

Moze da sie i VAGiem ale nie sprawdzałem.

Nie, VAG jest uparty, przyjmuje 15 tyś. oraz Long Life, czyli 30 tyś, nic mniej, nic więcej. Mówię tutaj o zmianie w Instruments.

Jak możesz, to podaj adres komórek, gdzie siedzą te wartości, chętnie poeksperymentuje... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz, to podaj adres komórek, gdzie siedzą te wartości, chętnie poeksperymentuje...

 

To wiedza tajemna wiec na PW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wiedza tajemna wiec na PW :D

Thanks, już studiuję... ;):padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wiedza tajemna wiec na PW

Byłbym chętny, jeśli to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a czy komuś z Was udało się już wykminić jak zrobić automagiczny ;) tacho test przy każdym przekręceniu kluczyka w stacyjce z pozycji off na zapłon? jakiś progress w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego możesz napisać jak to ustawić jak nie tu to napisz na PW

 

model passata b5 3b 1.9tdi 90km 97'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego możesz napisać jak to ustawić jak nie tu to napisz na PW

 

model passata b5 3b 1.9tdi 90km 97'

 

nie bawiłem sie licznikiem bez can. ale patrzac tylko na wsad to niewydaje mi sie zeby było to mozliwe. napewno dane odpowiedzialne za to sa w innych komórkach a jak juz wspomnialem nie bawie sie licznikami bez can.przykro mi. napisz sobie na kartce i trzymaj w osłonie przeciw słonecznej, ja tak robie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska powiedzcie jak opanować ten tachotest ja już szukałem nawet na innych forach ... i nie chodzi tu o jednorazowe select/instruments/output test . Fajnie by było jakby to "fungowało" przy każdorazowym włączaniu ........... Też nie umie wybadać w którym miejscu w vag-comie trzeba wpisać te kody żeby przy wyłączonych światłach świeciły tylko wskazówki sorry może to gdzieś jest ale ja nie jestem na tyle doświadczony ..... może nie wiem jak to dokładnie sprecyzować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też nie umie wybadać w którym miejscu w vag-comie trzeba wpisać te kody żeby przy wyłączonych światłach świeciły tylko wskazówki

 

kody to sie w grach na nieśmiertelność wpisuje :D

a poważnie zeby zrobic to co Ty chcesz musisz wyedytowac zawartosc pamieci wlasnego licznika. za pomoca vag-com bedzie Ci cięzko.

 

http://lmgtfy.com/?q=odczytywanie+zawartosci+pamieci+licznika+passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moja alfo beto i omego przepraszam że zaśmieciłem forum mą obecnością ale myślałem że jest to forum dla wszystkich nawet tych niedoświadczonych takich jak ja . Wystarczyło powiedzieć a nie naśmiewać sie jestem początkujący w tych sprawach i mam prawo nie wiedzieć a gdzie sie dowiem jak nie tu . pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O moja alfo beto i omego przepraszam że zaśmieciłem forum mą obecnością ale myślałem że jest to forum dla wszystkich nawet tych niedoświadczonych takich jak ja . Wystarczyło powiedzieć a nie naśmiewać sie jestem początkujący w tych sprawach i mam prawo nie wiedzieć a gdzie sie dowiem jak nie tu . pozdrawiam .

 

to byl tylko mały zart z mojej strony a ponadto i tak Ci wyjasnilem co Ci bedzie potrzebne. Zreszta czytajac wątek od poczatku sam bys do tego doszedł.

Wiec moze faktycznie nie zasmiecaj wątku niepotrzebnie.

pozdrawiam i miłego dnia zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki "rufniesz" , dało mi troche to wszystko do myślenia i chyba se odpuszcze bo są tacy co już to potrfią robić , ja niechce należeć do tych co kupują , kombinują zmieniają a potem pomocy ... ja sie chyba jednak nie znam i przyznaje sie bez bicia . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się musi nauczyć. Tu wszystko masz opisane, wystarczy chcieć i zachować minimum ostrożności. Jeśli się jednak boisz, że zepsujesz i wolisz nie ruszać-Twój wybór. Ja jednak należę do ludzi, że wszystko lubię sam zrobić i wiadomo, strach zawsze jest, że coś się popsuje, dlatego trzeba się starać i być ostrożnym. A potem to już tylko satysfakcja ;) A jeśli mam tak bogate źródło wiedzy jakim jest np to forum, to strach jest minimalny. To tak samo jak z naprawą auta-wolę sam sobie wszystko robić bo nie ufam mechanikom. Jeśli jednak naprawa mi się nie powiedzie, to muszę dać mechanikowi. Gdybym nie próbował, to bym musiał dać od razu, a tak przeważnie sam sobie naprawię i nie dość, ze jest satysfakcja to jeszcze kasa w kieszeni i wiem co mam w aucie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Choć ja nie siedzę w temacie tak ja Wy ale moze coś podpytam. U mnie na pełnym fis nie wyswietlają się komunikaty z MFD tu radio/navi ( magiczne trzy kabeli w MFD są podpięte.Wczoraj wydarłem navi) Równierz nie mam sygnalizacji otwarcia drzwi - żadnych. Choć drzwi normalnie jak otworzę zapalają światło w aucie jak również uruchamia się sygnał dzwiękowy( kiedy mam zapalone lampy mijania)

I teraz doczytałem w tym temacie że można zmienić wsad licznika. Czy zmiana takiego wsadu u mnie coś zmieni? Czy jest szansa aby te informacje się wyswietlały? Nie wiem jaki mam licznik czy z numerami 919 czy może 920.

Dla uściślenia powiem że ktoś na bank cofał licznik. Jak?nie wiem. Również zapala mi się kontrolka nie zapietych pasów. Może to bedzie w czymś pomocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarte drzwi na liczniku nie będą się pokazywać jeśli moduł komfortu nie będzie podłączony do licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem.

W momencie gdy komp. informuje nas o mozliwosci wystapienia sliskiej nawierzchni, jest to potwierdzane chwilowym miganiem napisow na liczniku i krotkim dzwiekiem.

 

Od prawie miesiaca nie ma u mnie tego dzwieku.

Dzwiek informujacy o zapalonych swiatlach przy opuszczaniu auta dziala mi normalnie. Co sie moglo skopac.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki problem.

W momencie gdy komp. informuje nas o mozliwosci wystapienia sliskiej nawierzchni, jest to potwierdzane chwilowym miganiem napisow na liczniku i krotkim dzwiekiem.

 

Od prawie miesiaca nie ma u mnie tego dzwieku.

Dzwiek informujacy o zapalonych swiatlach przy opuszczaniu auta dziala mi normalnie. Co sie moglo skopac.?

 

mi też się to przestało pojawiać bo cały czas jest minusowa temperatura :) jedynie jak myłem autko na ręcznej w centrum to wewnątrz było +10 i jak wyjechałem to spadając zapikało mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W momencie gdy komp. informuje nas o mozliwosci wystapienia sliskiej nawierzchni,

 

Działa to tylko przy przekraczaniu progów +5 i -5 w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności