Skocz do zawartości
Sławek 6

Wymiana filtra paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

przepływkę podczas wymiany filtra powietrza podłączyłeś ponownie? Może wystarczy odłączyć akumulator na chwilę, ponoć to pomaga w naszych passatach.

 

 

o jaką przepływkę chodzi? Przy wymianie filtra powietrza odkręciłem kilka śrubek, nic nie odłączałem tylko podniosłem obudowę wyjąłem stary filtr i włożyłem nowy, a następnie przykręciłem śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem, może czas na vcds lub bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o jaką przepływkę chodzi? Przy wymianie filtra powietrza odkręciłem kilka śrubek, nic nie odłączałem tylko podniosłem obudowę wyjąłem stary filtr i włożyłem nowy, a następnie przykręciłem śruby

 

Chodzi o tą kostkę, która podsyłam Ci na zdjęciu.

http://tablica.pl/oferta/przeplywomierz-vw-passat-b6-golf-v-1-9tdi-CID5-ID49MoW.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS nie mam, a o jaki bezpiecznik chodzi?

 

---------- Dodano o 17:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:03 ----------

 

Chodzi o tą kostkę, która podsyłam Ci na zdjęciu.

http://tablica.pl/oferta/przeplywomi...5-ID49MoW.html

 

Nic nie odłączałem, więc raczej to nie to. Nie możliwe, żeby się sama odpięła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie odłączałem, więc raczej to nie to. Nie możliwe, żeby się sama odpięła

 

No tak nie trzeba odpinać przepływki. Wystarczy go góry podnieść obudowę filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to proszę się podzielić. Próbowałem go jeszcze raz odpalić ale nic z tego. Przytrzymałem kluczyk 3-4 sekundy i puściłem 3 razy mignęła i zgasła. Zauważyłem, że już oświetlenie przygasa i FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest słaby akumulator to najpierw odłącza poszczególne układy podczas rozruchu (abs, hamulce awaryjny, esp itp.), w sensie podczas rozruchu zapalają się na chwilę te lampeczki. Jeśli nie to raczej aku jest wystarczający. Zawsze możesz miernikiem sprawdzić jego stan. Obstawiam coś innego związanego z wymianami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co trzeba zrobić jeśli okazałoby się że podczas rozruchu filtr był za mało zalany i się zapowietrzył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem ostatnio wkład filtru paliwa na Mana i zaobserwowałem nieszczelność , po prostu olej napędowy mi się wydostawał z pod górnej obudowy filtra . Wymieniłem oring na nowy również oryginalny i dalej z pod pokrywki mam wyciek . Czym to uszczelnić i czym to jest spowodowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym to uszczelnić i czym to jest spowodowane
Niczym.Załóż prawidłowo oring i delikatnie zainstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o rozwikłanie problemu (może ktoś z tym się spotkał)DSC07627.jpg potrzebuje wymienić te dwie rurki paliwa są zniszczone. W serwisie mogę kupić tylko cały zestaw łącznie z tymi dalszymi aluminiowymi (zestaw1k0130307N). I tutaj moje pytanie dlaczego w sprzedaży nie ma samych rurek tylko cały zestaw. Mógłbym kupić używane rurki ale może właśnie od strony tych rurek aluminiowych po założeniu i tak będzie ciekło bo np. w tym miejscu jest fabrycznie zarobione i zgrzane????

 

Dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem kupić właśnie te rurki i sa w osobnej sprzedaży bez aluminiowych ale koszt oryginałów to ok 300 zł więc zrezygnowałem

Te dwie rurki występują jako komplet nic po za tym w serwisie widać komuś bardziej zależało żeby zarobić więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym lepszym sklepie motoryzacyjnym kupisz takie wężyki na metry. zapłacisz grosze a w tym miejscu są opaski zaciskowe więc nic nie jest zgrzewane. kupuj rurki i wymieniaj, stracisz max 12zł to żadna kasa, A do ASO zawsze można jechać i zapłacić kilka paczek, bo jak zaczną wymieniać to od filtra aż do zbiornika:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Miałem olej w filtrze paliwa...co to za oznaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

Miałem olej w filtrze paliwa...co to za oznaka?

 

Po mojemu to pada Ci pompa paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz? ale nie jest głośna ani nic...Jedynie delikatne wibracje w okolicach 2tys/obrotow i tak jazda z delikatnie wcisnietym gazem...poza tym pali od razu i nie faluja obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem filt paliwa manna po jakis paru dniach auto nie odpala jak zapalaja sie kontrolki to auto buczy czy to wina pompy czy filtra po wymianie gazowalem na kazdym biegu do czerwonego pola jak sprawdzic czy pompa dziala nie zawiesza sie czy moze inna byc przyczyna jak juz zalapie to dobrze idzie mam moc a jak zgasza to za ktoryms tam razem nie odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po mojemu to pada Ci pompa paliwa.

 

A po mojemu masz syf w zbiorniku. Pompa paliwowa nie jest smarowana olejem, a smarem stałym (grafitowym?) nałożonym do łożysk.

Kiepskie uszczelnienie łozysk powoduje wymywanie smaru (widać to po czarnym nalocie na filtrze paliwa).

Po utracie smarowania łożyska odmawiają współpracy i pompa się zaciera.

W końcowym stadium żywotności pompy jest loteria - auto odpala raz na kilkanaście razy.

Nie polecam włoskich zamienników. U mnie wytrzymały raptem 25 tys kilometrów.

Lepiej kupić oryginał VW (wkład pompy f-my Pierburg)

 

pzdr.

Edytowane przez zbyso
dodane info o wkładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi jakim kluczem odkreciliscie te 5 srubek nie mam grzechotki jak tej fotkce czyms jeszcze idzie to zrobic ? One są okrągłe i tak nie mam pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności