Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w głowie pewną hipotezę związaną z moim problemem. Zauważyłem zbyt szybki ubytek płynu chłodzącego. Może to mieć związek z zalewaniem podnóżka pasażera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w głowie pewną hipotezę związaną z moim problemem. Zauważyłem zbyt szybki ubytek płynu chłodzącego. Może to mieć związek z zalewaniem podnóżka pasażera??

 

Jest jeszcze opcja nieszczelnej nagrzewnicy...Też do sprawdzenia.Jak co to tu masz manual demontażu ;)http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31787&highlight=gdzie+jest+nagrzewnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ole.ander

Witam! Przez ostatnich pare dni po deszczu miałem wode w tym korytku z akumulatorem. Wczoraj pierwszy raz kałuże po stronie kierowcy. W trakcie jazdy przestał działać pedał gazu - silnik pracował ale przy naciskaniu obroty stały w miejscu. Przy tym migała kontrolka "urządzenie rozgrzewające" co oznacza zakłócenia w sterowaniu silnikiem wysokoprężnym. Odpala i pracuje normalnie ale na pedał gazu nie reaguje. Ktoś się może z tym spotkał? Wydaje mi się że woda mogła coś zalać skoro przelewała się na wycieraczkę kierowcy. Proszę o pomoc/ poradę.Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego czegoś jeszcze nie słyszałem , ale kurde czeka cię dużo roboty... jeśli masz zalane pod nogami kierowcy to napewno też masz zalane za kierowcą pod pasażerem musisz po 1 wyjąć aku i wyczyścić odpływ. po 2 wyjąć fotel kierowcy , podnieść do góry cały dywan i wyrąbać tą wodę jakimiś ręcznikiem i wszystko wysuszyć jak jest ładna pogoda to 2 dni i sucho. A z tym pedałem gazu to nie pomogę bo nie mam pojęcia co to może być , ale jakaś elektronike może zalało nie mam pojęcia w każdym bądź razie powodzenia w suszeniu :)

PS i radzę nie czekać z tym suszeniem , bo jak zacznie gnić to -|- amba fatimka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem podobną historię w poprzednim aucie po zalaniu nie reagował pedał gazu. usterką okazały się zalane i zaśniedziałe styki w kostkach. jak rozbierzesz podszybie i wyjmiesz obudowę kompa to właśnie te kostki. cała woda i syf lała się właśnie po tych kostkach do środka. przyczyną przecieku były zapchane kanały i uszkodzona uszczelka pod obudową kompa. po wysuszeniu i wyczyszczeniu problem nie powrócił.

 

to właśnie te kostki

 

dsc00463z.jpg

foto znalezione w necie

Edytowane przez B4 black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu mogę napisać, że wygrałem walkę z wodą po stronie pasażera w moim pasku:)) Walka była bardzo długa, ale na szczęście jest heppy end :P Podkreślam, łatwo nie było. Oto co pasek i woda nawymyślał. Na początek profilaktyczne czyszczenie kanału pod akumulatorem, tam wszystko ok. Po kilku godzinnym laniu wodą z węża ogrodowego, drzwi zaczęły przeciekać - uszczelnione:) Szczęście nie trwało długo. Kolejne opady, pasek pływa. Zlokalizowany przeciek pod filtrem kabiny - uszczelniony. Wydawać by się mogło, że nic więcej nieszczelnego się nie znajdzie. A jednak, opady=woda w samochodzie. Uszczelki pod relingami były sparciałe i woda przez nie lała się na uszczelkę drzwi, a z niej na podnóżek pasażera. Póki co jest sucho, chociaż pada:)) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

szukałem w temacie i czytałem już wiele wątków, ale mam dla Was coś z serii Archiwum X. Mianowicie, po obfitym deszczu zalane mam zawsze tylne siedzenie, po prawej stronie. Sufit jest zawsze suchy, dokoła wszystko suche, tylko zalana rogowa część siedzenia. Nie mam pojęcia co to może być. Dodatkowo słyszę po takim postoju jak wyjeżdżam z parkingu jak woda przepływa podłogą przez samochód. Mam szyberdach jeśli by ktoś pytał, ale z niego mi na głowę nic nie kapie. Znikąd nie kapie, kanapa zalana i szum przepływającej podłogą wody. Czy ktoś coś takiego kiedykolwiek widział i słyszał? :(

 

zdjecietyl.jpg

1nzdjecietylj

Edytowane przez mdanielle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś coś takiego kiedykolwiek widział i słyszał?

Przepuszcza uszczelka tylnej szyby i woda spływa na siedzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli uszczelkę, która jest nad drzwiami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez pytanko czy pod wacum pompa jest otwor czy to jest odprowadzenie wody czy powinna byc gumka zaslepiajaca

80045f9e79ea5ef9m.jpg

Edytowane przez pitul1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend kompleksowo zajme sie parowaniem szyb w moim pasku.

Mam do was jednak pytanie jak wyglada sytuacja z obudowa filtra przeciwpylkowego w b5.

Na pierwszej stronie sa jedynie fotki odnosnie b5fl wiec niemam czym sie podeprzec.

Poza tym, jak zdejmowalem podszybie przy okazji konserwacji zespolu napedowego wycieraczek to nie widzialem zadnych uszczelek przy filtrze pylkowym.

Dziekuje i pozdrawiam!

Przyczepnosci !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat wody w pasku wałkowałem około 2 lata temu. Sporo się narobiłem, zanim zlokalizowałem wtedy problem. Zatkany był odpływ z klimy. Woda przeciekała przez filc, który znajduje się na lejku, odprowadzjącym wodę pod samochód. Długo był spokój.

Żona niedawno pojechała na myjnię. Parę dni po tym znów woda po stronie pasażera z przodu. Wyczyściłem odpływy pod maską, nie było tego wiele; sprawdziłem uszczelkę filtra i czekałem.

Auto trzymam w garażu. Nie miało kontaktu z deszczem a po paru dniach znów to samo. Myślę sobie - odpływ z klimy. Zdziwił mnie tylko suchy filc (gąbka) na lejku. Dostałem się od spodu do odpływu - suchutenko i czyściutko.

Zlokalizowałem trochę bliżej cieknącą wodę. Włozyłem wąski kawałek kartonu, za przegrodę między kierowcą a pasażerem z przodu w nogach jakby za radiem, pod nawiewami na nogi. Wsunąłem w płaszczyźnie poziomej ten kartonik.

Okazuje się że tam coś kapie w środku, mniej więcej w środku przegrody tam za radiem, climatronikiem, itd.

To jakby coś zciekało z plastykowej obudowy (macałem to).

Myślałem, że to płyn do chłodnicy ale smakuje jak zwykła woda. Jest jakiś inny odpływ z klimy? Może zatkanie odpływu jest nad lejkiem?

Dodam, że po pierwszym zalaniu i zdjęciu wentylatora, za nim było widać troszkę wody.

Czy może być tak, że po myjni woda przelała się przez uszczelkę filtra i potem kanałami wentylacyjnymi? Oprócz tego gdzieś się zmagazynowała i scieka powoli co jakiś czas?

Czy to nagrzewnica, ale chyba płyn miałby jakiś smak?

Edytowane przez clip7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość etoo

Ja miałem problem z wodą i automatyczną skrzynią w ubiegłym miesiącu, gdy stanąłem na światłach i już nie ruszyłem. Po naciśnięciu gazu obroty były w porządku, ale auto stało w miejscu. Po wizycie najpierw w serwisie skrzyń, a później u elektryka okazało się, że woda spod pasażera podmyła komputer, któremu coś się pomieszało i uniemożliwiał jazdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem co wiekszosc.Wlasnie jakis czas temu zauwazylem za siedzeniem kierowcy jak i pasazera ze jest wilgoc.No ale myslalem ze pasazerowie wsiadali a bylo troche mokro naniesli wody.Wyslo,troche odkurzaczem wyciagnalem i bylo spoko.Po jakim czasie sprawdzalem bylo sucho.Ostatnim czasy troche mocno popadalo no i wczoraj zaczelo jakos tak dziwnie czuc wilgoc.Ja w to miejsce a tam mokro.Zarowno pod jednym jak i drugim fotelem.W u bieglym roku bylo takie zdarzenie ale mokro bylo przy pedalach.Przerzucilem watki no i zaczalem czyscic.Wyczyscilem tylko pod kompem(a bylo troche lisci i piachu) wysuszylem i bylo spoko.Teraz jest dalej sucjho ale pojawilo sie jako napisalem wczesniej.Nie odkrecalem jeszcze aku.A czy jak odkrece i wyciagne nic nie bedzie pozniej sie dzialo.No i próbowałem odkrecic filtr kabiny ale jakos nie moge.Moze mi ktos podpowiedziec jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda za fotelami , na tylnych dywanikach może lecieć tak jak u mnie na zdjęciu , na razie nie wiem skąd wlatuje tam woda. Odpływ aku i pod serwem czyściłem , uszczelki drzwi też . Została mi obudowa filtra i plastikowe podszybie . W tym tygodniu będę to robił to wstawię fotki jak to wygląda. Ale to chyba nie jest trudna sprawa .

Mam nadzieja że to dobrym tropem idę , bo sił już braknie na tą wodę.

Woda 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak odkrece aku i wyciagne,a pozniej podlacze z powrotem to nic nie bedzie sie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, przecież do ładowania tez można aku wyjąć. Wyjmij aku odkręć blachę na której stoi akumulator i pod nią jest odpływ, dalej w prawo taki sam odpływ jest pod serwem.

 

Jak masz radio z kodem to musisz znać ten kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka osób zadawało to pytanie i nigdzie nie było odpowiedzi. Ja również muszę uszczelnić obudowę filtra kabinowego i widziałem, że aby go zdemontować trzeba zdjąć podszybie i chyba zespół wycieraczek. Czy ktoś może podpowiedzieć jak się do tego zabrać, co gdzie i w jakiej kolejności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz zdjąć uszczelkę plastiku podszybia - tylko powoli żebyś coś nie porozrywał, następnie cały plastik i już widzisz filtr. Jest po lewej stronie akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

po deszczu w weekend tez mialem wode za fotelami i uszczelki sa ok woda leci z bokow drzwi widocznie odplywy sa zapchane i trzeba rozbierac drzwi wyczyscic i na nowo sylikonem uszczelnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności