Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo proszę o P O M O C

Zrób test wyjść Vagiem i sprawdź czy kontrolka się zapala czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób test wyjść Vagiem i sprawdź czy kontrolka się zapala czy nie.

 

juz bylo ale powtorze. jezeli w kodowaniu opcja nie jest aktywna to lampka w tescie sie nie zapali pomimo tego ze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcji ASR nie koduje się wcale. Jaki miałeś poprzednio licznik, tzn. numer katalogowy?

Chyba ten licznik 890M jest za stary, był stosowany w passatach do ok. połowy 1998 roku, a wtedy jeszcze ASR nie było dostępne w żadnej opcji.

Można spróbować wgrać mu wsad od nowszego modelu ale czy to zadziała to niestety nie wiem. Być może fizycznie licznik nie jest pod to przygotowany i nic się nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób test wyjść Vagiem i sprawdź czy kontrolka się zapala czy nie.

na teście nie zapala się

Jaki miałeś poprzednio licznik, tzn. numer katalogowy?

stary 3B1 919 880 C

Być może fizycznie licznik nie jest pod to przygotowany

na cyferblacie jest ikonka od ASR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stary 3B1 919 880 C

 

Ten model był montowany od ok połowy 1998.

Wg mnie Twój obecny licznik jest za stary, nie przystosowany do ASR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Welcome na wyświetlaczu. Czy Wy też tak macie jak ja? Tzn. jak otworzę drzwi, mam autko na wyświetlaczu z otwartymi drzwiami. Zamykam, drzwi autko ma zamknięte drzwi, przekręcam kluczyk auto odpala autko znika, welcome nie ma. Wyłącze silnik, włącze jeszcze raz wtedy mam welcome. Reasumując: zawsze jak przekręcam kluczyk gdy na wyświetlaczu jest autko-nie mam welcome. Jeśli wyświetlacz jest pusty i wtedy przekręcam kluczyk-mam welcome. Bez sensu to jest bo tym sposobem nigdy praktycznie nie widuje tego welcome...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie Twój obecny licznik jest za stary, nie przystosowany do ASR.

 

z Etki wynika że 3B0 919 890 M że był montowany od '97 do połowy '99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez sensu to jest bo tym sposobem nigdy praktycznie nie widuje tego welcome...

to wyłącz to :D

 

a teraz to co juz zmajstrowalem. niestety projekt jest jeszcze w krzakach z braku czasu. to co trzeba poprawic to:

- nie dziala zegarek

- def na wyswietlaczu

potrafie sie pozbyc tego ale wtedy wskazowki nie chca wracac na zero po wychyleniu na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z Etki wynika że 3B0 919 890 M że był montowany od '97 do połowy '99

Wg mojej był montowany do połowy '98, później były montowane typy 3B1, które dodatkowo zapamiętują kod do radia gamma 5, którą też właśnie zaczęli wkładać od 06/98.

3B0 nie zapamiętują kodu do radia, więc nie mógł być montowany po 06/98, poza tym z nr VIN też to wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie Twój obecny licznik jest za stary, nie przystosowany do ASR.

wczoraj wgrywałem mu inne wsady, V10, V21 i od MX (w liczniku jest V7) licznik ładnie wystartował ale bez ASR :( więc sprawdziłem diodę od tej kontrolki, dałem jej bezpośrednio 4V i dioda świeci jak należy, jak znajdę chwilę wolnego czasu, sprawdzę ścieżkę od pinu do diody

P.S. wiem że licznik może być nie przystosowany, ale jest kontrolka i dioda która działa więc spróbuję jakoś to wykorzystać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj mu wsad 3B1919890A(X), jak nie masz to podaj email to Ci podeślę.

To jest ten nowszy model ale struktura wsadu taka sama jak w tym starszym, może załapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgraj mu wsad 3B1919890A(X), jak nie masz to podaj email to Ci podeślę.

To jest ten nowszy model ale struktura wsadu taka sama jak w tym starszym, może załapie.

e-maila wysłałem Ci na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wyłącz to

 

No kiedy ja chcę to więcej widzieć a nie wogóle :D

Też tak macie?

 

I jeszcze jedno-wie ktoś jak zrobić, żeby rezerwa nie znikała sobie zaraz po pojawieniu się? Trochę to dziwne, pod tym względem wolałem 1/2, jak się zapaliło coś to już nie dało spokoju, a tu myk i już nie ma :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrafie sie pozbyc tego ale wtedy wskazowki nie chca wracac na zero po wychyleniu na max.

witam jak zrobić taki test przy każdym włączaniu zapłonu tak jak jest np w S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw i pisze juz o tym któryś raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jak zrobić taki test przy każdym włączaniu zapłonu tak jak jest np w S5

 

Jescze chyba nikt nie wie. ja narazie mam polowiczny sukces :D a w sumie to to w 1/10. test dziala, pokazuje wskazania normalnie ale licznik malego przebiegu nie dziala. walcze z tym i jak tylko doczegos dojde to dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jescze chyba nikt nie wie. ja narazie mam polowiczny sukces a w sumie to to w 1/10. test dziala, pokazuje wskazania normalnie ale licznik malego przebiegu nie dziala. walcze z tym i jak tylko doczegos dojde to dam znac

ok czekamy na rezultaty :)

powodzenia życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja posiadam paska z 1999 115 KM silnik AJM. Czy u mnie da się włączyć funkcję pokazywania dystansu, jaki można przejechać na paliwie w baku? Ktoś już wspominał, że licznik może tego jeszcze nie obsługiwać. Gdyby w takim przypadku to zmienić to po prostu nie zadziała, czy coś może się posypać.

A w przypadku aktywowania tej funkcji (niekoniecznie u mnie) to pojawia się ona jako kolejna pozycja w fis, czy zastępuje którąś z dostępnych?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ja posiadam paska z 1999 115 KM silnik AJM. Czy u mnie da się włączyć funkcję pokazywania dystansu, jaki można przejechać na paliwie w baku? Ktoś już wspominał, że licznik może tego jeszcze nie obsługiwać. Gdyby w takim przypadku to zmienić to po prostu nie zadziała, czy coś może się posypać.

A w przypadku aktywowania tej funkcji (niekoniecznie u mnie) to pojawia się ona jako kolejna pozycja w fis, czy zastępuje którąś z dostępnych?

 

Pozdrawiam.

 

przed liftem nie da się tej opcji uaktywnić jedynie w borze z 1999 roku jest taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jak zrobić taki test przy każdym włączaniu zapłonu tak jak jest np w S5

 

:D no przecież od kilkunastu jak nie więcej postów staramy sie do tego dojść.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności