Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

:-)

 

Kilka postów wcześniej załączałęm wsad, z pytaniem dlaczego u mnie nic się nie zgadza :-)

Teraz prosze o pomoc w "rozszyfrowaniu" tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

chciałbym wrócić do mojego postu #172 Na dzień dzisiejszy wygląda to tak - przy wył kluczyku stan normalny czyli nic . Po włączeniu zapłonu widać delikatne zarysy bazgroła . "obrazek" teraz już większy ,w pełnej jaskrawośći większej niż kom. RDS pojawia się w chwili ich wyświetlania.

Albo zle zczytany wsad albo uwalony. od adresu $2C0 same zera.

w wątku http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64999 jest wsad do tego typu licznika. wgrac na probe jak polepszy to przerobic według wątku pogromcy i wsio. próbował zresetowac licznik?

pozdrawiam

Zrobił to co wyżej czyli reset oraz został wgrany inny soft -zmian brak

proszę o sugestie -

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:-)

 

Kilka postów wcześniej załączałęm wsad, z pytaniem dlaczego u mnie nic się nie zgadza :-)

Teraz prosze o pomoc w "rozszyfrowaniu" tego

 

nie mam dostepu do takiego licznika, ale sam mozesz wyczaic gdzie jest komórka odpowiedzialna za dzwiek. poprostu w polowie wsadu wpisz same ff np od linii 200 w dól, wgraj do licznika zresetuj i zobacz czy dzwiek ostrzezen zmienil ton. jak nie to wpisz ff jeszcze wyzej np od 100 w dol i znowu test. jak ton sie zmieni po ktoryms razie to zacznij wstawiac prawidłowe wartosci od dolu i zobaczysz gdzie znow sie zmieni. i to bedzie ta linijka a potem juz tylko komorka do znalezienia :D

wiem dlugo i monotonnie, ale to jedyny sposob :D nie boj sie nic nie uwalisz ja tak robilem z kilkoma licznikami i jak dotad wszystko gra.

 

---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

 

Zrobił to co wyżej czyli reset oraz został wgrany inny soft -zmian brak

proszę o sugestie -

 

czasem reset licznika przez program nie pomaga, nalezy odpiac aku na moment (62 sek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasem reset licznika przez program nie pomaga, nalezy odpiac aku na moment

A nie wystarczy wyciągnąć bezpiecznika? Czy to to samo co reset przez kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasem reset licznika przez program nie pomaga, nalezy odpiac aku na moment (62 sek)
Był odpinany na 8 godz. i na chwilę też Cyt. zrób jeszcze taki test, wyjmij licznik, wypnij środkową kostkę czerwoną, odpal RDS i sprawdź czy znaczek pozostaje. H. Jeśli zostaje to ?

Dla przypomnienia. Ten drugi obrazek to przy wyłączonym Radiu i Nav

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Był odpinany na 8 godz. i na chwilę też Cyt. zrób jeszcze taki test, wyjmij licznik, wypnij środkową kostkę czerwoną, odpal RDS i sprawdź czy znaczek pozostaje. H. Jeśli zostaje to ?

Dla przypomnienia. Ten drugi obrazek to przy wyłączonym Radiu i Nav

 

Z tymi sekundami zartowałem :D

Wracajac do sprawy to moja skromna wiedza na ten temat sie skonczyła.

Byc moze to nie wina licznika ale navi/radia??

Ktos juz tak mial ze w navi brakowało jakis linii i na liczniku takze. no ale wtedy nie powinno byc nic jak je odłączysz. sam juz nie wiem.

pozdrawiam

Edytowane przez rosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byc moze to nie wina licznika ale navi/radia??
Ja podejrzewam że bierze się to z modułu komfortu - tylko co i jak ? I wracając do tej wtyczki w liczniku - czerwona to komunikacja z Rad-nav?

Dodam jeszcze że był skanowany sam wyświetlacz i wszystkie "pixele"oki - zamykaliśmy też szafy - pięknie płynnie chodzą

proszę o odp. czekam 62s

/mam ikonę psa - jamnika na fisie/

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I wracając do tej wtyczki w liczniku - czerwona to komunikacja z Rad-nav?

a w sumie to Ty tam masz czerwona wtyczke?

myslalem ze to tylko do 2000 roku posiadały ta czerwona 20 pin.

 

jak Ci sie chce i masz mozliwosc to wklep same 00 albo ff do pamieci, reset i popatrz na zegary wtedy. bedziemy wiedziec czy to wsad jest winny. wyciag bezpieczniki od komfortu jak myslisz ze to moduł komf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób jeszcze taki test, wyjmij licznik, wypnij środkową kostkę czerwoną, odpal RDS i sprawdź czy znaczek pozostaje.
Licznika nie ryszałem zasugerowałem się tym co wyżej cytowane. Jutro jesli czas pozwoli wypnę bezpieczniki od komfortu i zobaczę co będzie się działo .

pozdrawiam

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licznika nie ryszałem zaugerowałem się tym co wyżej cytowane. Jutro jesli czas pozwoli wypnę bezpieczniki od komfortu i zobaczę co będzie się działo .

pozdrawiam

czyli nieodpieles jeszcze nawigacji od licznika?

Twoj licznik pokazuje RDS czyba po CAN wiec pewnie masz tez TMC.

 

jak dla mnie to wyciag licznik, wypnij zielona kostke i zobacz wtedy. niema duzo roboty z wykrecaniem licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za informację zastosuje się do niej i poinformuje o efektach. Wiem że to nie takie skomplikowane - tylko totalny brak czasu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , wracając do moich wczesniejszych postów - pytań. Odpowiedż jest następująca.

W dużych FIS /szczególnie/ na skutek szybkich i dużych zmian temperatury a co wiąże się bezpośrednio z naprężeniami mech. mogą wystąpić mikropęknięcia struktury a konkretnie cel w których uwięziony jest kryształ , wówczas łączą się one i polaryzacja ich objawia się właśnie takim "efektem". Objawy te / pęknięcia / można zobaczyć na "martwym" FISIE patrząc pod odpowiednim kątem. Dzięki za pomoc jednocześnie zwracam się z zapytaniem czy może któryś z Kol. posiada taki wyświetlacz ewentualnie , całą szafę do sprzedania /może być GB/.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może któryś z Kol. posiada taki wyświetlacz ewentualnie , całą szafę do sprzedania /może być GB/.
W dziale polecam szukaj Daniel Hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!

 

Mam pytanko czy jest ktos z okolic Gliwic lub Katowic który potrafi dokonać jakichkolwiek zmian licznikowych ? np. dodac pozostaly dystans itp ??? Moj modul to 1J0 po 2003 roku ???:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy idzie jakoś Vagiem z deaktywować czyli wyłączyć na stałe tą kontrolke check engine . Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez tomson23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tą kontrolke

Którą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy idzie jakoś Vagiem z deaktywować czyli wyłączyć na stałe tą kontrolke . Bardzo proszę o pomoc.

 

napraw auto to sama zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akumulator już odpinałem,to nic nie daje.

Potrzebuje wsad do licznika,najlepiej od benzyny,proszę o taki jeśli ktoś posiada,z góry dzięki.

Tutaj masz do licznika 3B0 920 805 A, wgraj to jak bedzie działal poprawnie to przerobie na anglika wtedy.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=657407#post657407

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze, wystarczy tylko skorygowac(wyskalowac) obrotomierz. Wychylenie wskazowki jest funkcja narastajacych obrotow.

Niestety nie wiem ktore adresy we wsadzie odpowiadaja za os x i os y.

Moze ktorys z kolegow podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności