Skocz do zawartości
Sławek 6

Wymiana filtra paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

torx 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki rozmiar klucza, ale w jakimś markecie kupiłem komplet za 8 PLN. Służy mi już 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie wymieniłem filtr paliwa jak naciskałem na zapłon to paliwo nie leciało do filtra, o co może chodzić, spróbowałem go odpalić to za pierwszym razem odpalił normalnie wiec go zgasiłem, żeby poodkręcać śruby następnie chciałem go drugi raz odpalić i klapa, 3,4,5 tak samo. Czy możliwe że mógł się zapowietrzyć ?? Jak tak to jak go mam odpowietrzyć? Jakieś pomysły rady cokolwiek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie właśnie wymieniłem filtr paliwa jak naciskałem na zapłon to paliwo nie leciało do filtra, o co może chodzić, spróbowałem go odpalić to za pierwszym razem odpalił normalnie wiec go zgasiłem, żeby poodkręcać śruby następnie chciałem go drugi raz odpalić i klapa, 3,4,5 tak samo. Czy możliwe że mógł się zapowietrzyć ?? Jak tak to jak go mam odpowietrzyć? Jakieś pomysły rady cokolwiek ??

 

Zerknij na filmik

Powinieneś go zalać paliwem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jak zaleje go paliwem tera to problem zniknie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co jak zaleje go paliwem tera to problem zniknie ??

Tak zalej go paliwem i powinno być :ok: . Powinieneś tak zrobić od początku , przypatrz się na video ile razy było podane paliwo po zapłonie bez odpalania ;).

 

jak nie zniknie to pompa do wymiany

Jak nie będzie podawało paliwa to j/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie padł akumulator bo wcześniej kręciłem :( kur..... Jeszcze nie mam klucza zeby go odkręcić no poprostu wziasc i sobie w torbę strzelić, a ewentualnie na jaki koszt mam sie szykować jeżeli to pompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem go zalać paliwem ale jak wciskałem zapłon to paliwo nie leciało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie padł akumulator bo wcześniej kręciłem kur..... Jeszcze nie mam klucza zeby go odkręcić no poprostu wziasc i sobie w torbę strzelić,

Na spokojnie podładuj akku :) , potem odkręć filtr paliwa nich druga osoba załączy zapłon ( bez zapalania ) będziesz widział czy leci paliwo czy nie jak na video zalej filtr . Jeśli leci paliwo wszystko ok postępujesz j/w , jeśli paliwo nie będzie leciało pompa do wymiany . Co do kosztów to w ASO nie kupisz samej pompki paliwa tylko cały wkład to koszt koło ~1200 zł , lub też ( właśnie w niedzielę z tym walczyłem ) demontujesz cały wkład wymieniasz starą pompkę paliwa na nową koszt 400 zł f-my Pierburg i śmigasz dalej :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na początku jak tak zrobiłem to paliwo nie leciało:-( szykuje sie na najgorsz

 

panowie a może być tak, że spalił się bezpiecznik od pompy paliwa ?? I dlatego może nie działać

Edytowane przez urbinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem wyjąłem całą pompę i nie wiem jak mam wyjąć ten wkład sam bo jest on przymocowany przewodem i w żaden sposób nie mogę zdjąć tego czarnego przewodu, jakieś pomysły ??

 

P.S.

mam pytanko wyjałem całą pompę podłączyłem ja na krótko nalałem do niej wody i normalnie ja zaciągała, następnie wszystko zainstalowałem jak potrzeba samochód pochodził z 15 minut i znowu zgasł po otworzeniu filtra paliwa wogóle nie było w nim paliwa. O co chodzi ??

Edytowane przez urbinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o ten wężyk chodzi

ImageUploadedByTapatalk1417864368.148900.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podgrzać opalarka,inaczej bedzie ciezko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak podgrzeje to mi sie skurczy jeszcze bardziej, a trzeba go zdjąć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie masz go spalić tylko podgrzać :) Od ciepła rozmięknie, nie skurczy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem juz na taki etapie

ImageUploadedByTapatalk1417976658.842514.jpg

Jak teraz wyjąc ta pompkę troche schetalem ten przewód ale mam koszulkę termokurczliwa wiec jak bedzie nowa pompka to jak tym ładnie Owine ze sie tak wyrażę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamietam delikatnie zaczept musisz poodginac i wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podhale sie próbowałem podważać wszystko co sie da jutro znowu sproboje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności