Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. DZIĘKUJĘ CI BARDZO, ale...

Jestem zielony jak potwór wiec.

 

Gdzie to dokładnie jest, jak to wygląda i czy da się to osuszyć ?

 

 

Pozdrawiam:)

 

Czarna skrzynka pod fotelem kierowcy.Musisz nieco unieść wykładzinę i ujrzysz moduł wraz z wiązką elektryczną.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. DZIĘKUJĘ CI BARDZO, ale...

Jestem zielony jak potwór wiec.

 

Gdzie to dokładnie jest, jak to wygląda i czy da się to osuszyć ?

 

 

Pozdrawiam

Ale Cię zaraz tu zjadą ;), szukajka na górze...

Moduł komfortu masz pod nogami kierowcy, musisz odkręcić, osłonę nad nogami kierowcy 4 śruby torx T-20, potem plastik pod rączką od otwierania maski, 1 śruba krzyżak pod zaślepką, potem zdejmujesz próg, odkręcasz fotel- 2 śruby torx, chyba T-40 (nie jest konieczne wyjęcie fotela ale polecam, dużo wygodniej. A na koniec podnosisz wykładzinę i masz czarną skrzynkę a wewnątrz moduł komfortu. Sprawdź dokładnie wiązki przewodów idące do skrzynki, zdejmij izolację i posprawdzaj punkty łaczenia przewodów np 3 w 1.

 

---------- Post added at 10:53 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

 

Czarna skrzynka pod fotelem kierowcy.Musisz nieco unieść wykładzinę i ujrzysz moduł wraz z wiązką elektryczną.Pzdr.

hehe, pierwszy byłeś, a ja strony nie przeżuciłem i kleiłem wypowiedź, pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem polać wodą po szybie i patrzeć gdzie zacznie cieknąć woda? Obstawiam że w tym zaznaczonym miejscu :)

 

Czy może powinienem zdjąć tą metalową blachę i tam gdzieś szukać przecieku??

 

drzwiy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znaleźć.. Może powiecie mi albo dacie link jeśli już to było, jak zdjąć wykładzinę z tyłu za kierowcą, żeby sprawdzić czy ten korek od odpływu nie jest zamknięty? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ten korek od odpływu nie jest zamknięty?

a bo tam jest jakiś korek?? raczej nie , bo jak by woda mogła wypłynąć to i mogłaby wpłynąć do środka, z założenia nie powinno być wogóle wody wewnątrz, więc radzę zlokalizować przeciek, a nie drążyć koryto dla rzeczki pod wykładziną :)

Co do zdjęcia wykłądziny, to jest ona w jednym kawałku, trzeba fotel wyciągać kierowcy i kanapę z tyłu, jak chcesz się tam dobrze dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Powiedzcie mi jak oczyścić te odpływy w komputerze pod maską?

Mam go wyjąć całego (jeśli tak to jak? :) ) czy odkręcić tylko tą pokrywę z góry? Próbowałem ją odkręcić ale tam z tyłu nie mogłem dostać się do śrubki zaraz pod podszybiem.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jak oczyścić te odpływy w komputerze pod maską?

Mam go wyjąć całego (jeśli tak to jak? ) czy odkręcić tylko tą pokrywę z góry? Próbowałem ją odkręcić ale tam z tyłu nie mogłem dostać się do śrubki zaraz pod podszybiem.. :/

odpływ jest pod akumulatorem... chyba, że my o 2 różnych rzeczach piszemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pod akumulatorem już zrobiłem :)

Codziło mi o Nieszczelność obudowy filtra przeciwpyłkowego

 

img7710dl9.jpg

 

Jak się tam dostać ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pod akumulatorem już zrobiłem :)

Codziło mi o Nieszczelność obudowy filtra przeciwpyłkowego

 

img7710dl9.jpg

 

Jak się tam dostać ?:)

 

Co Ty chłopie tworzysz ;) Filtr p.pyłkowy jest z drugiej strony-po lewej :) Poniżej załącznik z foto.

filtr.jpg

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odpływy w tym czarnym pudełku po prawej stronie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam nie widać żebyś miał mokro więc tam jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a odpływy w tym czarnym pudełku po prawej stronie? :D

 

Akurat to "pudełko" ma być szczelne.Woda przepływa pod nim.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sławek po pierwsze musisz odkręcić listwę mocującą chodnik od strony kierowcy, a następnie podnieś go nieco. pod nogami kierowcy masz taką skrzynkę plastikową. To jest moduł komfortu. Musisz go wyjąć spod wykładziny i poodpinać a następnie sprawdzić w jakim jest stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od tej wody wymieniłem moduł komfortu,troch mnie nauczyła ta woda

 

---------- Post added at 07:53 ---------- Previous post was at 07:50 ----------

 

od tej wody do dzisiaj mam problemy z elektryką w samochodzie,czy wie ktos moze dlaczedo nie działają mi lusterka , klapka od baku a centralny tylko w klapie łapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem, na myjce i niestety, woda zaczęła cieknąc do koła zapasowego, wygląda jak by uszczelka nie trzymała między zderzakiem, a klapą bagażnika.

Chodzi mi oczywiście o sedana B5FL.

 

Co zrobić w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mi woda leciala wlasnie zpod tej czarnej skrzynki byla przerwana uszczelka jak zamoklo to poszlo w te kostki , efekt byl taki ze auto mialo tylko wolne obroty. wymiana uszczelki lub klej do szyb i po klopocie pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niestety woda w pasku także i mnie dotyczy. Mokry podnóżek przedniego pasażera. Przedmuchałem kanał pod akumulatorem(niewiele, ale coś tam się zgromadziło), wysuszyłem. Moja żona śmigała wszystko grało, ja wskoczyłem na dłuższą trasę i znowu to samo, mokry podnóżek. Podkreślam, że nie było w ogóle opadów, lato w pełni. A jedyna zależność jaką zauważyliśmy, to to, że żonka jeździła bez klimy, a ja się chłodziłem. Pomocy, pasek tonie :/ Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Niestety woda w pasku także i mnie dotyczy. Mokry podnóżek przedniego pasażera. Przedmuchałem kanał pod akumulatorem(niewiele, ale coś tam się zgromadziło), wysuszyłem. Moja żona śmigała wszystko grało, ja wskoczyłem na dłuższą trasę i znowu to samo, mokry podnóżek. Podkreślam, że nie było w ogóle opadów, lato w pełni. A jedyna zależność jaką zauważyliśmy, to to, że żonka jeździła bez klimy, a ja się chłodziłem. Pomocy, pasek tonie :/ Pozdrawiam

 

Zerknij tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=30829&highlight=odp%B3yw+klimy najprawdopodobniej odpływ z klimy jest zatkany.Poczytaj to co podlinkowałem.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem odpływ klimy wszystko tam jest w porządku, woda jest odprowadzana poza samochód. Dzisiaj jechałem na Słowacje bez klimy i woda ciągle sie gromadzi. Dzięki za pomoc, czekam na kolejne podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności