Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie nie wiem czy dobrze trafiłem ale wczoraj w pasku B6 1,9 tdi 2006r przeżyłem spory problem który sam sie rozwiązał jak się później okazało, mianowicie jade jade dojeżdżam do świateł i nagle trach auto zgasło kręce kręce i nic myślę ale numer auto mam miesiąc i kicha normalnie nogi podcięło, akurat stało się to pod salonem Mazdy no to szybko do mechaników czy by nie zobaczyli co jest grane wychodzą kręcą i nic diagnoza pompowtryskiwacze myśle szlak próbuje jeszcze raz nagle zapala i jakby nigdy nic działa, no to podziękowałem i w drogę do kolegi na komputer co jest grane sprawdził nie ma śladu po awarii wszystko ok idealnie żadnych błędów i teraz mam myślenice co to mogło być pompa ??? wspomnę ze 2 tygodnie wcześniej wymieniłem olej i wszystkie filtry raczej to nie to, po tym incydencie auto działa normalnie nic się nie dzieje co mogło być przyczyna faktycznie padają pompowtryski może pompa ??? a może to jakiś parch w paliwie ??? ma ktoś pomysł

 

Może to obcy jak w "Wojnie światów" :lol3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Panowie nie wiem czy dobrze trafiłem ale wczoraj w pasku B6 1,9 tdi 2006r przeżyłem spory problem który sam sie rozwiązał jak się później okazało, mianowicie jade jade dojeżdżam do świateł i nagle trach auto zgasło kręce kręce i nic myślę ale numer auto mam miesiąc i kicha normalnie nogi podcięło, akurat stało się to pod salonem Mazdy no to szybko do mechaników czy by nie zobaczyli co jest grane wychodzą kręcą i nic diagnoza pompowtryskiwacze myśle szlak próbuje jeszcze raz nagle zapala i jakby nigdy nic działa, no to podziękowałem i w drogę do kolegi na komputer co jest grane sprawdził nie ma śladu po awarii wszystko ok idealnie żadnych błędów i teraz mam myślenice co to mogło być pompa ??? wspomnę ze 2 tygodnie wcześniej wymieniłem olej i wszystkie filtry raczej to nie to, po tym incydencie auto działa normalnie nic się nie dzieje co mogło być przyczyna faktycznie padają pompowtryski może pompa ??? a może to jakiś parch w paliwie ??? ma ktoś pomysł

 

przyczyna Twoich problemów na pewno nie jest pompa oleju, dopóki nie padnie na amen albo nie znajdziesz błędów na kompie to raczej trudno będzie to znaleźć.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz pomóc nie musisz, ja nie potrzebuje diagnozy tylko pytam może ktoś miał podobny przypadek ( z twoich wypowiedzi gazety by się nie utrzymały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chcesz pomóc nie musisz, ja nie potrzebuje diagnozy tylko pytam może ktoś miał podobny przypadek ( z twoich wypowiedzi gazety by się nie utrzymały)

 

ten temat nie ma nic wspólnego z twoim problemem

1. nie dotyczy silnika 1.9

2. nie dotyczy pompy paliwa

był juz jeden co w temacie o kołach dwumasowych pisał o felgach :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik 2.0 tdi CBAB też ma tą wadliwą pompę olejową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka mozliwosc, bylo juz mowione o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Audi czytałem, ze nie sprzedają już wałków 77mm - czy to prawda? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają. Cały czas występuje jako część zamienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

drodzy forumowicze i mnie dopadł również pech - przkleństwo pompy olejowej. Nie po raz pierwszy, niestety. Dwa lata temu po raz pierwszy. Wymiana zabieraka, turbiny i jeździmy dalej. Zabierak oryginalny za cale 27 zl i turbina po regeneracji. 6 Tygodni temu zapaliła się lampa "ALLADYNA". Standard, wymiana zabieraka i turby.

 

- Panie spokojnie pan pojeździ jeszcze ale trzeba pomyśleć o wymianie wałków. ( serwis 5800zl walki). Zeznał mechanik, khe khe, mechanik...

 

Daw tygodnie temu:

 

- Dobra córciu jedziemy do dziadków.

No i **** po 20 km w samochodzie zrobiło się czerwono jak w centrum NORAD podczas ataku atomowego na USA...

 

Późna noc, nie ma wyjścia, powolutku powrót z duszą na ramieniu i małym dzieckiem za plecami. 20 km trwało wieki.

 

Teraz szukamy mechanika, dzwonimy, przeglądamy forum kogo polecają a kogo nie... dzwonie do Piastowa

 

- Tak robimy.

- Ile?

- 1200.

- Dziękuję, będę dzwonił jak nic innego nie znajdę.

 

Wiedziałem już, że regenaracja u Tomka modułu pompy olejowej razem z przesyłką to niecałe 600 zł, czyli 600 za robociznę. Dużo i nie dużo mając jeszcze na myśli ile będzie kosztowała mnie znów turbina. ( pioruny, pioruny, pioruny)

 

W końcu trefiłem na Pana Piotra Kowalczyka z Radości, Wa-wa. Tel 509 146 299. Którego z czystym sumieniem polecam tym którzy będą mieli problemy ze swoimi B6 w temacie pompy. Wyjął moduł, wysłał do Tomka, odebrał, zamontował. Szybko, sprawnie bez problemów.

 

ps. Turbina ocalała !!! Cuda się zdarzają :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał jeśli masz kanał lub podnośnik no i trochę kluczy to sam sobie moduł możesz wyjąć i wysłać do Tomka. Montaż też jest prosty. Ja tak zrobiełem. Z tym, że miałem dostęp do podnośnika. Nawiasem mówiąc to usterki zwaliły Ci się na głowę jedna po drugiej. Dobrze, że turbo masz całe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu trefiłem na Pana Piotra Kowalczyka z Radości, Wa-wa. Tel 509 146 299

 

Poczta pantoflowa już od 2 lat poleca Piotra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek no właśnie z Twojego posta miałem namiar na Piotra z Radości. Ale robiłem u niego w domu w Mrokowie. Samochód padł pod Dęblinem.

 

Maćku niestety nie mam dostępu ani do podnośnika ani kanału. Oddałem do warsztatu bo jeszcze oprócz pompy krążyły nade mną czarne myśli odnośnie turbiny.

Edytowane przez ApacheB6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać Wasze opinie o regeneracji pomp olejowych u Tomka, czy warto i czy nie lepiej kupić nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy silnik 2.0 tdi CBAB też ma tą wadliwą pompę olejową?
Jest taka mozliwosc, bylo juz mowione o tym.
Ale też nie znalazł się jeszcze na forum nikt kogo by taki problem dotknął w CR-ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym poznać Wasze opinie o regeneracji pomp olejowych u Tomka, czy warto i czy nie lepiej kupić nową

 

Jeszcze passat b6 nie jest zrobiony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zabieram auto :hurra Tak wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem polubownie załatwić sprawę z serwisem ale się niestety nie udało na samym końcu zmienili zdanie, dowiedziałem się też, że nie podłączali paska pod kompa(standardem serwisu jest podłączenie przed i po naprawie).

Jutro z biegłym rozbieramy auto i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale też nie znalazł się jeszcze na forum nikt kogo by taki problem dotknął w CR-ce

 

Co konkretnie masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności