Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Spodziewalem sie, ze problem tkwi w wywietrzniku, ale wolalem to potwierdzic.

Mam akurat sciagniety zderzak, to ogarne temat.

 

Jakies przemyslenia na temat wody w schowku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w schowku jest mokro to na moje oko możliwości są dwie;

1. uszczelka pod obudową filtra kabinowego (opis w tym temacie)

2. przeciekająca szyba - moim zdaniem mniej prawdopodobne.

Aby sprawdzić gdzie cieknie, lał bym wodę na podszybie w okolice filtra kabinowego wcześniej wymontował schowek, i obserwował gdzie się pojawia mokre. Jak zaczniesz np. lać wodę po szybie to nie masz pewności gdzie cieknie bo z szyby ścieka do podszybia. Ale koniecznie wyjmij schowek i wtedy obserwuj.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem ponownie.Jakies dwa miesiace temu pisalem ze pojawila mi sie woda po prawej stronie od pasazera i z tylu za siedzeniami na nogach.Poczytalem troche wasze wypowiedzi,zamowilem uszczelke od filtra kabinowego(okazalo sie ze nie taka jak jest zamontowana,tylko jak byla na zdjeciu kilka postow wyzej,szeroka i cienka).Nadazyla sie okazja,byla pewnego dnia ladna pogoda,wiec wszystko rozebralem.Wyciagnalem aku i okazalo sie ze tam jest w miare czystko.Bylo troche syfu pod serwem.Jakos to ogarnalem,zalalem woda odplyw wody byl bo wyladowal na ziemi.Wyczyscilem uszczelke stara pod obudowa filtra i wkolo filtra troche syfu bylo,zalozylem tez dodatkowo ta nowa przykrecilem i czekalem na deszcz.A jak to robilem zauwazylem w rogu prawym w skrytce mokro.I tak jednej nocy popadal deszc,drugiej nocy popadal deszcz zagladam a tam z przodu po prwej stronie w rogu znowu mokro ale w schowku sucho.I teraz nie wiem co dalej moze byc skad bierze sie ta woda.Mysle rozebrac dywanik i idchylic go ,i polewac woda i patrzec gdzie sie leje.A i moze jeszcze dodatkowo jakas nowa uszczelke tam wloze pod obudowe filtra.jak narazie mokro jest tylko z przodu,z tylu na razie nie ma wody.a i czy to moze miec cos wspolnego z tym jak wymienili mi szybe z przodu.Wczesniej nie mialem z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z tyłu kolego bedzie Ci sie brała po tym jak z przodu bedzie jej za duzo to bedzie ci sie przelewala na tył bo tył kabiny siedzi nizej. Może byc tak że po wymianie szyby klej gdzies puszcza i woda dostaje ci sie do środka. Ale raczej szukałbym usterki gdzieś pod uszczelka filtra badz czegos innego. Najlepiej tak jak napisales w ladny dzien wes zajomego, sciagnij wykladzine z calego auta i sprawdzaj skad leci woda jak ktos bedzie Ci polewal, inaczej nie znajdziesz przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i moze jeszcze dodatkowo jakas nowa uszczelke tam wloze pod obudowe filtra
Czyli ta co zamontowales nie jest od tego?

 

Dorob uszczelke tak jak ja, z izolacji do rur. Nie przepuszcza powietrza, a tym bardziej nie nasiaka woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak.Jak juz zamawialem i przyszlo to wiedzialem ze nie byla ta uszczelka.Szkoda mi bylo goscia w sklepie i wzialem ja jeszczee sposcil z ceny.Katalog i zdjecia pokazuja ta uszczelke.No ale zobaczymy.mam w pracy taka szeroka z jednej strony na klej moze bedzie dobrze.A jak nie to juz nie wiem.Mecza mnie takie sprawy,tym bardziej ze tego nie mialem wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woda z tyłu kolego bedzie Ci sie brała po tym jak z przodu bedzie jej za duzo to bedzie ci sie przelewala na tył bo tył kabiny siedzi nizej.

 

Trochę kolego źle myślisz.

Woda najpierw zbiera się z tyłu (bo jak piszesz tył jest niżej) i dopiero jak z tyłu wody będzie za dużo zaczyna być mokro z przodu.

 

fenim pod filtr idą dwie uszczelni , jest to opisane nawet chyba w tym temacie.

Edytowane przez Macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze ida dwie.Dzisiaj zawzialem sie.Rozebralem prog,odchylilem dywanik no i oczywiscie mokro.Najpierw wybralem wode tak zeby byl mniej wiecej sucho.Potem zaczlem lac wode na drzwi no ale wszystko sciekalo prawidlowo i nie bylo widac zeby gdzies cieklo.Nastepnie zaczalem polewac wode na miejsce gdzie jest filtr i dalej nic.Wkurzylem sie i wyciagnalem skrytke.Wlozylem reke w prawy rog tam gdzie jest wentylator.W tym miejscu jest jakies wyciszenie,i pewnym momencie bylo troche mokro.Zaczalem znowu polewac woda.I dalej nic.Wiec zaczalem polewac woda od gory na szybe i dalej nic.Nawet jedna kropla nie poleciala.Wylalem moze z 8 wiader wody i nie ma zadnego wycieku.Na obudowe filtra zalozylem nowa uszczelke i dalej nic.Wiec wszystko zlozylem,bede czekal.Dziwne.Woda byla,polewalem a tam nawet kropla nie poplynela.Mam nadzieje ze bedzie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym miejscu jest jakies wyciszenie,i pewnym momencie bylo troche mokro
Jesli na tym wyciszeniu/gabce czuc ze jest mokro, to na 99% uszczelka pod filtrem przepuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok.Uszczelka pod filtrem.Ale wylalem na nia dziesiatki litrow wody i nawet nie pocieklo.To nie wiem jak tam ma ciec.No ale zobaczymy.Zalozylem nowa dopasowalem i bede obserwowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polewanie wody z węża lepiej się sprawdza niż wiaderkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie stety nie mam takiej mozliwosci ze polac wezem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może myjnia bezdotykowa, karcher dobrze testuje przecieki. Ja kiedyś też testowałem przecieki domowymi sposobami a porządny deszcz zweryfikował mają pracę .

 

Jak czytałeś forum na pewno wiesz że trzeba zwracać uwagą nawet na błahostkę , u mnie ktoś puścił przewody elekt w miejscu gdzie idą kurki od klimy i tam ciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę kolego źle myślisz.

Woda najpierw zbiera się z tyłu (bo jak piszesz tył jest niżej) i dopiero jak z tyłu wody będzie za dużo zaczyna być mokro z przodu.

Kolego nie myle sie, Woda odtawala mi sie z przodu i jak bylo jej fest duzo to zaczeła leciec na tył i wtedy miałem wykładzine mokra również z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego nie myle sie, Woda odtawala mi sie z przodu i jak bylo jej fest duzo to zaczeła leciec na tył i wtedy miałem wykładzine mokra również z tyłu
Potwierdzam.U kolegi w Passacie(97') woda dostawała się z przodu(niedrożne odpływy),wysciółka pod wykładziną podłogową nasiąkała aż do części tylnej(długi proces ale możliwy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko się zgadza, przerabiałem to osobiście. Woda dostawała się przodem , filtr kabinowy, leci pod dywanikiem z przodu do tyłu. Tam z tyłu jak jest już dużo wody ,tylne dywaniki już nie przyjmują jej zaczyna być mokro z przodu. Tył jest niżej i dlatego napierw jest mokro z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tył jest niżej i dlatego napierw jest mokro z tyłu.
Zawsze będziesz miał najpierw mokro z przodu a później z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze będziesz miał najpierw mokro z przodu a później z tyłu

 

Konie OT,

czytaj forum to zmienisz zadnie, albo lepiej rozbierz sobie autko i zobaczysz że tył jest niżej i tam woda spływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytaj forum to zmienisz zadnie, albo lepiej rozbierz sobie autko i zobaczysz że tył jest niżej i tam woda spływa.

__

MOkra najpierw bedzie przednia mata wygluszajaca. Po niej skapuje woda na dywan.W zwiazku z tym, ze pod dywanem z przodu jest kawalek styropianu wypelniajacy wolna przestrzen, teoretycznie woda nie ma mozliwosci siegnac do gornej powierzchni, i splywa ona w tyl auta, gdzie tam ladnie sobie wsiaka ;). NIestety ostatniej zimy sam sie przekonalem ze z przodu tak samo nasiaka jak i ztylu, roztapiajac farelka dwie bryly lodu wkomponowane w wykladzine z przodu i z tylu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku też walczyłem z wodą ( chyba wygrałem :dobrze) , woda przepływała pod przednim fotelem i lekko nasiąkała wykładzina z przodu. Tył jest niżej dlatego większość spływa do tyłu i jak tam jest już porządnie mokro to dopiero przód zaczyna dobrze chłonąć wodę :zeco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności