Skocz do zawartości
Sławek 6

Wymiana filtra paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie nie pisz, że firma mahle to no name.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz zamiar założyć takie coś to po co wogóle chcesz wymienić filtr?

Kupiłeś filtr no name to się nie dziw. Ja bym go za darmo nie chciał nie mówię nawet o jego włożeniu

 

Mahle siedzi w pudełkach Knechta, tak szeroko i gorąco polecane na wszelkich forach. I taki kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd nie wiedziałem z że Mahle to jest knecht. Wychodzi na to że też mam u siebie taki sam zamontowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym tu się przejmować, ważne żeby środek był bez paprochów a zewnętrzna strona i tak za jakiś czas będzie zasyfiona. Jak odkurzyłeś to chwała Ci za to:) ja zakładałem już 2 taki i działa, jeździ i warczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój błąd nie wiedziałem z że Mahle to jest knecht. Wychodzi na to że też mam u siebie taki sam zamontowany

 

Mahle to najlepszy wybór. Na pewno posłuży Ci na lata!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3miesiace temu wymieniłem filtr na knechta i takich paprochow nie miałem, malo tego mam wrażenie , że góra filtra inaczej była wyprofilowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś 3miesiace temu wymieniłem filtr na knechta i takich paprochow nie miałem, malo tego mam wrażenie , że góra filtra inaczej była wyprofilowana

Bo filtr paliwa do B7 jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki tam idzie klucz? Torx 20 za duży, torx 15 za mały. Model 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie dekielek mam przykręcany na torxa 20, w innych B6 jak wymieniałem to też była 20. Może masz "chiński komplet kluczy" bo te torxy są różne. Jednej firmy pasują idealnie bez luzu a inne mają luz. Są jeszcze torxy 5 ramienne z dziurką do np. przepływomierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz to topex, więc zdecydowanie Chinczyk. Dziękuję za informację. Wezme inny komplet bitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo dzisiaj sam się zdziwiłem i zgłupiałem, czy mam uszkodzoną pompkę, czy nie. 

Wymiana filtru w Passat B7 CFGB 2.0 TDI CR 170KM:

1. Filtr Mann PU8008/1 ( w moim przypadku), uszczelki są zintegrowane z filtrem,

2. Wyjęcie i włożenie nowego filtru dokładnie tak jak w opisie - 5 śrubek torx,

3. W moim przypadku na dole filtra były zanieczyszczenia więc demontowałem obudowę - 3 nakrętki M10 (nie jest to konieczne),

4. Po montażu, nie ma możliwości uzupełnienia ubytku paliwa za pomocą włączania i wyłączania zapłonu (wciskanie Start/Stop powodowało uruchomienie zapłonu, ale z wężyka paliwowego nie leciała ani kropelka paliwa)

5. Podłączenie VCDS -> Silnik -> Test wyjść z rozwijanej listy wybrać Pompę paliwa -> uruchomić test. 

Pompa uruchamia się i wyłącza cyklicznie podczas testu (uruchamiałem ją kilkanaście razy i za każdym razem działała więc raczej nie ma mowy o zawieszaniu się jak pisane było w poprzednich postach). Na początku wyraźnie było słychać, że układ jest zapowietrzony, po kilku cyklach wszystko się uspokoiło. Auto pali na dotyk. 

Dodam, że również nigdy podczas uruchamiania samochodu nie słyszałem dźwięku włączającej się pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności