Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie , szybę wymontowali mi i wstawili na nowo a woda dalej wchodzi z okolicy wiązki kabli idących do drzwi pasażera, uszczelniłem dookoła uszczelkę harmonijkę ale nic nie dało , czy woda może tam wchodzić przez zawiasy od drzwi ? czy w aso by mieli taką uszczelkę "gąbkę" co uszczelnia ten przewód co wchodzi do drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz szczelnosc wlotu powietrza do dmuchawy

przejrzyj dokladnie obudowa/przednia grodz

jak i klape filtra (zobacz przy okazji czy suchy jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już kolego przerabiałem ,pod schowkiem jest sucho , obudowę filtru silikonowałem kiedyś ,woda wchodzi nad całą elektryką po prawej stronie , nie mam pomysłu skąd tam może lecieć bo wydaje mi się że tam jakiś profil zamknięty jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem dużo wody z lewej strony i woda wlewała się przez otwór dla linki od otwierania maski na której jest uszczelka. Prawdopodobnie zruszyłem ją jak wymieniałem rozrząd. Jak odchyliłem wykładzinę to byłem w szoku, było tam dobre 8l wody a potem miałem kilka dni porządnego suszenia farelkiem :)

 

Natomiast z lewej strony miałem wodę ale tylko przy załączonej klimatyzacji, woda ciekła z przodu od strony skrzyni (zapchany odpływ z układu nawiewu).

 

Mam nadzieję że komuś pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś szansa na odnowienie zdjęć z pierwszego postu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem byl pod obudowa kompa na podszybiu, za obudowa zebralo sie duzo syfu i to przez niego woda dostawala sie do srodka. Uszczelka ktora jest pod obudowa kompa puszczala do srodka wode. Wyczyscilem, posylikonowalem i juz tydzien mam spokoj.

 

Woda dostawal sie rowniez do prawej kieszeni w bagazniku, okazalo sie ze to przez przeciekajace lampy. Uszczelki na lampach na silikon i narazie kilka dni jest spokoj. Mam nadzieje ze juz uporalem sie z woda w pasku bo jazda bez wykladziny lub wygluszen jest strasznie glosna.

Edytowane przez mateuszsta20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem cały wątek i zapisałem sobie wszystko co może być przyczyną by Was nie pytać co chwilę.

 

U mnie wygląda to tak, że pod siedzeniem kierowcy jest bardzo mokro, moduł sprawdzałem w obudowie jest suchy ale podłoga mokra.

 

Zastanawiam się jak ustalić usterkę ? Mieszkam w bloku i nie mam możliwości rozebrać na dłużej auta dlatego chciałbym ustalić jak najwięcej informacji przed zabiegiem.

 

U pasażera obok kierowcy jest delikatnie wilgotnie.

 

Rozważam uszczelnienie filtru który wszyscy tu uszczelniają i sprawdzenie w drzwiach, zdjąć boczki i oblać wodą drzwi i zobaczyć gdzie cieknie czy dobrze rozumuje, obieram taktykę ?

 

Zastanawiam się co zrobić z podłogą która jest mokra ? Czuć dopiero, że jest mokra gdy pod ten materiał wsadzi się rękę - wyschnie sama czy muszę jakoś suszyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać przyczyny wody z tyłu prawa strona za pasażerem? Mam tam normalnie jezioro jeżdżę zaraz po deszczu na myjkę i odkurzaczem wyciągam ile się da ale to i tak wszystko do kolejnych opadów. Jak otwieram drzwi to zawsze woda stoi na progu.

Tak na marginesie kto podpowie jak rozebrać tapicerkę tylnych drzwi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że woda na pokładzie to u nas standard...Podobnie jak Audi 80 B4.

Przerabiałem ten proces 2 razy .Raz w Audi i w pasztecie.Za każdym razem ta sama przyczyna: lało się linką otw.maski,a lało się dlatego że był syf pod Aku i pod servem. Czy producent nie mógł tego przewidzieć skoro to nie jednostkowy przypadek a oba autka z pod VAGA..?

Mogli chociaż póścić przewody w innych miejscach bo po powadzi w pasztecie miałem sajgonkę z elektryką (polłączenia przewodów od szyb,światła wewn. i centralnego). Do tego Moduł komf. Nie można było go wrzucić do tyłu? Tam żadziej zachodzi efekt podtopienia.

Pozdrawiam wszystkich podtopielców.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, woda w aucie pod nogami pasażera jest moim problemem... Przeczyściłem 2 kanaliki pod akumulatorem i komputerkiem jednak nadal woda się wlewa. Wygląda to mniej więcej tak:

 

IMG_20150602_181445.jpg

 

Co może być przyczyną ? Od czego zacząć poszukiwania ?

Edytowane przez Arenos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz gumy od klimy i wody albo wymienić trzeba uszczelki pod filtrem pyłkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz plastyki na boku odciągnij wykładzinę tam jest guma od klimy wyciągnij z jednej strony i udrożnij odpływ np drutem delikatnie ja włożyłem palec :) szlamu sporo :)ale odpływ drożny i jest git tylko paska już nie mam pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dla odmiany jazda bez filtra kabinowego spowodowała zassanie liścia który bezszelestnie zablokował odpływ wody z parownika klimy aż ta w końcu znalazła sobie ujście na dywanik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczki z drzwi i uszczelnij tą blachę pod nimi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozbierz plastyki na boku odciągnij wykładzinę tam jest guma od klimy wyciągnij z jednej strony i udrożnij odpływ np drutem delikatnie ja włożyłem palec :) szlamu sporo :)ale odpływ drożny i jest git tylko paska już nie mam pozdrawiam :)

 

Dokładnie, też miałem tam sporo szlamu, odpływ był zatkany i miałem pełno wody z tyłu za pasażerem. Jednak znalazłem też tam malutką rurkę, która nie szla na zewnątrz, lecz pod wykładzinę jakoś. Zakupiłem kawałek węża odpowiadającemu grubości odpływu i poprowadziłem rurkę na zewnątrz ( w tym samym miejscu, lecz rurkę trzeba delikatnie do góry i w prawo zakrzywić, żeby znależć wyjście na zewnątrz) i od tej pory spokój. Sorry za chaotycznie napisaną wiadomość, ale niewiem jak to słowami dokładniej opisać ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj otworzyłem drzwi w aucie od strony kierowcy i o dziwo dużo wody stało na progu tym metalowym jak i na samej gumie trzymajaca ten plastik przy fotelu od podłogi, obmacałem dywan i delikatnie coś tej wody się dostało do środka, pod drzwiami dół boczka od drzwi też mokry.... która uszczelka za to odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj otworzyłem drzwi w aucie od strony kierowcy i o dziwo dużo wody stało na progu tym metalowym jak i na samej gumie trzymajaca ten plastik przy fotelu od podłogi, obmacałem dywan i delikatnie coś tej wody się dostało do środka, pod drzwiami dół boczka od drzwi też mokry.... która uszczelka za to odpowiada?

 

prawdopodobnie uszczelka blachy drzwi https://www.google.pl/search?q=passat+cieknie+woda+przez+drzwi&espv=2&biw=1455&bih=705&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Rm2dVZGbFKfcywOw86_ACg&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=passat+cieknie+woda+przez+blach%C4%99+drzwi&imgrc=eXkoHvVZPWOYXM%3A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj otworzyłem drzwi w aucie od strony kierowcy i o dziwo dużo wody stało na progu tym metalowym jak i na samej gumie trzymajaca ten plastik przy fotelu od podłogi, obmacałem dywan i delikatnie coś tej wody się dostało do środka, pod drzwiami dół boczka od drzwi też mokry.... która uszczelka za to odpowiada?

 

Paweł jeśli jesteś w kraju to wpadnie do mnie to uszcżelnimy drzwi ;)

Jeśli nie to musisz zdjąć boczek i wszystko już będziesz wiedział, widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za info w wolnej chwili muszę temu zapobiec bo juz kilka dni pada deszcz... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności