Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już tydzień walcze z woda. Uszczelniłem linke to otwierania maski, ale ciekło dalej. Po kilkudniowych oględzinach, okazało sie że cieknie poprzez zaslepki otworów,które sa pomiędzy serwem a komputerem. Tyle że jest do nich słaby dostep, bo sa przysłonięte czesciowo serwem (nie wiem jak u was z wielkościa serwa, bo ja mam automata). Spróbowałem od wewnątrz, jednak tam też dojście jest lipne. i troszke saczy, jak leje wężem bezposrenio na nie. Już sobie chyba dam spokój, bo mam auto tudzień, a jak na razie to więcej stoi i przy nim grzebie, niż jeżdże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już tydzień walcze z woda. Uszczelniłem linke to otwierania maski, ale ciekło dalej. Po kilkudniowych oględzinach, okazało sie że cieknie poprzez zaslepki otworów,które sa pomiędzy serwem a komputerem. Tyle że jest do nich słaby dostep, bo sa przysłonięte czesciowo serwem (nie wiem jak u was z wielkościa serwa, bo ja mam automata). Spróbowałem od wewnątrz, jednak tam też dojście jest lipne. i troszke saczy, jak leje wężem bezposrenio na nie. Już sobie chyba dam spokój, bo mam auto tudzień, a jak na razie to więcej stoi i przy nim grzebie, niż jeżdże.

 

Ja też mam Automat i wezmę pod uwagę twoje sugestie - w piątek wziąłem urlop i jadę do ojca na warsztat i mam zamiar od rana rozkręcić komputer,uszczelkę od linki klapy, tapicerki drzwi prawa/lewa i uszczelnię tą blachę, zobacze raz jeszcze odpływ od klimy oraz filtr i mam nadzieję że powiem Veni, vidi, vici

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś sukces jest. Tak wode lałem na podszybie, że nie nadazala odpływac, a w środku sucho. Teraz czekamy na deszcz, i zobaczymy, czy gdzies więcej nie cieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś sukces jest. Tak wode lałem na podszybie, że nie nadazala odpływac, a w środku sucho. Teraz czekamy na deszcz, i zobaczymy, czy gdzies więcej nie cieknie :)

 

Rozumiem że sukces jest po tym jak zatkałeś te zaślepki za serwem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Krótko i treściwie - Passat B5 1999r. 1.9 TDI 115KM - dostaje się woda pod wykładzinę od strony kierowcy (przy pedałach). Wydaje się, że woda leci z komory silnika - ale nie wiem jak dokładnie zlokalizować miejsce. Woda musi bardzo delikatnie się sączyć bowiem nie jest to kałuża pod dywanikiem tylko zawilgocenie, jednak wyrządziła sporo szkód w elektronice.

Czy Słyszałeś może o jakimś miejscu przez które zwykle dostaje się woda?

 

Nadmienię, że wróciłem właśnie od blacharza - powiedział, ze nie szukał za intensywnie, jednak nie widział, aby woda w ogóle się dostawała. Przyjechałem do domu i faktycznie - z wierzchu dywanik suchy. Ale zdjąłem listwę i podniosłem dywanik - i przy pedałach dywanik od spodu jest wilgotny. :/ Dramat!

 

Ps. Na podszybiu przy aku nie gromadzi się woda - odpływy są drożne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model, 115 atj. Z wodą walczę od dwóch tygodni: miałem kałuże z tyłu pod nogami pasażera, i trochę na kanapie tylnej. Chyba miałem nie do końca zamknięte okno. Musiałem podnieść podłogę, aby osuszyć, wspomagałem się farelką. Już mam dosyć tej wody i ręce mi opadają. Uszczelki w podłodze zalałem silikonem od góry, od dołu chcę czymś dekarskim posmarować wszystkie, odpływy pod aku i serwo drożne, a jak lałem dzisiaj wężem na podszybie, to mi naleciało ze dwa litry pod nogi kierowcy. Moduł komfortu chyba nie ucierpiał, ale jak miałem ściągnięte plastiki pod kierownicą, to zauważyłem, że woda ładnie sobie poleciała po całej elektryce. Na szczęście miałem aku poza autem. Uszczelka od linki maski na swoim miejscu i wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. Na podszybiu przy aku nie gromadzi się woda - odpływy są drożne.

 

Sprawdzałeś czy czasem nie masz sparciałej gumy przy lince od maski ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

css - nie nie sprawdzałem tego, ale jak tylko wrócę do domu to zobaczę. Poradzono też dzisiaj, abym zobaczył, czy nie leci z miejsca w którym przewiercano się przy zakładaniu alarmu. Muszę zatem zlokalizować miejsce linki od maski oraz gdzie idą przewody od alarmu.

Dam znać, a jeśli się uda to porobię zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoczyłem dziś nierówną walkę i takie wnioski:

- woda dostaje się między metal a dywanik płynąc po tej części metalu na którą kierowca opiera lewą nogę,

- woda dostaje się najprawdopodobniej z podszybia - uszczelka pod komputerem (wyglądała nie najlepiej) albo tak jak napisał Baskecior - przez uszczelnienie linki.

 

Jutro zatem jadę po uszczelkę pod kompa. Czy mogę kupić też tą gumę do linki? Wolę wymienić na na zapas, a po wymianie jeszcze uszczelnić to silikonem :)

 

Dziwna sprawa też, bowiem po laniu wodą - woda pojawiła się pod śrubą - ta najbardziej skorodowaną na 1 zdjęciu. Tak jakby dostawała się spod podłogi; to jednak nie jest możliwe?

 

Załączam też zdjęcia z tego, jak to tragicznie wygląda.

 

20130718_185850.jpg

20130718_181047.jpg

20130718_181057.jpg

20130718_181151.jpg

20130718_185810.jpg

20130718_185842.jpg

Edytowane przez mich_nicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez tauka Zobacz posta

Jakiś sukces jest. Tak wode lałem na podszybie, że nie nadazala odpływac, a w środku sucho. Teraz czekamy na deszcz, i zobaczymy, czy gdzies więcej nie cieknie

Rozumiem że sukces jest po tym jak zatkałeś te zaślepki za serwem ?

 

Dokładnie. zaslepki zasmarowane od środka i na tyle ile był dostep bez ściągania serwa od zewnatrz. Około 30 minut lania wody zarówno po szybie jak i bezpośrednio na podszybie i w aucie susza. Czekam jeszcze ze skladaniem na jakiś deszcz, żeby zlokalizowac inne miejsca przeciekania, badź ogłosic wygraną.

 

Stoczyłem dziś nierówną walkę

 

Jutro zatem jadę po uszczelkę pod kompa. Czy mogę kupić też tą gumę do linki? Wolę wymienić na na zapas, a po wymianie jeszcze uszczelnić to silikonem

 

rzeczywiście średnio to wygląda. Do uszczelniania polecam środek Boll. Bardzo ładnie uszczelnia.

 

boll_poliuretanowa_masa_klejaco_uszczelniajaca_xi9tub.jpg

Edytowane przez tauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. zaslepki zasmarowane od środka i na tyle ile był dostep bez ściągania serwa od zewnatrz. Około 30 minut lania wody zarówno po szybie jak i bezpośrednio na podszybie i w aucie susza. Czekam jeszcze ze skladaniem na jakiś deszcz, żeby zlokalizowac inne miejsca przeciekania, badź ogłosic wygraną./QUOTE]

 

A gdzie dokładnie są te uszczelki pod serwem bo zaraz jadę walczyć z wielką wodą w aucie :/ będę tylko dostępny na mobile forum ( dzięki inżynierom za smartphone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kończy servo w stronę komputera to na tej pionowej ściance są dwie takie gumowe korki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 

Właśnie skończyłem walkę z wodą w dniu dzisiejszym od 8 do 18

 

Zrobione

 

Odpływ klimy - sprawdzony po wcześniejszym udrożnieniu - OK

Komputer - wymiana uszczelki - Ok

Uszczelka od linki maski - uszczelniona - OK

Drzwi - prawe/lewe - cała blacha pod tapicerką uszczelniona - odpływy udrożnione - OK

Filtr pyłkowy - znaleziony przeciek pod uszczelką :) (dziad się ukrył od strony ściany grodziowej) - nowe uszczelki (piankowa - gumowa) koszt 56 zł , dodatkowo uszczelnione mamutem :D - OK

Wykładzina - wysuszona - OK

Odpływy pod akumulatorem i serwem - zdjęte gumy - udrożnione - OK

zapomniałbym - uszczelki pod serwem zlokalizowane i uszczelnione :)

Wydmuchanie z całego syfu za podszybiem - CLEAN :))

 

Teraz tylko czekać aż popada

Jednak jak się robi na warsztacie to zupełnie inna zabawa :)

 

P.S Dziękuję wszystkim za dobre rady

Edytowane przez Matezzzz
zapomniałbym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowe uszczelki (piankowa - gumowa) koszt 56 zł
O ja pitole!!! A wystarczylo samemu dorobic z gabki ocieplajacej rury. Zero wsiakania wody w nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ja pitole!!! A wystarczylo samemu dorobic z gabki ocieplajacej rury. Zero wsiakania wody w nia.

 

Jeri - rozumiem twoje zdziwienie, a powiem ci jak było z serwisie VW hahaha

 

Przychodzę z obudową filtra bo oni to czasami mają zaćmę i koleżka ma przygotowane dla mnie uszczelki ale na B5 po lifcie , tłumaczę chłopu że to nie pasuje niech sam zobaczy a on mi wciska ciemnotę że można sobie dociąć hahahahah

 

Chwila zamysłu poszukał w kompie i znalazł a za mną kolejka o dziwo też z pasatami :)

 

Przynosi dwie pierdoły i cena 56 zł - moja kopara opadła a panowie co za mną stali zrobili miny jak z Mangi i jak jeden mąż COOOO TAK DROGO hahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - znowu sytuacja kryzysowa :/

Auto odstawiłem do mechanika - miał się zająć tylko zlutowaniem kabli. Dzwoni po 2H z informacją, że nie zlutuje, bo od strony silnika wychodzą 3 kable - a w miejscu gdzie się przerwały - z 3 robią się 2 kable.

Pytanie - jak to zlutować? On boi się to zrobić, bo mówi, że jak źle zlutuje, to komputer szlak trafi.

 

TO są te kalbe (środek wiązki) - zaizolowałem końcówki brązową taśmą. Mam wrażenie, że kiedyś już było tam coś robione.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56d56794cc6dce5d.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz (właściwie to musisz) je połączyć.

Od razu niech tą masą się zajmie.

Niezłe bagno. Pewnie było już coś robione i pewnie będzie jeśli nie uszczelnisz przecieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinek2004 - ostatecznie złożyłem auto i podjechałem do polecanego elektryka - na jutro ma zrobić.

Dam znać, w tym porobię zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zapoznać się z tematem przedstawionym na forum Toledo Club Polska.

Jest tam zamieszczona porada, przedstawiony sposób realizacji naprawy przeciekających drzwi za pomocą folii.

 

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :)

 

Już od dłuższego czasu mam problem z wodą w samochodzie(jeden moduł komfortu już wymieniłem, bo zaczął sam szyby otwierać i kierunki włączać ;) )

Najpierw woda pojawiała się od strony kierowcy, wręcz stała w samochodzie, odetkałem odpływy itp i na jakiś czas był spokój, ale wrócił, tym razem z drugiej strony, leje gdzieś spod deski z tego co widziałem, co najlepsze od kilkunastu dni nie było deszczu, auta też nie myłem a ta woda ciągle jest ! Teraz pytanie nie ma ktoś pomysłu gdzie może ona się w takich ilościach zbierać? Myślałem że gdzieś od klimy no ale żeby aż tyle?(żeby zobrazować to powiem że tak ok połowa dywanika od pasażera w wodzie)

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności