Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

MOkra najpierw bedzie przednia mata wygluszajaca. Po niej skapuje woda na dywan.W zwiazku z tym, ze pod dywanem z przodu jest kawalek styropianu wypelniajacy wolna przestrzen, teoretycznie woda nie ma mozliwosci siegnac do gornej powierzchni, i splywa ona w tyl auta, gdzie tam ladnie sobie wsiaka . NIestety ostatniej zimy sam sie przekonalem ze z przodu tak samo nasiaka jak i ztylu, roztapiajac farelka dwie bryly lodu wkomponowane w wykladzine z przodu i z tylu
Mariusz człowiek jest mądrzejszy więc nie ma co robic Ot niech będzie jak on uważa ale w rzeczywistości jest inaczej :).

P.s Macek Forum naczytałem się już wystarczająco i wiem co w trawie piszczy. Więc Ty znajdz sobie lekture.

Koniec Ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Was pogodzę :lol

 

Są możliwe obydwie opcje.Ale-w 99% przeciekania wody jest winny przód,w końcu tamtędy sie woda najczęściej dostaje,opisywałem z resztą juz wielokrotnie na forum co trzeba zrobić.Drugą możliwością jest przeciek do środka poprzez drzwi-zarówno przód jak i tył.Woda może przelewać się w obydwie strony-w zależności od ilości zgromadzonej wody.Koniec ;) Niema co więcej pisać i bawić się w pogadanki.

 

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO dzisiejszej ulewie wiem, ze uszczelka samorobka pod filtr kabinowy sie sprawdzila i juz nie cieknie woda do srodka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyczyscilem odplyw kolo komputera bo byl mocno zapchany i woda juz sie wiecej nie leje do srodka;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Woda z tyłu kolego bedzie Ci sie brała po tym jak z przodu bedzie jej za duzo to bedzie ci sie przelewala na tył bo tył kabiny siedzi nizej.

 

------------------

Pewnie leci od przodu,tylko z tylu podloga jest niżej i tam zbiera się woda

 

 

 

na 100% woda leci od przodu mialem to samo a ze podloga z tylu jest nizej to tam sie gromadzi a z kad bierze sie z przodu to znajdziesz na forum gdybys wyjol caly dywanik pod fotelem kierowcy to zauwazysz ze podloga jest mokra od przodu do tylu pozdro

 

ja tak miałem i wina leżała w uszczelce filtru przeciwpyłkowego - proponuje podniesienie wykładziny z przodu bo mi tez się wydawało ze woda płynie do środka gdzieś z tyłu a tu okazało się że z przodu jest wilgotno a z tyłu miałem prawie centymetr wody - moja uszczelka była do wywalenia i zastąpiłem ją silikonem - teraz jest cacy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedna przyczyne, przynajmniej wystapila ona u mnie. Woda dostawala sie do drzwi (to normalne) ale w srodku w drzwiach jest ta blacha i ona tez ma uszczelke jak ta uszczelka zmurszeje to woda wycieka spod plastikowej tapicerki w okolicy glosnika lub na calej dlugosci. Rozebrac tapicerke lekko odkrecic blache walnac tam silikonu ale duzo dokrecic i juz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze jedna przyczyne, przynajmniej wystapila ona u mnie. Woda dostawala sie do drzwi (to normalne) ale w srodku w drzwiach jest ta blacha i ona tez ma uszczelke jak ta uszczelka zmurszeje to woda wycieka spod plastikowej tapicerki w okolicy glosnika lub na calej dlugosci. Rozebrac tapicerke lekko odkrecic blache walnac tam silikonu ale duzo dokrecic i juz
Bylo juz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w czasie dzisiejszych deszczy pojawiła sie woda w tym miejscu (strona pasażera) zarówno z przodu jak i z tyłu.

Macie jakies gotowe rozwiązanie?

 

20120330272.th.jpg

20120330273.th.jpg

 

Środek Paska będę czyścić dopiero w sobotę :) wiec proszę nie krząkać ze wygląda jak wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie w czasie dzisiejszych deszczy pojawiła sie woda w tym miejscu (strona pasażera) zarówno z przodu jak i z tyłu.

Macie jakies gotowe rozwiązanie?

 

20120330272.th.jpg

20120330273.th.jpg

 

Środek Paska będę czyścić dopiero w sobotę :) wiec proszę nie krząkać ze wygląda jak wygląda :)

 

u mnie w pasku bylo tak ze z przodu po stronie pasazera tak samo leciala woda i dostawala sie przez lusterko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakies gotowe rozwiązanie?
Tak. W skrocie to zapoznac sie z tematem. Rozwiazania juz padly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem ponownie.Po kilku miesiacach przerwy znowu pojawila sie woda.Wczoraj dobrze popadalo i przez przypadek(poprawialem z tylu dywanik) zauwazylem ze jest cos nie tak.Okazalo sie ze po prawej stronie za siedzeniem pasazera jest pokro.Czyzby po kilku miesiacach puscila uszczelka,Czeka mnie znowu rozbieranie filtra?Czy czekac na dalszy przebieg wydazen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyzby po kilku miesiacach puscila uszczelka,Czeka mnie znowu rozbieranie filtra?.

Moglo puscic w calkiem innym miejscu. Trzeba szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czapel4
A u mnie w czasie dzisiejszych deszczy pojawiła sie woda w tym miejscu (strona pasażera) zarówno z przodu jak i z tyłu.

Macie jakies gotowe rozwiązanie?

 

20120330272.th.jpg

20120330273.th.jpg

 

Środek Paska będę czyścić dopiero w sobotę :) wiec proszę nie krząkać ze wygląda jak wygląda :)

musisz ściągnąć tapicerkę drzwi, pod tapicerką jest stalowa blacha z mechanizmem podnoszenia szyb u mnie sparciały gumowe uszczelki pod nią i woda wlewała sie tak jak uciebie do środka zamiast na zewnątrz odpływami w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem w B3 patrze a tu nagle kupa wody troche ja odciagnalem odkurzaczem takim na myjni (cwaniak;p) ale nie znikla to zaczelo sie sledztwo pierwsze co sprawdzilem to szyber dach przewody alegancko drozne. porozbieralem wszystko i juz wiem skad bierze sie woda. Oto zdjecia wyciek jest spod tych gąbek z przodu. Dodam ze robilem eksperyment i polewalem sama szybe bez szyberdachu i lecialo. Mozliwe zeby to szyba? Zdjęcie0013.jpg

Zdjęcie0011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś woda wlewa się do środka po takiej gumie w kształcie litery L przymocowanej pod spodem drzwi. Dodam ,że chodzi o przednie drzwi pasażera, a gumki są dwie. Po polaniu wodą wydaje się , że jest już ok więc czekam na większy deszczyk .Wydaje mi się , że woda wlewała sie przez uszczelkę na drzwiach a później spływa po nich w dół i przez wspomniany element po uszczelce w drzwiach wpływa na dywanik. Tak to sobie obmyśliłem - czas pokaże. I pytanko - miał ktoś podobny przypadek? i jeśli tak to czy wymiana uszczelki załatwi sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomozcie u mnie w Passku po ostatnich ulewach zaczelo przeciekac podsufitka, cala jest od szyby nasiaknieta az poszlo na slupki boczne, podczas jednej ulewy zalalo caly drazek skrzyni biegow ta skore oraz kolo recznego. Czy jest to powod jakis nadgnitek na dachu bo byl kiedys zarabiany i po zimie widac male parchy wychodza? Ale jestem zaskoczony zeby tamtedy sie lala woda? bo cala zime snieg stal czasem pare dni i splywal i ani grama wody nie bylo? pomozcie czy jak odegne podsufitke i zajade sylikonem jakims czy to pomoze? Wszytskie odplywy mam drozne zastanawiam sie wlasnie nad dachem od szyby moze ta uszczelka sparciala albo te boczne co sa po prawej i lewej gdzie puszczaja?? pomocy :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn w Astrze H mial robiony kiedys dach. Po paru latach zrobily sie micropekniecia i zaczelo znowu ciec do srodka. Trzeba bylo poprawiac i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31zibi mam podobnie u siebie dziś odczepiłem te gumy w kształcie litery L o których piszesz(one służą do tego żeby próg był suchy) jutro będe patrzył jak to dalej wygląda. podobnie stało mi sie w drzwiach tylnich lewych. Jak znajdziesz jakiś patent daj znać pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jako, że jestem nowym użytkownikiem, więc proszę o wyrozumiałość jeśli popełnię jakiś błąd w pisaniu:-))

Widzę, że jednak problem wody spotkał nie tylko mnie, ale i prawie wszystkich posiadaczy b5. Wilgoć, a w zasadzie lekko nasiąkniętą podłogę swojego paska zauważyłem wczoraj z tyłu za fotelem kierowcy. Podłoga jest lekko nasiąknięta, gdy ja się dociśnie. Gdyby nie dziwny zapach stęchlizny pewnie dalej żyłbym w nieświadomości. Problem pewnie tkwi w nieszczelności uszczelki drzwi jak piszecie, bo zawsze po myciu, albo po ulewach po otwarciu drzwi stoi woda na progach. Kanały odpływowe pod aku są chyba drożne bo nigdy tam wody nie widziałem, żeby stała, co jednak nie zmieni faktu żebym i tam poszperał:-). Jutro zamierzam zbadać sprawę dokładnie więc jak problem rozwiąże to oczywiście podzielę się efektem mojej pracy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis bardzo pomocny, dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności