Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Działa to tylko przy przekraczaniu progów +5 i -5 w czasie jazdy.

Dzieki za info. Dzisiaj sie potwierdzilo. Bylo 5C i zapiszczalo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam paska 1,9 TDI 1997rok silnik AHU i mam pytanie ,co można ustawic ciekawego zeby pokazywało na wyswietlaczu,np czy da rade ustawić zeby pokazywało ile moge przejechac na baku? itp. dzięki za pomoc

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam paska 1,9 TDI 1997rok silnik AHU i mam pytanie ,co można ustawic ciekawego zeby pokazywało na wyswietlaczu,np czy da rade ustawić zeby pokazywało ile moge przejechac na baku? itp. dzięki za pomoc

pozdro

 

no co za leń z Ciebie kolego przeczytaj ten temat !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moze mała pomoc jak i gdzie to się ustawia,mam vag-com i kabel do niego

W twoim roczniku tego nie ustawisz,i na pewno nie VAG Comem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ze znanej przyczyny zniknął mój temat dlatego ponownie do niego wracam. B5FL 1,9 tdi r.mod 2005 AVF- za pomocą KKL i Vag 1551 skanowane było autko , a konkretnie poduszki - oczywiście wykrył to co miał wykryć t.z zwarcie do masy ładunku poduszki prawej bocznej - N200. Inne okna też były otwierane i robione skanowanie. Ale jak póżniej sie okazało po prześledzeniu wszystkich moich działań w chwili kiedy otworzyłem okno liczniki i włączyłem skan. na fisie w górnej lewej części zapisał sie bazgrołek , kiedy radio jest wyłączone delikatnie go widać jak właczymy radio pomiędzy wierszami RDS jest bardzo widoczny i jasniejszy od opisów rds . Dodam jeszcze ze po ponownym podłączeniu kom i klik. liczniki pojawiły się kolejne "znaczki" .Załączam zdjęcia / śmieję sie że teraz wilk jest na smyczy/. Co to jest gdzie sie to zapisało i jak sie tego pozbyć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie kabelek VAG-TACHO. Chciałem żeby świeciły się wskazówki i wyłączyć dzwięki... ale nic mi sie nie zgadza. Czy mógł by ktoś rzucić okiem na mój eep?

passat.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem sobie kabelek VAG-TACHO. Chciałem żeby świeciły się wskazówki i wyłączyć dzwięki... ale nic mi sie nie zgadza. Czy mógł by ktoś rzucić okiem na mój eep?

Hehe, kto Ci tak drastycznie smyknął przebieg... :D

A tak w ogóle to masz starszy licznik 1/2 FIS 3B0 920 822.

Witam, ze znanej przyczyny zniknął mój temat dlatego ponownie do niego wracam. B5FL 1,9 tdi r.mod 2005 AVF- za pomocą KKL i Vag 1551 skanowane było autko , a konkretnie poduszki - oczywiście wykrył to co miał wykryć t.z zwarcie do masy ładunku poduszki prawej bocznej - N200. Inne okna też były otwierane i robione skanowanie. Ale jak póżniej sie okazało po prześledzeniu wszystkich moich działań w chwili kiedy otworzyłem okno liczniki i włączyłem skan. na fisie w górnej lewej części zapisał sie bazgrołek , kiedy radio jest wyłączone delikatnie go widać jak właczymy radio pomiędzy wierszami RDS jest bardzo widoczny i jasniejszy od opisów rds . Dodam jeszcze ze po ponownym podłączeniu kom i klik. liczniki pojawiły się kolejne "znaczki" .Załączam zdjęcia / śmieję sie że teraz wilk jest na smyczy/. Co to jest gdzie sie to zapisało i jak sie tego pozbyć.

pozdrawiam

Podeślij wsad zaczytany np. VAG Tacho na PM, zobaczymy, czy coś tam widać. Moim zdaniem jest drobne uszkodzenie w epromie licznika, stąd ten "bazgrołek". Podejrzewam tego VAGa 1551, znaczy tego skanerka. VAG-COM nigdy nie zrobiłby "sam" czegoś takiego.

 

Zrób jeszcze taki test, wyjmij licznik, wypnij środkową kostkę czerwoną, odpal RDS i sprawdź czy znaczek pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podeślij wsad zaczytany np. VAG Tacho na PM, zobaczymy, czy coś tam widać. Moim zdaniem jest drobne uszkodzenie w epromie licznika, stąd ten "bazgrołek". Podejrzewam tego VAGa 1551, znaczy tego skanerka. VAG-COM nigdy nie zrobiłby "sam" czegoś takiego.
Zgadza się , vag-com a konkretnie jego podłączenie nie powoduje tych zmian.Jesli chodzi o ten znaczek on jest praktycznie cały czas dopiero rozjaśnia sie przy RDS . Kol. w chwili wol nej wrzuci wsad. Rozumiem że działanie z wtyczką ma wyjaśnic czy problem jest w epromie liczników czy w komforcie. Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe, kto Ci tak drastycznie smyknął przebieg...

A tak w ogóle to masz starszy licznik 1/2 FIS 3B0 920 822.

 

Przebieg ori bo od początku samochód w rodzinie :-) tylko ja dzis zmieniałem kilka razy dla nauki :/ zostawiłem jakieś ślady?

 

Czyli ze swiecacych wskazówek nici?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się , vag-com a konkretnie jego podłączenie nie powoduje tych zmian.Jesli chodzi o ten znaczek on jest praktycznie cały czas dopiero rozjaśnia sie przy RDS . Kol. w chwili wol nej wrzuci wsad. Rozumiem że działanie z wtyczką ma wyjaśnic czy problem jest w epromie liczników czy w komforcie.

Oto wsad Niki

Niki.rar

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto wsad Niki

 

Albo zle zczytany wsad albo uwalony. od adresu $2C0 same zera.

w wątku http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64999 jest wsad do tego typu licznika. wgrac na probe jak polepszy to przerobic według wątku pogromcy i wsio. próbował zresetowac licznik?

pozdrawiam

Edytowane przez rosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawostkę licznikową:cool:

Fotka. Licznik ma uszkodzony FIS ale cośtam widać, lepszego na razie nie mam.

heck.jpg

 

Komunikat ostrzega o otwartym bagażniku, dodatkowo raz zapiszczy buzzer.

Żeby to uaktywnić trzeba puścić kabel od modułu komfortu do licznika.

Opcja jest sterowana masą.

W liczniku kostka niebieska, pin nr 16, w module komfortu kostka 26-pinowa, pin nr 15, kolor kabla brązowo-czarny.

No i najważniejsze, to działa tylko z licznikami sprzed liftingu na CAN-ie, no i raczej tylko duży FIS, nie wiem jak jest z 1/2 FIS bo nie mam aktualnie. Na golasach chyba nie będzie działać bo nie ma takowej kontrolki.

Czyli liczniki w passatach od ok 05.1999 do końca B5 3B.

W numerze licznika musi być XXX 920 XXX.

To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby to uaktywnić trzeba puścić kabel od modułu komfortu do licznika.

Które piny są odpowiedzialne za tą komunikację po stronie licznika i komfortu?

no i raczej tylko duży FIS, nie wiem jak jest z 1/2 FIS bo nie mam aktualnie

Sądzę, że podobnie, tam jest tylko ikonka symbolizująca otwarcie bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które piny są odpowiedzialne za tą komunikację po stronie licznika i komfortu?

No przecież jest chyba:) " W liczniku kostka niebieska, pin nr 16, w module komfortu kostka 26-pinowa, pin nr 15, kolor kabla brązowo-czarny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przecież jest chyba

No chyba tak... :D Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w 3B0 920 822 mogę wyłączyć piszczenie (np. bitte tanken) i wlaczyć podświetlanie wskazówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w 3B0 920 822 mogę wyłączyć piszczenie (np. bitte tanken) i wlaczyć podświetlanie wskazówek?

piszczenie napewno da sie wyłączyc, ale wtedy zadne ostrzezenia nie beda sygnalizowane dzwiekiem (brak oleju, temp.) podswietlenie wskazowek raczej nie bedzie działac.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wtedy zadne ostrzezenia nie beda sygnalizowane dzwiekiem (brak oleju, temp.) podswietlenie wskazowek raczej nie bedzie działac.

 

tego jestem świadomy :-) ale jednak wolę żeby nic mi nie piszczało. Mółg by mi ktoś pomóc, czym wyczytujecie informacje z pliku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności