Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

killer_84 pamiętaj (czytałem gdzieś na forum) że plastikowe podszybie jak będziesz zdejmował to ciągniesz prostopadle do szyby , NIE w stronę silnika. Na forum gdzieś jest opis.

Na dole są metalowe blaszki musisz je odpięć chyba dwie na środku i przy kompie, zobaczysz widać je.

-------------------

1- zdjąć wycieraczki (może okazać się przydatny mały ściągacz)

2- zdjąć metalowe "zapinki" przy kompie i na środku

3- od jednej strony odciągając do góry delikatnie zdejmujemy plastik

 

tyle pamiętam z tego opisu.

Edytowane przez Macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez go czytalem ale obawiam sie polamania. Orientujecie sie czy mozna zdemontowac obudowe tego filtra bez wyjmowania podszybia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie , trzeba zdjąć podszybie.(tak mi wydaje)

Dziś będę demontował to zrobię parę fotek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bede czekal bo przede mna tez ta robota. Pozdro i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operację rozpoczynamy od

1) zdjęcie wycieraczek , pomocy będzie ściągacz, gdyż ramiona osadzone są na stożku(zdjęcia nr 1)

1002425mo.jpg

 

 

2) zdejmujemy blaszki (zdjęcie nr 2,3)

1002426m.jpg1002427z.jpg

 

 

3) zdejmujemy osłony zawiasów, lewa ,prawa strona (zdjęcie nr4)

4) odkręcamy mocowanie filtra kabinowego (zdjęcie nr4)

1002429o.jpg

 

 

5) wyjmujemy pokrywę filtra i sam filtr

1002431g.jpg

 

 

6) wyjmujemy podszybie , zaczynamy od jednej strony ,lewej, ruszając "góra dół" ciągniemy podszybie równolegle do szyby NIE INACZEJ.

7) odkręcamy dolną część obudowy filtra kabinowego (zdjęcie nr 5)

1002432p.jpg

 

 

8) czyścimy to co tam znajdziemy (zdjęcie nr 6)

1002434d.jpg

 

 

9) wymieniamy uszczelkę lub zamiast uszczelki ja zastosowałem klej do szyb, na pokrywę od spodu i przy rancie gdzie miała być uszczelka (zdjęcie nr 7)( Po konsultacji na forum powinna byc jeszcze iedna uszczelka większa .)

1002440t.jpg

 

 

10) przed zamontowaniem , w moim przypadku nowego podszybia , czyścimy uszczelkę która jest pod szybą (zdjęcie nr 8)

1002441z.jpg

 

 

11) montaż rozpocząłem też od lewej ,wkładając dokładnie rant który jest od spodu podszybia w uszczelkę. Gdy całe podszybie siedzi na swoim miejscu należy delikatnie lecz stanowczo pukać na całej długości podszybia aby ów rant wskoczył w odpowiednie miejsce w uszczelce.

12) składamy osłony zawiasów i zakładamy wycieraczki.

 

 

Nie ma czego się obawiać , klucz 10, 13 , ściągacz, stara karta jakaś plastikowa aby podważyć podszybie. Przy okazji można dokonać konserwacji mechanizmu wycieraczek.

Mam więcej zdjęć , mogę wysłać na pw.

100_2425.jpg

100_2428.jpg

100_2427.jpg

100_2429.jpg

100_2432.jpg

100_2434.jpg

100_2440.jpg

100_2441.jpg

Edytowane przez Macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wczoraj dokladnie to samo robilem poniewaz nie moglem czekac z wywalona uszczelka. Woda lala sie juz dosc mocno. Czekam dzisiaj na nowa uszczelke jednak zastanawiam sie nad tym klejem do szyb. Powiedz mi czy w przyszlosci jest mozliwosc rozmontowania tego po zalozeniu kleju czy to juz na stale sie wkleja i zostaje ewentualne wylamanie w raziep potrzeby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłamać zawsze możesz, najwyżej kupisz drugą obudowę filtra, myślę jednak że klej może wydłubać i powoli jakoś mozolnie zdjąć. mam nadzieje że nie będę musiał tego robić choć liczę się z taką ewentualnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos czy ta uszczelka ulegla zmianie w jakims momencie czy to dokladnie ta sama tyle ze nowa i ta ktora ulegla rozpadowi? Mi osobiscie wydaje sie ze to cos zupelnie innego, prosze o komentarz jesli ktos sie bedzie wiedzial. Dzieki

 

 

dsc02640s.jpghttp://imageshack.us/photo/my-images/696/dsc02640s.jpg/

 

dsc02640s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g nie to dwie różna uszczelki , choć pod tą sama obudowę . Duża wygląda że też pasuje lecz mocowana jest pod śruby. Ja szukałbym tej małej. A może powinny być dwie, u mnie była jedna mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez byla tylko jedna mala, troche juz podlana woda i resztkami skorodowanej blachy. Powinna byc rowniez ta duza, ktora jest czesto wlasnie zastepowana silikonem. Duza jest oddzielna i chodzi po 25zl, mniejsza idzie razem z obudowa filtra i nie da sie kupic osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi osobiscie wydaje sie ze to cos zupelnie innego, prosze o komentarz jesli ktos sie bedzie wiedzial.

To na pewno 2 różne uszczelki.

 

Tak jak mówisz: mała jest przeważnie z obudową. A jak nie miałeś tej dużej to pewnie podlewało Ci wodą trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mój problem polega na tym iż woda na 100% dostaje się miedzy drzwiami kierowcy a drzwiami pasażera za kierowcą, dokładnie w miejscu gdzie kończy się uszczelka drzwi kierwocy jest maleńka przerwa i zaczyna sie uszczelka drzwi pasażera.

Załączam zdjęcia aby lepiej to zobrazować :

1 : Tędy dostaje się woda - prowizorycznie obkleiłem izolacja bo pogoda daje po tyłku http://imageshack.us/photo/my-images/851/20110717184745.jpg/

2 : Spływa po drzwiach mniej wiecej w tym miejscu : http://imageshack.us/photo/my-images/15/20110717184844.jpg/

3 : Tutaj przchodzi przez próg drzwi pasażera i dostaje sie na dywanik za siedzeniem kierowcy, również nakleiłem izolacje aby woda wypływała w całości na zewnątrz ale to nie rozwiązanie : http://imageshack.us/photo/my-images/717/20110717184825po.jpg/

 

Co z tym zrobić? Gdzie jak i czym uszczelniać? Dlaczego woda która spływa nie wylatuje za drzwi tylko wlatuje dosrodka przepływając przez próg ?;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego niewiem czy to wina zdjęcia ale wydaje mi się że masz zbyt dużą szparę między drzwiami. to może być spowodowane jakąś naprawą powypadkową. być może drzwi nie dociskają dobrze uszczelek dlatego woda leci na spód. sprawdź czy drzwi nie odstają

ciężko cokolwiek powiedzieć na podstawie zdjęć najlepiej wsiądź do auta w deszczu lub niech ktoś polewa i zobacz którędy woda się dostaje.powodzenia

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie widac ze drzwi sa zle spasowane i nawet opadniete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda dostaje się na 100% tą szparą bardziej po stronie drzwi pasażera z tyłu. Które drzwi opadnięte? Co z tym dalej robić? Da się to jakoś regulować? Jestem drugim właścicielem tego auta pierwszym był mój teść z tego co wiem był puknięty ale w przód..

 

W zasadzie tylko problem leży po stronie pasażera bo tylko tam woda spływa na progu z przodu nie ma tego problemu.

Edytowane przez newchief

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Od miesiąca walczę z tematem wody po dywanikem kierowcy.Zgodnie ze wskazówkami z forum udrożniłem otwory odpływowe podszybia ,uszczelniłem połączenie komputera z

podszybiem i ciągle lipa.

Wczoraj mimo słonecznej pogody znowu woda, więc zostaje klima.Przeczytałem jak i co rozebrać,wydobyłem schowek, odkręciłem sławetny lejek wszystko drożne a woda zamiast lecieć przez lejek leci( nie wiem którędy) pod dywan kierowcy.Zniechęcony zaczynam się poddawać i przez przypadek nacisąłem jakiś przycisk na klimatroniku i woda zaczyna lecieć do lejka.Myślę że jest po temacie ale niestety dzisiaj znowu mokro w aucie.Wygląda na to że czasami woda odpływa do lejka a czasami do środka.

Pomysły wyczerpane a w aucie mokro macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , niestety też spadł na mnie ten problem z wodą na dywaniku z tyłu za pasażerem. Pierwszy raz zdarzyło się to z 5 miesięcy temu . Zatkane były odpływy pod szybą i szyberdachu . Przeczyściłem wszystko i był spokój aż do wczoraj . Dzisiaj sprawdziłem odpływ pod szybą i jest ok , sprawdzam drzwi prawe tylne i nie jest ok ;/ . Uszczelka w drzwiach ta górna tak jak by filcowa jest cała mokra (w innych drzwiach sucha ) sprawdzam ręką tapicerkę a tam gdzie jest światełko do oświetlania przestrzeni po otwarciu mokro . I teraz pytanie koledzy w czym może być problem ? Coś nie tak z uszczelką albo coś innego ? Proszę was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś tego wątku.

 

Sprawdź linkę od otwierania maski ,czy tam nie cieknie.

rozebrać drzwi i będziesz widziaił co jest grane, pewnie trzeba uszczelnić blachę która jest przykręcona do drzwi. Zobaczysz to jak zdejmiesz tapicerkę . Jak to wszystko zrobić jest opisane na forum . Wpisz w szukajke "woda" itp i na pewno wyjdzie parę wątków.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2767

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3773

Edytowane przez Macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie czytałeś tego wątku.

 

Sprawdź linkę od otwierania maski ,czy tam nie cieknie.

rozebrać drzwi i będziesz widziaił co jest grane, pewnie trzeba uszczelnić blachę która jest przykręcona do drzwi. Zobaczysz to jak zdejmiesz tapicerkę . Jak to wszystko zrobić jest opisane na forum . Wpisz w szukajke "woda" itp i na pewno wyjdzie parę wątków.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2767

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3773

Chyba jednak czytałem napisałem wyżej że mam mokrą uszczelkę i mokrą tapicerkę na dole przy drzwiach więc raczej linka do otwierania maski nie ma nic wspólnego z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc raczej linka do otwierania maski nie ma nic wspólnego z tym ?

 

Ma ,i to dużo ,poczytaj forum to się przekonasz że linką potrafi lecieć woda. A jeżeli u Ciebie nie leci to się ciesz a sprawdzić możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności