Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeęli jest powyginana, to tylko na jakas masę , mp Boll (gdzieś wcześniej wrzucałem zdjęcie) Dobrze obsmarowac na około, i bedzie ok. To co pod spodem nie dolega, to pewnie tunel nawiewu, w którym siedzi dmuchawa, ale jego nie doleganie nie ma znaczenia na przecieki, jezeli obudowa filtra będzie szczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dzięki za pomoc bo już myślałem żeby to też czymś kitować.:rumieniec

Co do przecieków z drzwi to nie wiem, eliminuję po kolei nieszczelności. Tu przeciek jest na bank bo po demontażu schowka zauważyłem mokrą tapicerkę i gąbki dość wysoko, tak jakby to właśnie z wiatraka się lało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro miałes mokro pod schowkiem, i masz dodatkowo pogiete blachy pod obudowa, to na bank tamtędy leci.

 

To że te plastiki pod spodem ci odstają, może powodowac, to że wiatrak, będzie tez zaciagał powietrze ze srodka, ale na zaciekanie wody wpływu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie, tędy woda dostaje się do środka? I co by tu zdziałać żeby tą nieszczelność zlikwidować?
A jest tam wilgotno po deszczu? Jesli tak to winna jest stara uszczelka pod ta obudowa. Wystarczy ja wymienic. Ja zrobilem ja z pianki ocieplajacej do rur ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mogę znaleźć konkretnego tematu.

Mianowicie odnośnie uszczelek drzwi, tych co uszczelniają drzwi po zamknięciu.

Gdzie mogę dostać nowe takowe uszczelki? Domyślam się że w ASO, a orientuje się ktoś w cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos pisal, ale woda moze tez leciec przez uszczelke klimy lub pod grodzia tuz za maglownica przez gume prowadzaca kable, ona lubi wyskoczyc I wtedy niewielkie ilosci wilgoci dostaja sie do kabiny przez co paruja szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ktos pisal, ale woda moze tez leciec przez uszczelke klimy lub pod grodzia tuz za maglownica przez gume prowadzaca kable, ona lubi wyskoczyc I wtedy niewielkie ilosci wilgoci dostaja sie do kabiny przez co paruja szyby.
W B7 3.6 V6 300KM DSG 4x4, 2011? ;) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy

 

Moja walka z wodą na forum zaczęła się 19.07.2013 i po wszystkich zabiegach

 

udrożnianie odpływu x2, wymiana uszczelki pod filtrem kabinowym, wymiana uszczelki pod komputerem, uszczelnienie linki ręcznego, udrożnianie odpływu klimy oraz uszczelnienie blach pod tapicerką na drzwiach = 100% sukces

 

Od lipca nawet tam nie patrzyłem ale dzisiaj wymieniałem filtry i myślę aaa zobaczę - podnoszę wykładzinę a tu SUCHUTEŃKO :))))

 

JESZCZE RAZ BRACIA I SIOSTRY BARDZO DZIĘKUJĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

Jeśli wody było dużo w nogach kierowcy czyli przy module komfortu, należy również osuszyć z wody tył za kierowcą czyli w nogach pasażera. Woda tam przepływa i wsiąka w wykładzinę. (np przy podjazdach pod górkę).

Ja suszyłem w taki sposób, że wciskałem pod spód stare gazety. 3 razy wymiana gazet 1xdzienie czyli przez 3 dni i mam sucho ja pieprz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacusnik można też zrobić tak że wyciągniesz korek podłogowy po stronie pasażera i wjedziesz na małe wzniesienie - ja tak robiłem i cała woda z przodu spłynęła.

Natomiast korek w ASO 1.99 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda przepłynie i na równym terenie tył jest niżej , też suszyłem gazetami

UWAGA:

Jeśli wody było dużo w nogach kierowcy czyli przy module komfortu, należy również osuszyć z wody tył za kierowcą czyli w nogach pasażera. Woda tam przepływa i wsiąka w wykładzinę. (np przy podjazdach pod górkę).

Ja suszyłem w taki sposób, że wciskałem pod spód stare gazety. 3 razy wymiana gazet 1xdzienie czyli przez 3 dni i mam sucho ja pieprz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeglądnąc pare stron wstecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba się udało! Wczoraj wyciełem uszczelkę z pianki takiej jak się ociepla bojlery( grubość na oko 5-7mm), dałem pod nią uszczelniacz dekarski kauczukowy i na górę obudowa filtra także nasmarowana uszczelniaczem i po dzisiejszej myjce stan się nie pogorszył. Kilka dni temu po umyciu auta było mokro że oj ja pier..... Dzięki wszystkim za pomoc i polecam takie rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów,

 

widzę, że mam chyba dość popularny problem z woda w aucie, dziś rozebrałem auto i mam w zasadzie 2 miejsca z których leci woda.

Jedno to podszybie stoi mi tam woda (w zasadzie nie całe podszybie tylko miejsce obok komputera), czy w tamtym miejscu powinien być jakiś odpływ który się zapchał ?

Woda leci wiec przez obudowę komputera.

20131026095.jpg

 

Drugie miejsce z którego kapie to drzwi, to jest dokładnie te miejsce w którym na drzwiach jest taka guma (rynienka?)

Macie jakiś sposób na to ?

20131026096.jpg

 

Może jest ktoś z okolic Katowic kto by mi to ogarnął ? oczywiście nie za darmo $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok komputera ta woda tam trochę stoi, w czasie jazdy spłynie. Sprawdź najpierw, czy nie leci ci naokoło gumki od linki maski. najlepiej ja zasmarować jakąś masą uszczelniająca. Jezeli to nie pomoze, to odkrec obudowe komputera i zamontuj na nowej uszczelce, bądź jakiejś masie uszczelniającej.

 

Co do wody na progu, to prawdopodobnie spod blachy na drzwiach. Było opisane kilka postów wcześniej. Generalnie zdjęcie tapicerki, i odkrecenie blachy i zamontowanie jej na nieśmiertelną masę uszczelniająca. Przeczytaj kilka stron wstecz, wszystkie te problemy były opisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edno to podszybie stoi mi tam woda
Przeczyscic szczelnie miedzy obudowa kompa a karoseria.

Wystarczy cienki sztywny drucik i kompresor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczyscic szczelnie miedzy obudowa kompa a karoseria.

Wystarczy cienki sztywny drucik i kompresor.

 

 

 

... która jest cm niżej niż strzałka narysowana przez autora:) Co do drzwi to parcieje uszczelka między drzwiami a blachą, mam też ten dylemat i myślę jak to zwalczyć... Doraźnie dałem uszczelkę piankową profil D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doraźnie dałem uszczelkę piankową profil D...
U mnie pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową uszczelkę pod obudowę kompa, niestety okazała się kompletnie nie potrzebna ponieważ moja obudowa była już obsylikonowana i trzymała dość mocno, w związku z tym obsmarowałem ją jeszcze raz masą uszczelniającą i mam nadzieję, że dzisiejsze testy wypadną pomyślnie. Została mi wiec uszczelka na sprzedaż.

Wcześniej pytałem gdzie jest odpływ pomiędzy obudową komputera a nadkolem u mnie go po prostu nie było, został przez poprzedniego właściciela zaklejony silikonem :-/

Aż dziw, że dopiero po 6 latach zaczęło się tam dziać coś niepokojącego

 

Zostały do zrobienia drzwi i bagażnik ponieważ leci mi woda wprost do kufra :) przyczyna najprawdopodobniej będzie źle dolegająca uszczelka, wiecie gdzie poza ASO można kupić nową? W ASO to jedyne 140 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał mokre tylnie oparcie a dokładniej bok tylniego oparcia na którym leży pas??

Zaznaczyłem miejsce czerwoną strzałką

 

9ebb8acd5468b7ffgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności