Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym wyrazic swoja kwestie w powyzszym temacie. Po zakupie B6 trzy lata temu, silnik BMP 140KM, rocznik 2008, z obawy o problem z pompa oleju zakupilem oryginalny zabierak w salonie VW za okolo 14PLN, zdjalem miske i wymienilem go. Zabawa trwala moze z 1,5 godziny, powiem szczerze zabierak, ktory wyjalem z samochodu byl prawie nienaruszony (co to znaczy: lekko swiecace krawedzie na "imbusie", po prostu, od zwyklego kontaktu dwoch elementow, pomimo tego, ze samochod mial przejechane 210 tysiecy). Ciezko stwierdzic, czy na "starym imbusie" moglbym wiecej przejechac, bym polemizowal i nie wiem od czego to moze byc uzaleznione, powyzsze zuzycie. moze dla swietego spokoju warto to wymienic i miec spokoj na nastepne 200k, duzo roboty nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wymiana imbusa a co z kwestią wyrobione go gniazda ? Wystarczy wymiana imbusa , raczej nie a żeby wymienić wszystko to dużo roboty ? Jak to się kasowo przedstawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak wymiana imbusa a co z kwestią wyrobione go gniazda ? Wystarczy wymiana imbusa , raczej nie a żeby wymienić wszystko to dużo roboty ? Jak to się kasowo przedstawia ?

mysle ze jak w odpowiednim czasie wymieni sie sam wybierak to i gniazdo sie nie wyrobi, bo nie ma jak.

Gniazdo wyrabia sie dlatego, poniewaz wybierak jest na tyle luzny ze z czasem wyrabia gniazdo, natomiast jezeli wybierak bedzie w odpowiednim czasie wymieniony i w miare ciasno siedzial w gniezdzie to i problemu powyzszego nie bedzie. Obecnie samochod (moj) ma ponad 270tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymianę zbierak a trzeba przy kupnie auta wkalkulowac w kosztorys , obowiązkowa jak wymiana rozrządu ;)

 

Jak to wychodzi cenowo u mechanika robocizna bo koszt imbusa niewielki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wymianę zbierak a trzeba przy kupnie auta wkalkulowac w kosztorys , obowiązkowa jak wymiana rozrządu ;)

 

Jak to wychodzi cenowo u mechanika robocizna bo koszt imbusa niewielki

 

Kwestia rozrzadu, pytanie czy masz udokumentowana wczesniejsza wymiane to i wtedy nie potrzeba wymieniac.

Natomiast co do wymiany zabieraka, mozna to zrobic samemu, jezeli potrafisz, zadnej filozofii nie ma, ani nie wymagane specjalistyczne narzedzia, jedyne co potrzeba to specjalny silikon do uszczelnienia miski olejowej przy montazu, mozna bez problemu kupic w serwisie VW za nie wielka kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to wychodzi cenowo u mechanika robocizna

 

Cena za robociznę wynosi około 250zł. Ale tak jak Daniel napisał jeśli potrafisz to sam możesz wymieniać to żadna filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was wymienia uszczelkę od miski po jej wyciągnięciu bo tak czytam czytam posty odnośnie zabieraka i nigdzie nie widziałem aby ktoś napisał na jej temat :)

Pytam tylko takz ciekawości :) zapewne w większości przypadków mechanior zalepił michę na silikon albo zostawił starą uszczelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jest juz napisane wyzej, miska jest na silikon a nie na uszczelke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak jest juz napisane wyzej, miska jest na silikon a nie na uszczelke.

 

Oj Panie nie do końca moja była ściągana i piekna uszczeleczka przy niej była.

Dlatego zamawiali mi nową bo się mnie pytali czy dajemy na silikon czy na nową uszczelkę wiem że koszt w aso ori 207,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie składali na silikon i z tego co pamiętam to skrobali z miski stary. Nie dam ręki uciąć że wcześniej nikt tam nie zaglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj Panie nie do końca moja była ściągana i piekna uszczeleczka przy niej była.

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że jako jedyny w tym gronie masz silnik 2.0 TFSI tj. benzynowy, a tam wg. ETKI jest uszczelka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tylko ja mam wrażenie, że jako jedyny w tym gronie masz silnik 2.0 TFSI tj. benzynowy, a tam wg. ETKI jest uszczelka...

 

Miał wcześniej tdi to chyba o tym mówi. Chyba że do benzynki też dali ten zajebisty napęd pompy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj Panie nie do końca moja była ściągana i piekna uszczeleczka przy niej była.

Dlatego zamawiali mi nową bo się mnie pytali czy dajemy na silikon czy na nową uszczelkę wiem że koszt w aso ori 207,00 zł

 

W silniku BMP, rocznikach 2008 nie bylo zadnej uszczelki, tylko i wylacznie klej/uszczelniacz silikonowy do miski olejowej, numer D 176 501 A1, koszt salonowy 72,35PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tylko ja mam wrażenie, że jako jedyny w tym gronie masz silnik 2.0 TFSI tj. benzynowy, a tam wg. ETKI jest uszczelka...

 

A to możliwe, że tak jest jak piszesz :)

Dlatego napisałem że pytamz ciekawości. :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Miał wcześniej tdi to chyba o tym mówi.

 

Wczesniej miałem BXE 1.9 więc nie zawracałem sobie tym głowy :)

 

 

Ogólnie tak jak napisałemz apytałemz ciekawości :) sorka za zamieszanie w temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ostatnie pytanie przyjmując najgorsza wersje ze oprócz zbieraka wyrobione jest gniazdo to demontaż wszystkiego z czym się wiąże ? Dostęp jest poprzez dekiel misy oleju czy trzeba robić gruntowny remont ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miska w dół, i tam widać przykręcony moduł wałków wyrównoważających, moduł odkręcasz od bloku, wyjmujesz na stół, rozkręcasz moduł, podmieniasz wałek wyrownoważający, skręcasz moduł, przykręcasz do bloku, zakłądasz miskę oleju - to tak w skrócie, wszystko jest napisane w tym wątku, przeczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: ile najechaliście na regenerowanych wałkach z firm TMA Service lub Futurum (Rumia) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolo 35 tys. najechane narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie dobrzy ludzie, czy w Passacie BMP z 2007 zeby zdjac miske olejowa trzeba wyjmowac silnik ze wzgledu na jakies sruby od strony skrzyni/sprzegla? Straszy mnie tak mechanik - co oczywiscie wiaze sie z kosztami x3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie dobrzy ludzie, czy w Passacie BMP z 2007 zeby zdjac miske olejowa trzeba wyjmowac silnik ze wzgledu na jakies sruby od strony skrzyni/sprzegla? Straszy mnie tak mechanik - co oczywiscie wiaze sie z kosztami x3...

 

Dzisiaj u siebie ściągałem miskę w BMP ,silnika ani skrzyni biegów nie trzeba wyciągać ;) , owszem jest problem z dwiema śrubami m6 ,bo są lekko pod kątem ,schowane między skrzynią a silnikiem ,ale idzie je odkręcić tylko trzeba trochę dobrych chęci ;)

 

A oto efekty po demontażu miski :

DSC_0880.jpg

DSC_0891.jpg

DSC_0896.jpg

DSC_0898.jpg

DSC_0900.jpg

 

Teraz zostało tylko zamówić zregenerowany wałeczek i montaż z powrotem do autka ;)

 

P.S.

Aby uniknąć pytań:"dlaczego na jednym ze zdjęć nie widać kołyski zawieszenia ?" odpowiadam ,że została zdemontowana do demontażu skrzyni biegów (wymiana kpl. sprzęgła). Przy demontażu miski olejowej skrzynia biegów była zamontowana ;)

Edytowane przez s1bart1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności