Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o wiązkę na zgięciu miedzy drzwiami a nadwoziem. Jak zdejmiesz tapicerkę sprawdź czy dochodzi tam + i minus do silniczka jak są to może miedzy przełącznikiem a silniczkiem jest kabel walnięty lub tez może sam przełącznik jest uszkodzony. Trzeba by po kolei posprawdzać.

Najlepiej zacznij czy jest + i minus przy silniczku od szyb

Później musisz kontrolka sprawdzić czy z przełącznika wychodzi napięcie jak naciśniesz przy przełączniku od szyb żeby szyba się opuściła.

Sprawdź jak rozbierzesz boczek od kierowcy pod deska tam jest parę wtyczek może tam coś nie łączy lub wiązka zgniła gdzieś.

Edytowane przez cind12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była ulewa i gdy wszedłem po niej do samochodu to zauważyłem mokry dywanik gumowy, zajrzałem pod niego i pod pedałem gazu była woda.... od strony drzwi sucho. Skąd ona mogła się wziąć? Udrożniłem gumę pod akumulatorem, komputerem. Uszczelniłem linkę od maski i sprawdziłem obudowę filtra.

W deszcz nie jechałem, samochód stał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 odpływy wody 1 pod aku drugi pod servem z reguły przez sterownik woda dostaje się jak spływy są zatkane kiedyś ktoś tu pisał na forum ale nie pamiętam gdzie to dokładnie było ze tamtędy tez się woda dostawała chyba obok serwa gdzieś tam jest jakaś guma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj była ulewa i gdy wszedłem po niej do samochodu to zauważyłem mokry dywanik gumowy, zajrzałem pod niego i pod pedałem gazu była woda.... od strony drzwi sucho. Skąd ona mogła się wziąć? Udrożniłem gumę pod akumulatorem, komputerem. Uszczelniłem linkę od maski i sprawdziłem obudowę filtra.

W deszcz nie jechałem, samochód stał.

 

To jeszcze pozostało Ci sprawdzić moduł komfortu czyli styki lutowane i czy nie gnije. Do niego często dostaje się woda po takich ulewach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj była ulewa i gdy wszedłem po niej do samochodu to zauważyłem mokry dywanik gumowy, zajrzałem pod niego i pod pedałem gazu była woda.... od strony drzwi sucho. Skąd ona mogła się wziąć? Udrożniłem gumę pod akumulatorem, komputerem. Uszczelniłem linkę od maski i sprawdziłem obudowę filtra.

W deszcz nie jechałem, samochód stał.

 

sprawdź drzwi i odpływy w nich, może lecieć po blasze - poszukaj na forum w temacie są opisane wszystkie możliwe źródła przecieków...niekoniecznie leje się ze ściany grodziowej...

A uszczelniłeś przejście na przewody pod puszką komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź drzwi i odpływy w nich, może lecieć po blasze - poszukaj na forum w temacie są opisane wszystkie możliwe źródła przecieków...niekoniecznie leje się ze ściany grodziowej...

A uszczelniłeś przejście na przewody pod puszką komputera?

 

Te gumy pod aku i serwem to miesiac temu wyjalem aby zapewnic jak najlepszy odplyw. Mialem niezalozona uszczelke linki maskk do konca - ale ta ulewa zweryfikowala, ze to cos innego.

 

Pod komputerem nic nie uszczelnialem, czy konieczne jest zdjecke podszybia i odkrecenia komputera?

 

Co do drzwi to sprobuje, bo dzisiaj jak sprawdzilem to znowu przod, tyl mokry kur... A miesiac temu ladnie wysuszylem, kable idace do modulu ogarnalem a teraz jak sobie pomysle, ze znowu tam jest basen to krew mnie zalewa.

Jak sprawdzic szczelnosc drzwi na szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te gumy pod aku i serwem to miesiac temu wyjalem aby zapewnic jak najlepszy odplyw. Mialem niezalozona uszczelke linki maskk do konca - ale ta ulewa zweryfikowala, ze to cos innego.

 

Pod komputerem nic nie uszczelnialem, czy konieczne jest zdjecke podszybia i odkrecenia komputera?

 

Co do drzwi to sprobuje, bo dzisiaj jak sprawdzilem to znowu przod, tyl mokry kur... A miesiac temu ladnie wysuszylem, kable idace do modulu ogarnalem a teraz jak sobie pomysle, ze znowu tam jest basen to krew mnie zalewa.

Jak sprawdzic szczelnosc drzwi na szybko?

 

Otwórz drzwi, zdejmij tapicerkę. To wystarczy. Lej na szybę (od zewnątrz) wodę z wiadra, ale tak solidnie. Powtórz kilka razy, żeby mieć pewność.

Popatrz na wewnętrzną stronę, jeżeli woda wypływa spod blachy, to masz zlokalizowany przeciek.

Powodzenia.

 

M.

Edytowane przez MaciekRP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod komputerem nic nie uszczelnialem, czy konieczne jest zdjecke podszybia i odkrecenia komputera?
Tak, konieczne.

Zrób raz, a porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzic szczelnosc drzwi na szybko?

 

Wystarczy, że otworzysz szeroko drzwi i obficie będziesz lał na szybę wodę. Zauważysz jak leci woda między boczkiem a drzwiami. No chyba, że jest szczelnie to nic nie będzie leciało. Drugi sposób to wystarczy że zajrzysz między dolną część drzwi czyli między tapicerkę. Jest tam wystarczająca szczelina żeby zobaczyć czy są ślady zaschniętego brudu po wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

Wykorzystam filmik użytkownika Frankoo z tego forum. Pisał on o wodzie w pasacie ale żaden mu nie pomógł, a mam identyczny problem co on.

Mam szyber dach, jak leje wodę na niego to właśnie woda wypływa przez te dziurki co widać na filmie. Co może być przyczyną? Czemu woda właśnie tam się zbiera, nie powinna mieć jakiegoś ujścia?

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zemu woda właśnie tam się zbiera, nie powinna mieć jakiegoś ujścia?

 

Od szyberdachu idą rurki, które odprowadzają wodę przez słupki na zewnątrz pojazdu. Może są zapchane lub spadają i woda nie spływa na zewnątrz? W golfie miałem podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem że są rurki, odchyliłem część podsufitki i tam jest łączenie rynienki szyberdachu z rurką. Rozczepiłem w tym miejscu, przedmuchałem i wyszło że jest drożne. Jest tam dalej jeszcze jakieś łączenie? Gdzie na zewnątrz auta dokładnie wychodzi na rurka bo odkręciłem nadkole i jej nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie na zewnątrz auta dokładnie wychodzi na rurka bo odkręciłem nadkole i jej nie widzę?

 

 

wychodzi na zewnętrzną stronę słupka przez taką małą okrągłą gumową tulejkę. Widoczna jest po otworzeniu drzwi na słupku- kolor czarny

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo :) okazało się że rurka odprowadzająca wyleciała z tej gumy w słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

WP_20140913_10_18_29_Pro.jpg

pytanko co to za wezyk przy rurkach co ida do nagrzewnicy podobny jak od spryskiwaczy nie zaslepiony z jednej strony???

WP_20140913_10_18_18_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

[ATTACH=CONFIG]123355[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]123356[/ATTACH]

pytanko co to za wezyk przy rurkach co ida do nagrzewnicy podobny jak od spryskiwaczy nie zaslepiony z jednej strony???

Moze pozostalosc po poprzednim akumulatorze - wezyk od odpowietrzenia i wentylacji aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

[ATTACH=CONFIG]123355[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]123356[/ATTACH]

pytanko co to za wezyk przy rurkach co ida do nagrzewnicy podobny jak od spryskiwaczy nie zaslepiony z jednej strony???

 

Tak dokładnie to weżyk odpowietrzający akumulator. Rdza to efekt błota i wody zbierajacej się pod akumulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze pozostalosc po poprzednim akumulatorze - wezyk od odpowietrzenia i wentylacji aku.

 

Dokładnie ta rurka powinna być zakończona kolankiem i kolanko wchodzi w akumulator,powinna być w nim dziurka i wszystko tworzy całość.a Co do wody w aucie znajomy miał ostatnio wody po kostki, winna temu była rurka odprowadzająca wodę z szyberdachu była zapchana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Problem występuje u mnie od "jakiegoś czasu". Tylko od strony pasażera z przodu. Na dywaniku zbiera się woda... czasem już jak wsiadam do auta jest mokro. Czasem jak ruszę, to zaczyna cieknąć pod głośnikiem. Pod akumulatorem odpływy drożne. W drzwiach pasażera ze spodu też wyglądają na drożne. Jakieś rady?? Z góry bardzo dziękuję!!!

 

Mam to samo u siebie niestety :/ Ściągałem płat drzwi na którym trzyma się silnik od opuszczania szyby i wg mnie to prawdopodobnie tamtędy ciekło bo uszczelka w rogu gdzie jest głośnik była postrzępiona i cała mokra. Uszczelniłem to i jak na razie obserwuje i mam nadzieję, że problem zniknie. Bo u mnie był zaciek tylko na tym plastiku osłony progu, a uszczelka drzwi była sucha, tylko boczek drzwi był lekko wilgotny przy głośniku. Także zrzucaj boczek i uszczelnij na nowo cały dół blachy i chyba to pomoże, przynajmniej mam taką nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności